Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki kolimator do M4?


Recommended Posts

Mam pytanie? Niedługo zaopatrze się w replikę M4 i mam zamiar dokupić do niej kolimator. Na oku Mam Aimpoina ACM na skośnym montażu i Acoga. Chciałbym się dowiedzieć czy te kolimatory są na tyle "wysokie" żeby kropka widoczna była nad muszką i który lepiej wybrać? Mam ograniczony budżet dlatego szukam czegoś do M4 poniżej 150 zł. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, jeśli będziesz używał aimpointa zamontowanego na szynie RIS na body, to kropka będzie minimalnie nad muszką, zaś jeśli dokupisz szynę na chwyt transportowy to będziesz widział tylko samą kropkę. ACOG jest trochę wyższy niż aimpoint więc jego kropka (krzyż) jest wyżej nad muszką.

 

Od siebie do eMki polecę Ci OE552, ale to musisz mieć około 200zł (najtańszy).

 

Pozdro :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Właśnie, czemu to gówno? Ja użytkowałem jeden przez ponad dwa lata i nigdy nic się z nim nie działo. Wygodnie mi się z niego celowało, i nawet moglem lepiej ustawić kropkę w nim niż EoTechu.

 

JonasCell - nie sugeruj się odpowiedzią jednego użytkownika. Szału za te 150zł to nie kupisz. Chyba, że chcesz tylko dla samego wyglądu to kup z allegro taki (ACOG) za 135zł + 15zł przesyłka -> ACOG za 135zł

Link to post
Share on other sites

Lesio, jeżeli wiesz do czego służy kolimator (zakładam że wiesz) to tekst że to "gówno" świadczy o Twojej (!) dorosłości. Miałeś w łapach aimpointa (o oryginalnym nie mówię, bo pewnie obok tego nie stałeś) że tak twierdzisz? Czy może chodzi Ci o to że chińskie wersje mają niewyraźną kropkę czy coś innego... ? :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Chyba macie problemy, Koledzy, z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Niby czemu?

 

Jest cały temat o tym potworku. Poczytaj, dowiesz się.

nie sugeruj się odpowiedzią jednego użytkownika

 

Również do tamtego tematu odsyłam. A wiesz co jest zabawne? PISAŁEŚ w tamtym temacie i Twoja opinia była JEDYNĄ pozytywną, a teraz gadasz o "jednym" użytkowniku. ;) Swój swoje zachwala. Ja na szczęście już tego chłamu nie mam.

 

Aimpoina ACM
poniżej 150 zł

Ups, ACM. Czy mnie się wydaje, czy to chińszczyzna? Więc nie wiem po co wyjeżdżać z oryginalnym aimpointem. Chyba, że produkuje go też ACM za 150 zł, wtedy wybaczcie.

 

tekst że to "gówno" świadczy o Twojej (!) dorosłości.

 

Albo o ich... jakości?

 

Miałeś w łapach aimpointa (o oryginalnym nie mówię, bo pewnie obok tego nie stałeś) że tak twierdzisz? Czy może chodzi Ci o to że chińskie wersje mają niewyraźną kropkę czy coś innego... ?

 

Temat dotyczy CHIŃSKIEGO aimpointa, więc wypowiadam się o chińskim. Nie czepiaj się dla samego czepiania. ;) Żeby nie było - wsszystkie repliki aimpointów, od 100 do 300 zł to to samo, tylko inne pudełeczko. ;)

 

Lesio rozwiń ich gównowatośc-prosimy :)

 

Był o nich już temat.

 

 

Naprawdę, nie chce mi się linkować... http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/111679-kolimator-aimpoint-1x30-od-acm/

Link to post
Share on other sites

Muszka zasłania prawie cały kolim - tak ma być? Chyba nie.. Dzięki za pomoc - biorę acog`a. Lesio wydaje mi się że trochę zbyt bardzo się wczuwasz, za dużo agresji.. Peace :)

 

Uwierz, że gdybyś codziennie czytał wypowiedzi ludzi, którzy zadają pytania mimo tego, że odpowiedź jest ogólnodostępna - też by Cię czasem wykręcało.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Trochę odkopię. Przymierzam się do kupna M4 i myślałem o jakimś kolimatorze na start. Coś z tego się nada:

 

http://www.casg.pl/p...zem-typu-L.html

 

http://www.casg.pl/p...mator-ACOG.html

 

http://www.casg.pl/p...em-ukosnym.html

 

I na czym polega różnica pomiędzy nimi, skoro cena taka sama? Ewentualnie jakieś alternatywy w podobnej cenie? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...