Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VFC GBB


Recommended Posts

Jak lufa do HK to tylko Prometheus/KM head, albo pdi za ok 700zl, długość pasująca to 363mm. Zależy od twojego budżetu wszystko. W PL ciężko dorwać czasem takie części. Napisz do użytkownika " Lesio " sciagnie ci taką lufę tanio z Konga-nie zawiodłem się na nim. Co do gumki polecam zielona g&g.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

McFly, dzięki za pomoc w temacie.

 

Nadal pracuje nad zewnętrzną konfiguracją - ostatnio chwyt przedni IMI oraz kolimator Leapers UTG DS3068.

 

Optyka Leapers zaskakującej jakości, bez porównania do powszechnie dostępnego chińskiego przedziału 100-200pln.

Może niedługo opiszę dokładniej ten wybór.

Link to post
Share on other sites

Ja dałem selektor ratecha, jest stalowy zrobiony na cnc, nic się nie kiwa. Zakładany jak orginał i łaczony kołkami sprężystymi a nie śrubką jak VFC. Na wcześniejszej hakaśce poprawiłem problem z fabrycznym selektorem poxipolem, zdało egzamin.

Link to post
Share on other sites

Ja dałem selektor ratecha, jest stalowy zrobiony na cnc, nic się nie kiwa. Zakładany jak orginał i łaczony kołkami sprężystymi a nie śrubką jak VFC. Na wcześniejszej hakaśce poprawiłem problem z fabrycznym selektorem poxipolem, zdało egzamin.

 

Podeślesz mi linka do takiego selektora od ratecha co masz u siebie ? zeby nei kupic jakiegos ktory nie pasuje :P

 

Wymiana bez problemowa?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chciałbym poprawić zasięg hk416, stockowa replika troszke mnie męczy.

 

Co trzeba wymienić aby uzyskać zasięg +70m? Strzelanie na propanie, nie chce bawić się w co2.

 

Wiem że na pewno lufa na promyka,ale co jeszcze? dłuższa schowana w tłumiku coś pomoże? Bo wiem że w elektrykach zależy to od cylindra a jak jest w GBB?

Link to post
Share on other sites

Propan jes do bani, tylko CO2, jednak jak na razie nie ma do VFC Magów, trzeba by pokombinować. Wymiana dzyszy w bolcie i zaworka na taki o większym przepływie (ja dałem Z-parts). Lufa PDI lub podobna precyzyjna (ja dałem 6.02) i gumkę (pasi od elektryka). Lufa jest stosunkowo długa do wersji 416D więc nie ma potrzeby jej jeszcze wydłużać bez znaczącego wzrostu ciśnienia początkowego i szybkości przepływu gazu, długośc lufy niewiele zmieni.

Link to post
Share on other sites

No ale lepszy propan niz GG :) Boje sie tylko ze CO2 zniszczy znalowe flaki, no i brak magów CO2, chyba ze nabijanie magów GG przy pomocy adaptera CO2? np: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_221&products_id=1935&name=MadBull_-_Adapter_CO2_XC03

 

Mowisz o dyszy z regulacją ciśnienia ? - NPAS.

 

np:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Accessories_GBB_Air_Nozzle_RA_Tech_NPAS_Plastic_Nozzle_Set_for_VFC_M4_416_GBB.htm

 

I na takim zestawie jaki zasięg uzyskałeś?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja kupiłem dysze z npas aluminiową i stalowe suwadło , robie rhop na zestawie z z-kit, preca 6.01 pdi, zmienię uszczelkę w magu i będę działać :) na pewno nie pakuj CO 2 NA 800 PSI... Ja tak zrobiłem o młotkiem zbijałem zawór :D

 

Ja kupiłem dysze z npas aluminiową i stalowe suwadło , robie rhop na zestawie z z-kit, preca 6.01 pdi, zmienię uszczelkę w magu i będę działać :) na pewno nie pakuj CO 2 NA 800 PSI... Ja tak zrobiłem o młotkiem zbijałem zawór :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Koledzy,

Sorki za drobny odkop - ale mam problem. Patrzyłem w szukajce, i nie znalazłem nic co by mi pomogło. Mianowicie, moje HK416D ma dość dziwne uszkodzenie - "tyczka" dosyłająca kulki do lufy jest w wysuniętej pozycji, i nie umiem jej wcisnąć do środka - lub zrobić czegokolwiek innego by zmienić jej pozycję. Nie wie ktoś, w czym może być problem?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie,

 

Ostatnio na rynku pojawiła sie ulepszona wersja hk416 gbb vfc/umarex w wersji 2015 r. Magazynek posiada nową budowę i jest wydajniejszy.

Wie może ktoś czy ta wersja repliki jest już dostępna w jajimkolwiek polskim sklepie? Sprawdzałem na wielu stronach i tylko kilka jest dostępnych w wersji 2014 r.

Może ktoś ma informacje gdzie sie może niedługo pojawic ta nowa replika. Zalezy mi na szybkim kupnie ale wole uniknac zakupu za granicą ze względu na silnego dolara i koszty z tym związane.

 

Będę wdzięczny za informacje.

Edited by pesinter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W koncu kupilem M27 Iar gbb vfc. Jak zdjac pierscien z kolby w replice gbb? Mam zamiar zamontowac tam uchwyt do zawieszenia typu ASAP i za cholere nie potrafie zdjac/odkrecic pierscienia...

 

W koncu kupilem M27 Iar gbb vfc. Jak zdjac pierscien z kolby w replice gbb? Mam zamiar zamontowac tam uchwyt do zawieszenia typu ASAP i za cholere nie potrafie zdjac/odkrecic pierscienia...

Link to post
Share on other sites

Tyczka czyli tłok blowback-a kiedyś zablokwała mi się w przednim położeniu, zawinił oring który sie podwinoł i zakleszczył. Problem może też być w prowadnicy górnej tłoka, jest przykrecona mała śrubką, naprawiałem kiedyś jeden egzemplaż w którym ta śróbka tarła po tłoku i przez to replika źle pracowała.

 

Co do pierścienia najlepiej uzyć klucza pazurowego dedykowanego do emek, może być też podobny rowerowy (ale warto taki odpowiedno spreparowac przez opiłowanie pazura na okragło. Ważny jest promień oporowy klucza, musi być zbliżony do tego z nakrętki)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U mnie dysza zablokowała sie w tylnym położeniu. Jakies pomysły zeby ja wyciągnąć? czy pozostaje tylko wysyłka na serwis ?

 

Jak jest na gwarancji to wysyłaj, jak nie to trzeba rozebrać. Przypuszczam że to kwestia oringa, lub zabrudzenia np. piaskiem, ew. prowadnica tłoka.

 

Jak byś miał watpliwości i nie chciał robić tego samemu to możesz mi wysłać bolta to popatrzę.

UZI

Link to post
Share on other sites

A nie pryskałeś może do środka, w ramach czyszczenia i smarowania, dziwna chemią? Ja kiedyś dałem trochę oleju silikonowego i po pewnym czasie replika chodziła coraz gożej. Po reozebraniu dyszy okazało ię że winy jest oring, który lekko spuchł przez to dysza trudniej przesuwała się w bolcie albo nie wracała wcale. Może u ciebie przykleił się oring?

Jeśli zdemontowałeś wszystkie elementy to nie ma siły musi zejść, jak nie to użyj siły. Jednak dysza może ulec uszkodzeniu, więc uważaj to droga i trudno dostepna część w polsce. Z moich doświadczeń wynika że jest to najsłabszy element tej repliki, no może główki magazynków sa równie zawodne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...