Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki ARESa do AK


Recommended Posts

Te moje magazynki z Elementu (http://blacksword.pl/product-pol-50-Magazynek-AKM-czarny.html) są jakies dziwne - kulki 6 mm (blaster 0,2 0,25 i blaster devil 0,36) wchodzą na mocny wcisk, ale nie podają klinują się i sprężyna ich nie wypycha. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? A może pilnik iglak...?

Kupiłem kilka sztuk i już podczas pierwszego "smaruj i 10" okazało sie to samo w trzech magach? Moze ma kupic kulki 5,8 mm?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odgrzeję temat.

 

Magazynek Mid który trzeba smarować to szmelc. Tak od razu. Tłuste kulki brudzą gumkę hop i nie kręcą się prawidłowo. Mam magi Mid Cymy do MP5 - wchodzi po 110 kulek i beż żadnego smarowania od nowości śmigają jak złoto. Tną się w nich kiepskie kulki - miałem tak z PJ. Kilkanaście dni temu kupowałem magi Mid od SRC do AK47 - kiła jakich mało. Na sucho przyjmowały 60 kulek i po krzyku. Po smarowaniu wchodziło 100 kulek i zacinała się sprężyna. Oddałem je, kupiłem Cymowskie Midy do Ak47 - miód i malina - wbiłem 130 kulek na sucho, bez wysiłku, mag podał wszystkie bez zająknienia. Kulki czyste, suche, prawidłowo soę kręciły. Smarować to trzeba silikonem gazowe pukawki a nie magi do aega;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Używam 3 midów aresa(plastikowych na 105 kulek) od prawie roku.

 

Magi siedzą w ak boyi dobrze po podpiłowaniu zatrzasku od dołu i daniu paru listków taśmy klejącej od góry(aby tak bardzo komory nie ruszały). Podają każdy typ kulek znakomicie, o ich jakości świadczy to że 90% kulek które przemieliły to były roketsy od gf na rofie 18 k/s BEZ SMAROWANIA ANI RAZU.

Sprężynę da sie wyciągnąć poprzez otwór u góry(te dwie dziurki) jednak jeszcze nigdy nie byłem zmuszony aby to zrobić.

 

Największa wada? Są całkowicie z plastiku jednak jak nie będzie sie nimi rzucało z 3go piętra to nic w nich nie pęknie,

 

 

Podsumowując: podadzą nawet kwadratowe kulki będą naładowane do pełna bez smarowania, mimo że są plastikowe to człowiek nie powinien sie obawiać ułamania zaczepów w nim jednak powinno sie unikać rzucania nimi na jakaś twardą powierzchnie, aktualnie można je kupić za 22zł co jest bardzo dobrą ceną w stosunku cena/jakość.

Edited by Tiloren
Link to post
Share on other sites

Mid-capów Cymy oraz LCT do AK74 nie da się ot tak wsadzić do skorup ostrych magazynków. Są za długie o jakieś 10mm (jest możliwe przecięcie wkładu na 3 części i sklejenie ponownie zewnętrznych części, jednak jest to ryzykowne, wymaga wprawy - ale wykonalne - bo mi się udało).

 

Do wkładów pasują bez tej operacji: Element, VFC, SRC

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...