Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

US Army Combat Boots


Recommended Posts

buty są :

- brzydkie

- trwałe (kuzyn chodzi w nich już 4 rok z hakiem, piątego nei doczekają pewnie)

- specyficzna podeszwa powie tobie ze zablądziłes i robisz kółko kiedy natkniesz się na swoje ślady :wink:

- specyficzna podeszwa spowoduje kilka siniaków zimą

- byty wygodne ale musisz je dobrze roznosić (denatorat i jazda)

 

tyle z obserwacji kuzyna i jego poczynań z butami.

Link to post
Share on other sites

owszem sliskie ale malo sie przylepia do podeszwy

dobre do marszu zarowno po twardym jak i miekkim

 

podeszwa lubi pekac wpoprzek

zwlaszcza jak buty sa narazone na zmiany temperatur

obcas czasem odlata

(oczywiscie nie od razu a po latach)

 

ogolnie wygodne i mocne (2 tyg. trzeba rozchodzic)

swoje uzywalem 5 lat i bylem zadowolony

Link to post
Share on other sites

może sprecyzuje pytanie , na chłodne dni mam buty BW , ale w lecie , i w cieplejsze dni są za ciepłe , szczególnie powyżej kostki. I teraz czy buty z tematu są z jednej warstwy skóry?? I czy nadają się na cieplejsze dni wiem że lepiej mieć jungle , ale jungle na piasku sprawdzają się tak sobie , a deserty z kolei przy deszczu czy rosie są do kitu.

 

No i za ile moge dostać takie buty w polsce na ebay nówki są po 15-20 USD u nas na allegro 60 pln za używki??

 

Dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

jeśli coś ma być do wszystkiego to ejst do niczego :wink: jungle lub pustynne na lato. Te buty bedą raczej za ciepłe choć sa wygodne i mocne co potweirdziły opinie poprzedników. Ale ciepłość to chyba sprawa indywidualna, a przemakalność (a raczej jej skutki) możesz znacznie ograniczyć stosując skarpety z Gore.

 

kupić możesz np na usarmy.pl

Link to post
Share on other sites
owszem sliskie ale malo sie przylepia do podeszwy

dobre do marszu zarowno po twardym jak i miekkim

 

podeszwa lubi pekac wpoprzek

zwlaszcza jak buty sa narazone na zmiany temperatur

obcas czasem odlata

(oczywiscie nie od razu a po latach)

 

ogolnie wygodne i mocne (2 tyg. trzeba rozchodzic)

swoje uzywalem 5 lat i bylem zadowolony

wpelni popieram przedmowce, z tym ze mojemu kumplowi troszeczke szybciej sie rozwalily..... poza tym wporzo buty :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

A ja trochę inne pytanie - kupiłem buty przez internet, niestety są trochę za wąskie - sprzedać te i kupić jakieś inne, czy można rozchodzić te do poziomu "wygodnego chodzenia" ?

Dodam, że są za wąskie w miejscu, gdzie zaczyna się sznurowadło.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś pewien, że rozmiar butów odpowiada Twoim stopom - ja bym zostawił i poczekał aż się rozchodzą. Może kupiłeś za małe. Pamiętaj że amerykańskie buty wojskowe często można kupić w różnych szerokościach ( regular, wide, i chyba jeszcze jakiś rozmiar ). Może masz wąski model czy coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

Miałem tak w moich belkach i mimo że używane, udało mi się to rozbić. Wiązałem buty tak że bardzo czułem je na stopie i na krótkie przebieżki 2-3 razy na dzień 5-10 minut. Stopa nie zdechnie, ani nie będzie trwale i długo katowana, a efekt jest szybko zauważalny-u mnie po około 5-7 dniach mogłem śmiało w grubszej frotowej skarpetce wejść do buta, wcześniej tylko bez skarpetki. Mam szeroką stopę a buty były 8R. Można też próbować na noc wypychać gazetami, ponoć jak się ich cały czas nie upycha to powoli się zagięcia 'rozprężają' i powodują naciągnięcie się materiału na bucie, tego nie testowałem, ale wiem że brat rozciąga tak buty do piłki nożnej czasem jak za małe kupi.

 

Nie wiem w zw. z tym jak to się zachowuje w przypadku skóry, z której niewątpliwie wykonane są te buciki, ale działa w innym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...