Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompletna zielenina - przegląd broni


Recommended Posts

Witam, w ciągu najbliższego tygodnia zamierzam rozpocząć kompletowanie sprzętu. Przeglądałem to i inne fora i mniej więcej ustaliłem co powinienem zakupić. Problem pojawił się jednak przy okazji wyboru broni. Po przeczytaniu większości tematów ,,jaka replika do kwoty xxx'' doszedłem do wniosku, że moją pierwszą repliką będzie jakaś CYMA (brałem jednak pod uwagę kilka innych firm - starałem się wybierać modele, które mają dobrą opinię). Uprzedzając ewentualne pytania (być może modele, które wybrałem nie będą się nadawały do warunków, w jakich mam zamiar grać), replika będzie wykorzystywana wyłącznie do walki w lesie, jeżeli chodzi o estetykę to podoba mi się większość modeli (oprócz standardowego kałacha, G36 i MP5) - wolałbym jednak wybrać te z szynami, które w moim subiektywnym odczuciu po prostu wyglądają lepiej :D Moje fundusze na samą replikę to 600 zł (ewentualnie do 100zł+), więc jeżeli w tej cenie znajdą się jakieś ,,lepsze'' modele, to chętnie przyjmę radę.

 

Repliki:

a) Cyma

Model ten dosyć mi się podoba, jednak odrobinę przeraża mnie to ,,tworzywo''

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_031-591.html

http://www.taiwangun.com/shop,show,42

Ze wszystkich AK ten model podoba mi się najbardziej, zastanawia mnie jednak czy taka ilość FPS nie została osiągnięta kosztem jakości wykonania:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_039u_cm-266.html

b) BOYI

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152190934-RK-05.html

c)JG

http://www.gunfire.pl/product-pol-1152191311-JG513T-Metal-Body-.html

oraz model, który również przypadł mi do gustu:

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-335-M4-S-System-III-Generacja-replik-JG-JGF6613-.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152191085-JG509T-Metal-Body-.html

d)AGM

http://gunfire.pl/product-pol-1152191758-DropZone-Replika-karabinku-AGM-031.html

Edited by WtCat
Link to post
Share on other sites

Pięknie że przeglądałeś tematy przyklejone w dziale zielonych. Zanim wywiąże się tutaj ostry dyskurs o wyższości Cymy nad Boyiem czy ewentualnie A&K to przejrzyj też dział techniczny. Wszystkie podane przez Ciebie repliki są opisane w dość obszerny sposób. Problem wręcz z nadmiarem informacji.

Ja nie wskarzę ci repliki bo musisz się na nią sam zdecydować ale zasugeruję Ci żebyś nie zaczynał z replikami mocniejszymi niż 380 fps.

Link to post
Share on other sites

Arend, nie każdego stać na zaczęcie z repliką 380fps, a po 2 miesiącach wymieniać na 420-430.

 

Po prostu zacząć powolutku, ze zwykłą repliką na semi. Powiedzmy strzelanie z dużej odległości i wczucie się.

 

Do około 600zł to np:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040_cm-1408.html

 

lub inne z serii cm.040 czyli a,b,c,d i inne literki alfabetu. Szkoda, że nie lubisz Giety bo ta tutaj jest na prawdę spoko

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm0003-black_cm-2570.html

 

Gienia posiada dużo zalet w zakresie kształtu. Jest dość krótka bo po złożeniu ma zaledwie pół metra (mieści się w torbach i większych plecakach). To dość ważne jeśli nie chcesz wydawać kasy na specjalną torbę.

Ma u góry szynę RIS do której można doczepić kominator, a u dołu np. rączkę bądź latarkę.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

Eliminując G36 i MP5 pozbawiłeś się raczej wyboru ponieważ w tym przedziale cenowym poza owymi modelami królują cymy i boyi czyli właśnie AK. Pono jeszcze M4 CQBR od A&K i AUGi od JG są jadalne ale nie czytałem nawet na ich temat więc nie wypowiadam się. W tym przedziale cenowym szukał bym AK CM0.40 wzwyż. Większość z nich jest w przedziale między 550 a 700.

 

Licz się też z tym (jeśli czytałeś to wiesz), że w chinolach są części które w większości są do niczego, losowe i mogą rozczarować lub się rozwalić. Głównie chyba chodzi tu o gumkę i batkę.

Nie będę się wcinał z tekstem "pamiętaj o ochronie oczu!" ponieważ to jest chyba pierwszy punkt w airsoftowym "dekalogu" xD

Link to post
Share on other sites

Arend, nie każdego stać na zaczęcie z repliką 380fps, a po 2 miesiącach wymieniać na 420-430.

 

 

 

Ja myslę że dwa- trzy miesiące to troszkę mało żeby bezpiecznie posługiwać się repliką z więcej niż 400 fpsami. I to niezaleznie od wieku. Pobiegaj z 380tką a potem stwierdż czy ci więcej potrzeba. Owczy pęd (sory Owca) do maksymalizacji mocy replik kończy się z zasady nieszczęściem a potem kwasami.

Link to post
Share on other sites

Grałem z repliką 350fps na arenie ASG, mam 420fps. Różnica słabo odczuwalna. Może i nie trzeba więcej niż 380 ale niestety repliki Cymy (z wyjątkiem tej MP5) mają więcej i nie widzę problemu by nowy je kupował. Można wymienić sprężynę ale w sumie po co. Gdyby te ak i moja gieta miała ze 20fps mniej pewnie bym nie płakał ale jest jak jest i nie ma sensu ich przez to wykluczać.

Link to post
Share on other sites

Generalnie chińskie repliki AK są mało usterkowne i tu ryzyko jest nieduże. Z czystym sumieniem polecam kałachy Cymy, które są nie do zajechania i świetnie strzelają (zwłaszcza jeśli mają 430 fps; ta moc nie wpływa negatywnie na jakość). M4 chińskie miewają swoje humory i ich bym się na początek wystrzegał.

Link to post
Share on other sites

Poprzeglądałem recenzje tych replik, oraz z tego tematu i teraz zastanawiam się nad tymi Cymkami od .40 i zastanowię się jeszcze nad tym HK36 (jest wsumie całkiem ładny ;P Tylko czy nada się do lasu ?). Oczy oczywiście najważniejsze, tutaj biorę pod uwagę Bolle 500/800/1000. Co do wymiany tych części to czytałem trochę o problemach z gumką HU (Hop Up - ?), i lufie precyzyjnej (o tym czytałem raczej w kontekście zwiększenia celności niż problemów z fabryczną) i mam pytanie, czy dla laika w kwestiach technicznych dotyczących AEGów wymiana tych elementów będzie stanowić większy problem ? Dzięki za liczne wyjaśnienia (nawet mimo Ogromu podobnych tematów) ;D

Link to post
Share on other sites

Różnica słabo odczuwalna przy strzale czy po dostaniu w jakąś wrażliwszą część ciała?

Grosz do grosza i z 20 fps robi się 50, a to już różnica, zwłaszcza z bliska. Sam mam problemy z opanowaniem się gdy ktoś mi wyskakuje z 5-10 metrów. Wprawdzie ja to dopiero wkraczam w poważniejszy airsoft, gram jakieś 8-9 miesięcy, na forum jak widać konto nowe, jeszcze nie jestem w pełni doświadczony, ale znam ludzi którzy nie znają słowa opanowanie, i zanim wytłumaczysz im że AS to nie sport dla nich, to już może stać się coś mniej lub bardziej złego.

Tak na marginesie, to to nie jest temat o czym czy w d*pę bardziej boli dostać z AK 420 fps czy G36 360 fps :D

 

Edit>> Co znaczy problem z wymianą? W sensie sam? Jeśli masz kogoś znajomego kto się mniej lub bardziej zna to niech cię poduczy lub zrobi to z tobą, bo mimo iż wymiana lufy i gumki jest dość prosta to mimo wszystko można to spartolić i sam tego boleśnie doświadczyłem, ale do tych 2 elementów serwisantów nie potrzebujesz (w sensie specjalnie wysyłać do różnych ludzi żeby ci to składali). Problemy zaczynają się kiedy chcesz grzebać w GB. Poza tym poza gumką i lufką, dobrze jest sprawdzić szczelność układu i ew. go poprawić, zwłaszcza w starszych cymach (moje AK105 po doszczelnieniu zyskało prawie 30 fps...).

 

Co do G36, to cymowskie to w prawdzie krótka wersja ale nadaje się do lasu, w gruncie rzecz biorąc (poczytaj tematy o lufach precyzyjnych a fps itp.) to przy mniejszych ilościach fps, długość lufy ma średnie znaczenie jeśli chodzi o celność i zasięg jeśli o to ci chodzi

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodziło o te 430FPS, to pytałem bardziej w kontekście jakości - słyszałem, że Chińczycy wkładają zbyt mocne sprężyny i repliki mają krótkI okres życia. Co do bólu to jednak element tego sportu (oczywiście bez strzelania w głowę z 5m :D - mIałem często takie przypadki w paintballu podczas CQB).

 

@Edit

Tak chodziło mi o ręczną wymianę tych elementów, ale skoro nie wymaga to gruntownego rozbierania repliki, posłużę się jakimś tutorialem i zrobię to sam.

Edited by WtCat
Link to post
Share on other sites

Wkładają mocniejsze springi ze względu na ubytki w innych kategoriach typu gumka HU, gorszej jakości lufa czy niekoniecznie szczelny układ, a GB nie zawsze musi to wytrzymać, dlatego cymy są lepsze. Mimo wielkich fps mają lepsze wykonanie GB więc tak łatwo się nie sypią. Z tego wynika różnica między tymi tak zwanymi replikami I, a II i "taniej" klasy :) Choć oczywiście i chinola można doprowadzić do dobrych osiągów, zwłaszcza jeśli jest dobrą pod to bazą, a cymy są takową. Jeśli przeszkadzają ci te fps to zrób downgrade. Pewnie część osób powie, że to idiotyzm płacić za zmniejszanie osiągów repliki, ale tak na prawdę, to wszystko zależy do czego docelowo chcesz jej używać i jak chcesz grać.

Link to post
Share on other sites

Co do tej wcześniej poleconej Giety, w opisie napisane jest, że korpus został wykonany z nylonu. Czy jest to dobry materiał do replik ? (szczerze mówiąc kojarzy mi się tylko z włóknami szczoteczek do zębów, i linami ;P).

Edited by WtCat
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak przekonałem się do tej Giety ;D Co prawda pytanie nie do tematu, ale dowiedziałem się o problemie niedawno. Chodzi mi o ochronę twarzy. Kiedy w dzieciństwie dostałem na urodziny sprężynowca ( jakieś 8 lat temu, kosztował z 400zł, więc chyba dość solidny) to kiedy strzelałem się z kuzynem, oprócz gogli wystarczał jakiś szalik i było ok. Przed chwilą przeczytałem felieton ,,mocy przybywaj'' i chciałbym wiedzieć, czy chusta maskująca, lub arafatka - ewentualnie w połączeniu z kominiarką neoprenową (chciałbym uniknąć maski - psuje klimat i ogólnie przeszkadza, nie mówiąc już o tych z siateczką :P) jest w stanie uchronić przed utratą uzębienia w warunkach leśnych - myślę, że tak 15m minimum ;D (o rany się nie martwię)

Edited by WtCat
Link to post
Share on other sites

Trzeba być twardym :D Wiadomo, zęby nie szyszki, dwa trzeci raz nie urosną ale takie wypadki rzadko się zdarzają. Parę razy w usta dostałem, a zęby mam całe.

Ryj chowa się tylko jak snajper w ciebie celuje.

 

Standardowo ochrona uzębienia to albo maski z siatką, albo te takie bokserskie. Wszystkie plastiki albo neoprenowe tylko na niskie temperatury bo przy 25 stopniach można się w tym udusić. Siatka to optymalny wybór bo chroni, a i wentylacja odpowiednia.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

No cóż mimo że Hawk pisze jak potłuczony (bo co to za snajper jak widać że jest i celuje) to ząbki czasami lecą. Dlatego przekonałem się do maski (po tym jak odpadła jedynka prawa górna trzy dni przed ślubem kumpla)

Link to post
Share on other sites

Hmm na 4 lata strzelania się z 30 osób tylko jedna straciła ząbka. Z powodu nieprzewidzianego podmuchu wiatru. Faktycznie ten wynik jest nieporównywalny do waszych. Pech? Niekorzystny teren? Przesadzone repliki? Namnożenie snajperów? Cholera wie. W każdym razie u mnie nikt nie nosi masek. Co najwyżej do CQB.

Link to post
Share on other sites

Czyli te wszystkie histeryczne komentarze jak to ,,jedynki'' lecą podczas gier, to lekka przesada ? :D To ok, bo już się trochę bałem.

 

Weź lusterko i popatrz jakiej wielkości jest jedynka. Potem pomyśl czy aby na pewno ta zabawa polega na chwytaniu kulek zębami :zastanawia:

Się pewnie może zdarzyć przypadkiem. Pewniejszy będzie siniak jeden czy drugi, bąbel a może krwawa plamka. Tego nie unikniesz i dobrze, będziesz wiedział jak smakuje . Doświadczenie oznacza również, że któregoś dnia to Ty opanujesz emocje, wstrzymasz się ze strzałem na tyle długo by zamienić bolesnego "headshota" na "ass-shota" :cool:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...