Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna a FPS'y


Recommended Posts

Witam.

 

W mojej m4 mam sprężynę m110 madbulla, celem jest 360 fps. Replika ta ma być bronią uniwersalną, tj. do lasu, a w razie potrzeby i do CQB.

 

Mój problem polega na tym, że nie mam chrono i martwię się, czy przez zbytnią szczelność nie przekroczę granicy... Jak to działa? Jak sprężyna, po przeliczeniu, ma dać 360 fps to znaczy, że daje tyle w jakich warunkach?

Innymi słowy: co zrobić, żeby moja replika zawsze była dopuszczona do użytku w CQB, a jednocześnie trzymać się możliwie blisko granicy 360 fps, by nie odstawać zbytnio w lesie?

 

I jeszcze jedno pytanko, trochę z innej beczki: jak wyglądają te limity w CQB na imprezach ogólnopolskich? Z tego co kojarzę, to w Pomorskim jest 330 fps, a np. w Dolnośląskim 360 fps.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ilość fps na danej sprężynie głównie zależy od osoby, która to składa. Samo wyjęcie starej i wsadzenie nowej sprężyny to za mało. Trzeba umiec robić tzw. "czary mary", żeby replika miała dużo fps na słabej sprężynie. Lepiej wsadź M100 i daj jakiemuś dobremu serwisantowi.

Link to post
Share on other sites

Czy wyciągniesz tyle FPS nie zależy tylko od sprężyny, lecz od niektórych części także :)

 

Ze sprężyn polecam guarder'owskie.

 

Ogółem przyjęty limit to 350fps (te 10fps w tą czy w tą nie robi różnicy).

 

Pozdro :)

 

Też polecam Guarder'y, na SP110- 410fps ;)

Jak dla mnie to do budynku mniej! niż 350fps

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Tak, wiem że guardery są dobre, sam mam jednego w moim SWD. Do m4 specjalnie wsadziłem co innego, bo nie wiem jakiego guardera bym potrzebował, żeby nie przekroczyć tych 360 fps.

 

W temacie chodziło mi o to, czy bawiąc się w te czary-mary (teflon fixy itp) przypadkiem nie przekroczę prędkości jaka powinna wynikać z numeracji sprężyny. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jasne, że możesz przekroczyć. Klient chciał żebym na M110 JBU w AKS74U zrobił mu 360-380 fps a wyszło 440 w porywach do 460(!). Musiałem wszystko rozbierać i składać na nowo....

 

Kup M100, spokojnie idzie uzyskać te 350-360 fps, na m110 można łatwo przekroczyć jak masz tendencje do dążenia do perfekcji ;P

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

A wszystko dlatego ze oznaczenia na roznych sprezynach maja tyle wspolnego z rzeczywistoscia ... No i kwestia doszczelnienia idealnie repliki.

M110 daje 110 na bardzo nieszczelnej replice.

No i oczywiscie tylko wtedy jezeli to nie jest guarder - bo one daja zawsze wiecej o 10-20 m/s.

Taka natura ludzka ... dostajesz wiecej - wiec sie cieszysz. Nie patrzysz ze oznaczenie jest bez sensu.

Zreszta bylo to setki razy na forum.

Bez chrono nie sprawdzisz ile naprawde ma replika.

Link to post
Share on other sites

Jedyną zaletą (ale bardzo dużą) sprężyn guardera jest trwałość. Zaniżona numeracja komuś nie zorientowanemu może zrobić kłopot i jest wadą. Prawidłowe oznaczenia mają sprężyny LL ale nie lubię ich, nie są zbyt trwałe. Ale lepiej brzmi "zrobiłem 700fps na m170" niż "zrobiłem 600fps na m170" więc zawsze pcham guardera :D.

Link to post
Share on other sites

To nie ma czym się chwalić, bo gnata źle złożyłeś jeśli miałeś skoki rzędu 20 fps. Możliwe, ja na SP110 w AK też tyle dostałem. Teraz złożyłem na SP130 w SLR CA 490 fps...

 

I tu nie stety masz rację :/

Zrobiłem teflon fixa na szybko i sprawdzałem czy czasem nie przegiąłem bo miałem takie wrażenie. Na poprzedniej M130 miał tyle fps, że wystarczyło wsadzić M110 i nic nie robić, a jednak mnie pokusiło ;)

 

Stąd ten skok, ale zdarzał się on na jakieś 10 strzałów.

 

Jakby się lepiej przyłożyć i zrobić coś jeszcze poza teflon fixem to pewnie te 460 fps by wyszło, ale po co miałem to robić jak klient chciał 360-380 ;)

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Miałem klientowi zamontować M110, mówiłem, że na niej ma dużo fps, żeby kupił słabszą, klient mimo to chciał żebym zamontował tą i miał tyle fps ile chciał, więc proszę nie pisz mi tutaj o "odpowiednim" podejściu do klienta...

 

PS. Powoli odnoszę wrażenie, że nie które osoby piszą pewne rzeczy żeby się dowartościować i koniecznie próbują kogoś "zmieszać z błotem". Może się mylę, ale takie odnoszę wrażenie.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Zdjąłem teflon i było 385-390. Co poradzę? Nasz klient nasz Pan :) Nie chciał kupować słabszej sprężyny więc w sumie nie mogłem mu wsadzić innej.

 

 

Ale już koniec off topu, nie o tym jest ten temat. Jak coś to zapraszam na PW.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Dexter, prosiłem, pisz na PW. Nie rób tutaj off-topu. Pisałem, że klient chciał 360-380 fps, mi wyszło 385, mniej nie chciało. Mówiłem mu jaka jest sytuacja, że wypadało by wsadzić słabszą sprężynę, mimo to on koniecznie chciał, żeby ta została. I co mam w taki wypadku poradzić?

 

Dalsza rozmowa tylko na PW.

Link to post
Share on other sites

Nie mam do Was pretensji czy coś w tym stylu ;P

Wiem jak cała sprawa mogła dla Was wyglądać, rozumiem też, że macie wątpliwości co do nowych osób, które zajmują się serwisem. To chyba nawet dobrze bo w takim wypadku "pseudo serwisanci", którzy raptem rozkręcili pare replik, zostaną wyłapani ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...