Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Im dluzsza - ale bez przesady- tym z bardziej waskiego kata jest SZANSA ze ktos zobaczy odblask na lunecie.

Ale ogolnie to ma inne zastosowanie - celowanie pod slonce...

Jeszcze nie zdazylo mi sie zobaczyc odblasku na czyims koli czy lunecie ...

Ale jak sie uparles - to co proponujesz ujdzie.

 

Prosciej jest zrobic taka nakladana oslone z tuby o odpowiedniej srednicy.

Potem sobie ta tube docinasz ladnie (ostrzej u gory zeby zaslanialo slonce lepiej) wyglada fajnie a roznicy miedzy markowa oslona a zrobiona - niezbyt widac.

Kwestia tylko pomalowania oslony przeciwslonecznej na interesujacy ciebie kolor (czarny albo jakies camo o ile masz w camo lunete).

 

Mozesz oczywiscie szukac dlugiej oslony ale te markowe sa bardzo drogie (koszt 150-200 zl). Dodatkowo praktycznie nie jest mozliwe znalezienie oslony na lunete 56 (tak wiem ze masz 50 mm i wtedy jest latwiej).

Ja mam tak zrobiona oslone z puszki okraglej aluminiowej - opakowania po perfumach ;)

Kumpel ma z jakiegos plastiku - lrzejsze i fajniej wyglada bo ladnie czarne matowe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj:

szukam osłon dla lunety takich klapek jak tu:

http://allegro.pl/oslona-lunety-point-precision-flip-open-prezent-i2020952941.html

ma to ktoś, te sprężyny są mocne, po otwarciu klapka nie lata jak szmata, po zamknięciu dobrze trzyma?

może coś innego w podobnej cenie?

 

U mnie były okay, ale only4men sprzedaje identyczne po piątaku, jeśli dobrze kojarzę.

Link to post
Share on other sites

A ja dorzucę (tylko nie pamiętam czy to był właśnie only4men) ze miałem tez takie "osłonki" po taniości i guma otaczająca lunetę lubiła pękać. Rozmiar był prawidłowy itp więc na upartego trzeba o to dbać smarować kremikiem na starzenie, a jeśli się nie chce masować to lepiej zainwestuj w trochę droższe może będą miały lepszą jakościowo gumę. A jeśli masz to w d*** to owiniesz sobie izolką po pęknięciach i dalej będziesz muchy na zęby łapał z zachwytu.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
A ja dorzucę (tylko nie pamiętam czy to był właśnie only4men) ze miałem tez takie "osłonki" po taniości i guma otaczająca lunetę lubiła pękać.

U mnie identycznie, z tym, że za swoje płaciłem na Allegro 5 zł od sztuki. Ogólnie lepiej wziąć minimalnie większe (jeśli jest taka możliwość) i co najwyżej samemu usztywnić izolką. Taki patent mam teraz u siebie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...