Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

 

Zastanawiałem się nad złożeniem Jugosławskiego karabinu M76 i nie chcę kupować kałacha z CYMY i w niego kasę pakować aby był podobny do M76

 

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Zastava-M76-Full.jpg&filetimestamp=20091025001124

 

 

Doszedłem do wniosku że będę potrzebował metalowy korpus, gearboxa(chcę elektryka, ale nie wiem jaki dokładnie ma to być gearbox), prec lufę(tylko jaką?), komorę HU, lufę zewnętrzną, kolbę będę miał drewnianą tylko nie wiem jak z chwytem przednim, i wiele innych pierdół.....

 

 

Możecie doradzić jaką prec lufę, gearbox i jak wyjść z przednim uchwytem no i oczywiście co o tym sądzicie.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że dużooo pracy przed tobą. Sam do końca nie wiesz co chcesz. Chcesz zrobić karabin, ale nie włożysz trochę wysiłku w to żeby znaleźć info o komorach, lufach itd. polecanych do karabinów wyborowych/snajperskich.

Na Twoim miejscu przygotowałbym kasę, znalazł kogoś kto mi taką replikę zrobi i tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Na razie olej kwestię luf precyzyjnych, gearboxów i innych takich, zamiast tego skup się na samej skorupie. Dopiero jak będziesz miał wszystko co z zewnątrz, to wtedy wpakujesz tam to, co pozwoli na uzyskanie zadowalających osiągów.

 

Chwyt przedni, a zarazem kolbę, nakładkę i chwyt pistoletowy trzeba będzie "strugać", czyli wykonywać od podstaw. Body będziesz potrzebować z którejś Cymy ze znalowym body (zapomnij o body z nowych cym, czy od Boyi, to kompletnie nie to), po czym będziesz je musiał przedłużyć o jakieś 2cm. Najlepiej będzie jednak, gdybyś kupił jakąś replikę, którą zmodyfikujesz, bo w przypadku kupowania na części skorupa potrafi kosztować więcej, niż gotowa replika, a od razu masz gearbox (który możesz sprzedać, jak nie chcesz go mieć w replice), komorę hu, śrubki i cała masę innych pierdółek, które będą potrzebne, a osobno są niedostępne.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Co do Body, to wybrałeś złe, nie podejdzie kolba.

 

Kup to:

http://gunfire.pl/product-pol-1152191183-CM042.html

 

a za jednym zamachem załatwisz kwestię body, hopka, gearboxa. Drewniane części bez problemu sprzedasz posiadaczowi CM028. Możesz też zbierać częściami, ale za to samo zapłacisz prawie 800zł (plus jakieś 10 zł do każdej części za przesyłkę) i to liczę tylko części, których z tej repliki będziesz potrzebować, czyli bez drewienek, magazynka, baterii stockowej, lufy stockowej, a wszystko to rzeczy, które można opchnąć, albo wykorzystać gdzie indziej.

 

Uwierz mi, próbowałem kiedyś składać replikę z części kupowanych tu i ówdzie po okazji. Nawet w najlepszym przypadku, gdzie sporo udało mi się zdobyć "za browara" cena wychodziła półtora razy wyższa od ceny repliki w sklepie, a i tak nie miała odpowiedniego standardu, bo zawsze brakowało jakiejś śrubki, czy sprężynki, którą trzeba było sztukować, albo ciąć.

Link to post
Share on other sites

Dobrze mi się wydaje, czy największy problem będzie ze zrobieniem chwytu jak w Zastavie? Jest on dużo krótszy niż w AK, a silnik i kosz silnikowy będzie przeszkodą w skróceniu go. Reszta to zrobienie kolby, chwytu przedniego, dłuższej lufy i tłumika płomienia od SWD (chiński elektryk JG a'la SWD miał taki). Kolanko gazowe i korpus wydają się w CM42 takie same. No i magazynek.

 

I zobacz to, Sharpek robił:

http://wmasg.pl/pl/gallery/show/63818

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Chwyt jest tej samej długości, tylko tęższy, przez co optycznie wydaje się krótszy. Silnik wejdzie, a nawet będzie to lepiej wyglądać, niż w AK, bo nie będzie psuć proporcji oryginału. Największy problem będzie z przedłużeniem komory zamkowej i dekla, a w rezultacie z wpasowaniem suwadła. Trzeba też będzie majstrować z przeróbką magazynka od M14. Kolanko gazowe jest inne, trzeba będzie użyć szpachli epoksydowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...