Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja pilotów F16


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zrekonstruować albo chociaż stylizować się na pilotów myśliwców z jUeSA.

Dokładnie nie wiem której jednostki.

Macie jakies pomysły i zdjęcia?

Najlepiej ej jednostki, do której najłatwiej będzie o szpej i ekwipunek :P

No i ma ktoś może info jakiej broni używali piloci?

Czy używali np karabinków?

 

Sorki za moje noobskie pytania ale chce sie dowiedzieć.

 

PS. Jak nie poprawny dział to proszę o przeniesienie.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Piloci mają jedynie regulaminową broń boczną. Pilot ma nie dać się złapać (bo szkolenie kosztuje drogo i trwa długo), a nie odstawiać za Rambo i walczyć z obławą. Jedynym zadaniem jakie ma do spełnienia po "nieplanowanym lądowaniu na wrogim terenie" jest znalezienie się w miejscu skąd podbiorą go chłopcy z SOC. Właśnie oni są uzbrojeni po zęby. Poszukaj na forum - kiedyś prosiłem o identyfikację ich oporządzenia i uzbrojenia. Również w tym wypadku - reko SOC - zapomnij o "taniej opcji", szpej jest praktycznie nieosiągalny w kraju, pozostaje e-bay i kilka tysięcy $...

Link to post
Share on other sites

Któryś z maniaków posiada hełm z maską tlenową pilota (nie stary typ, a nowy model), jest temat na forum o nazwie pokaż swój nietuzinkowy sprzęt czy coś takiego. Tam właśnie jest post ze zdjęciem, wyślij do niego pw z zapytaniem, skąd i za ile go dostał, może ci go odsprzeda ? jeśli nawet to cena nie będzie mniejsza jak 1000 zł.

Edited by Bieniekk
Link to post
Share on other sites
Bardzo ambitnie, lecz ciężko będzie ci skompletować podany szpej, nie tylko ze względu na kasę, ale także na dostępność przedmiotów.
Przesadzasz. Sprzęt bardzo drogi, ale wszystko dostępne na eBayu.

 

A wiadomo coś na temat bronii?

Np gdy sie rozbili i musieli ewakuowac?

Beretta M9.
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Któryś z maniaków posiada hełm z maską tlenową pilota (nie stary typ, a nowy model), jest temat na forum o nazwie pokaż swój nietuzinkowy sprzęt czy coś takiego. Tam właśnie jest post ze zdjęciem, wyślij do niego pw z zapytaniem, skąd i za ile go dostał, może ci go odsprzeda ? jeśli nawet to cena nie będzie mniejsza jak 1000 zł.

 

Polecam zapoznac sie ze sprzetem do skokow HALO/HAHO, a pozniej z wyposazeniem pilotow mysliwcow przekraczajacych predkosc dzwieku. Na koncu zastanow sie i przestan nabijac posty. Dziekuje :)

 

Wybaczcie brak polskich znakow, nie jestem u siebie.

Link to post
Share on other sites

Czepiaj się blablabla... skoroś taki kozak to wiesz że chodzi o boczne włazy gdzie najczęściej siedzi 1-2 gości obsługujących karabiny boczne, a jak nie to zawsze może robić za obsługę CH-47G Chinook'a - będziesz miał swój ukochany tylni właz... pasi?

 

Nie zmienia to faktu że taki operator ma bardziej wszechstronny ekwipunek i łatwiej dostępny...

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Polecam zapoznac sie ze sprzetem do skokow HALO/HAHO, a pozniej z wyposazeniem pilotow mysliwcow przekraczajacych predkosc dzwieku. Na koncu zastanow sie i przestan nabijac posty. Dziekuje :)

 

Wybaczcie brak polskich znakow, nie jestem u siebie.

 

 

Rozmowa jest o wyposażeniu pilota F16, także.. pisałem o masce, która używana jest na dużych wysokościach.

Edited by Bieniekk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak chcesz się bawić po kosztach w pilota, to polecam si kupić demobilowany strój pilota mysliwca ponaddźwiękowego. Czyli kombinezon (1 częściowy), jako odzież/mundur, spodnie antyprzeciążeniowe (Anti-G), też jest kombinezon jednoczęściowy Anti-G za nie duże pieniądze. To co wymieniłem to 500 zł. Oczywiście buty wojskowe, najlepiej taktyczne, nie desanty (zależy kto co lubi). Kamizelke podobnądo tych co mają piloci to takie cuś w podobie -> http://desmond.imageshack.us/Himg340/scaled.php?server=340&filename=dsc07601jpg.jpg&res=landing , byle nie z systemem pasków molle. Chociaż, myśle że jakaś lekka, zależy czy chcesz stać i się lansić, czy też uczestniczych rozgrywkach ersoftowych :P

No i jeszcze mała fredka, nie wiem do czego to jest, ale coś istotnego -> http://www.salimbeti.com/aviation/images/equip/usaflpu9.jpg . Tego chyna nie musze tłumaczyć jak zrobić ;)

Hełm, to jak jesteś kreatywny, to na allegro sobie wpisz kaski motocyklowe i do 200 zł znajdziesz coś na wzór tych pilotowych. Myśle, że to styka -> http://allegro.pl/kask-motocyklowy-m-line-v518-black-i2274525306.html?source=oo .

Maske tlenową może znajdziesz, chociaż ciężko. Jak nie to kupisz jakąś przeciwpyłową, bądź przeciwgazową. Do tego cienki wężyk od odkurzacza lub maski p-gaz typu słoń i masz cały szpej ;)

 

Piloci mają broń krótką, jednakże nie wiem czy to piloci myśliwców, czy śmigłowców szturmowych, mają na boku foteli eMki (M4 jakie bodjaże, ale napewno nie M16).

 

Także oryginalny hełm kupisz za 1000 zł. Tutaj możesz mieć cały komplet za 1000 zł (nie wliczając butów).

 

 

Kto twierdzi, że to jest nierealne do zrobienia, ten nie ma wyobraźni. Ludzie robią sobie stroje z Halo, Warhammer'a i nie tylko, a Wy chłopakowi marzenia psujecie, bo nie macie wyobraźni. Także jak coś, to służe pomocą i wyobraźnią ;)

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz się bawić po kosztach w pilota, to polecam si kupić demobilowany strój pilota mysliwca ponaddźwiękowego. Czyli kombinezon (1 częściowy), jako odzież/mundur, spodnie antyprzeciążeniowe (Anti-G), też jest kombinezon jednoczęściowy Anti-G za nie duże pieniądze. To co wymieniłem to 500 zł. Oczywiście buty wojskowe, najlepiej taktyczne, nie desanty (zależy kto co lubi). Kamizelke podobnądo tych co mają piloci to takie cuś w podobie -> http://desmond.image...jpg&res=landing , byle nie z systemem pasków molle. Chociaż, myśle że jakaś lekka, zależy czy chcesz stać i się lansić, czy też uczestniczych rozgrywkach ersoftowych :P

No i jeszcze mała fredka, nie wiem do czego to jest, ale coś istotnego -> http://www.salimbeti...ip/usaflpu9.jpg . Tego chyna nie musze tłumaczyć jak zrobić ;)

Hełm, to jak jesteś kreatywny, to na allegro sobie wpisz kaski motocyklowe i do 200 zł znajdziesz coś na wzór tych pilotowych. Myśle, że to styka -> http://allegro.pl/ka....html?source=oo .

Maske tlenową może znajdziesz, chociaż ciężko. Jak nie to kupisz jakąś przeciwpyłową, bądź przeciwgazową. Do tego cienki wężyk od odkurzacza lub maski p-gaz typu słoń i masz cały szpej ;)

 

Piloci mają broń krótką, jednakże nie wiem czy to piloci myśliwców, czy śmigłowców szturmowych, mają na boku foteli eMki (M4 jakie bodjaże, ale napewno nie M16).

 

Także oryginalny hełm kupisz za 1000 zł. Tutaj możesz mieć cały komplet za 1000 zł (nie wliczając butów).

 

 

Kto twierdzi, że to jest nierealne do zrobienia, ten nie ma wyobraźni. Ludzie robią sobie stroje z Halo, Warhammer'a i nie tylko, a Wy chłopakowi marzenia psujecie, bo nie macie wyobraźni. Także jak coś, to służe pomocą i wyobraźnią ;)

 

One-77

 

Szkoda tylko, że te wytwory wyobraźni nie mają wiele wspólnego z rekonstrukcją. Przykro mi, ale w reko nie ma półśrodków :(. Uwierz mi, naprawdę łatwiej zrobić dobre reko światów fantasy albo sf niż prawdziwego życia :(.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

@Nath - Dokładnie.

 

No ale, jak chce się robić na pilota to mu podsunąłem pomysł. A jak chce reko, z prawdziwego zdarzenia, to ciężko będzie miał pozyskać szpej, nie licząc o samych kosztach. Pisząc posta, zapomniałem, że chodzi o rekonstukcje konkretną :P

 

One-77

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ciepły kotlet ! KTO ZAMAWIAŁ?

:icon_smile:

Kolejny maniak lotnictwa, bardzo dobrze.

Koledzy jeśli osoba wie, czego szukać to znajdzie nawet na polskim allegro, kaski hgu, maski mbu, kurtki cwu, i kombinezony.

Najpierw zadaj sobie pytanie co dokładnie chcesz rekonstruować, bo to zależy od okresu, oraz typu samolotu.

Na e-bayu jest cała masa rzeczy, włącznie z kawałkami foteli katapultowych, uprzęży, zatrzasków do masek tlenowych, filtrów przeciwsłonecznych.

Jedyne co ogranicza to wiedza oraz zasoby zielonych. Jednakże i tu jest rada, ja zbieram swoją kolekcje już 6-ty rok i powiem że czasem zdarzają się perełki za przysłowiową złotówkę.

Link to post
Share on other sites

Czy taki pilot, po katapultowaniu, nosi ze sobą cały ten sprzęt? tj. hełm, maskę i ubiór anty-G? Czy tylko tą lekką kamizelkę wraz z wyposażeniem i broń boczną?

Masz szczęście , pisałem o tym pracę dyplomową :icon_smile:

 

 

 

Po katapultowaniu pilot jak ma szczęście to się rusza.

Podczas katapultowania zależnie od konfiguracji działa przeciążenie 10-40 G [ wielokrotność przyspieszenia ziemskiego G~9,81m/s2 ] W zależności od czynników, pilot może cierpieć na hypoksję wysokościową, hipotermię, oraz uszkodzenia ciała związane z nagłą utratą przytomności oraz lądowania na spadochronie.

Hełm, maska i ubiór anty-g jest potrzebny w kabinie, później przydaje się tylko kamizelka kurtka oraz wyposażenie ratunkowe. Na ziemi najlepiej mieć tylko to co jest potrzebne. Pistolet + dodatkowy magazynek wystarcza jednakże nie po to by strzelać do wrogów, ale najczęściej po to by coś upolować.

Pilot na wrogim terytorium nie ma szans, a filmy w których to bohatersko walczy, strzela i zdradza swoją pozycję to takie bajeczki.

Zazwyczaj Piloci czekają na ratunek zgodnie z zasadami SERE = Survive, Evade, Resist, Extract.

Chodzi o przetrwanie w warunkach niewoli i unikania pojmania, unikania przekazywania wrogowi informacji istotnych z punktu widzenia działań wojennych ( map, lokalizacji, planów ) oraz o dotarcie na punkt ratunkowy.

Nie zdradza swojej obecności, cierpliwie czeka , jego zadaniem jest przetrwać , bo nie chodzi tu tylko o jego życie, ale o wiele lat poświęconych oraz kosmiczne kwoty oraz wydanych na jego wyszkolenie, szkoda by taka osoba się zmarnowała.

W zależności od fotela katapultowego pilot ma do dyspozycji różnego rodzaju ekwipunek ratunkowy.

Po katapultowaniu w przypadku fotela K-36 pilot nie musi nic wykonywać, gdyż ta wspaniała maszyneria stabilizuje automatycznie fotel [ poprzez teleskopowe żerdzie ] , rozcina strumień napływającego powietrza poprzez deflektor, oraz otrzymuje pilota w bezpiecznym położeniu poprzez ograniczniki rozrzutu rąk, przyciągi barkowe, nożne, i lędźwiowe. Następnie Fotel w zależności od prędkości i wysokości automatycznie odcina uprząż od fotela, jednocześnie wyswabadzając pilota. Następnie automat dokonuje odczepienia łódki ratunkowej psn-1, zestawu naz-7m, boi sygnalizacyjnej komar. Tak po skrócie.

 

Najlepiej znam się na fotelach K-36 DM serii 2 używanych na Su-27+ oraz Mig-29+

oraz Martin Baker Mk.11PL [ PZL-130 Orlik ]

Posiadam Zestaw ratunkowy z fotela K-36 (jeśli chcesz prześlę ci zdjęcia) NAZ-7M

W nim są racje żywnościowe, picie, heliograf [ lusterko sygnalizacyjne ] piła strunowa, zapałki okulary, kompas, razio z baterią, oraz cała masa rzeczy przydatnych bardziej lub mniej. Zestaw Naz-7 oraz jego wyposażenie jest zawsze konfigurowane przez fotelarzy w zależności od terenu, na którym prowadzone są działania. Inny będzie dla terenu pustynnego, dla morskiego, zimowego i zurbanizowanego. Ciekawostką jest to że w Afganistanie Rosyjscy piloci usuwali zasobnik przetrwania, pakowali tam aksu z dwoma magazynkami i 3 granatami, to był ich survival kit. Jeśli ktoś chce mogę zaprezentować zdjęcia kamizelek, kombinezonów oraz pozostałego wyposażenia.[ a tego mam trochę ]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...