Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wątpliwość Ak47 (046) czy Ak47 (cm048)


Recommended Posts

Witam! Mam wątpliwość chciałbym abyście mi ją rozwiali.Zastanawiam się czy kupić ak47 cm(046) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=1268 czy ak47 cm(048)m http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=1280 ,mianowicie podoba mi się Blow-Back i nie wiem czy wybrać tą pierwszą , czy tą drugą.Proszę o radę.Interesuje mnie też czy bardzo różnią się bebechami.I czy oba są podobnie wykonane (solidność) Pozdrawiam :icon_biggrin:

Edited by Bartch
Link to post
Share on other sites

Blow back w chińskich elektrykach to nic szczególnego. Niestety to nie gaziaki, gdzie odrzut jest spory i odczuwalny. Często działanie EBB wiąże się z większym zużyciem baterii. Moim zdaniem nie warto się tym sugerować.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Dzięki teraz wiem na pewno.Podoba mi się ten Blow-Back,ale myślę że w tej sytuacji mógłbym sobie odpuścić. Jeszcze jedno.Czytałem na forum że chińskie 430fps to jak dobrej firmy 330fps. Czy da się takie porównanie naprawić żeby zasięg przy tych chińskich 430fps był lepszy od tych "dobrych" firm?.Myślałem o wymianie gumki hop-up,dystansera,i preclufy noi zobaczyć czy nie ma luzów ewentualnie jak by się pokazały usunąć

Edited by Bartch
Link to post
Share on other sites

Cymy strzelają bardzo ładnie, więc nie trzeba tu nić "naprawiać". W stoku przebijają większość konkurencji, dlatego są tak popularne.

 

Owszem, replika 1 klasy będzie może i strzelać równie daleko w sprzyjających okolicznościach, ale jeśli przyjdzie 330 fps przebić się przez krzaki, słabo to widzę. Natomiast Cymie wykoszenie roślinności przychodzi bez trudu. A w terenie zielonym takie "przeszkody" często się spotyka.

Link to post
Share on other sites

znal czy stal, oto jest pytanie.

 

EDIT:

 

 

 

czyli uważasz, że znal lepszy od "cienkiej blachy"?

 

 

uważam, że to kwestia indywidualna, ja jednak wole blache :p

 

Do czego konkretnie pije? A do tego, że mam lunete zamontowaną swoim akmie i ona już przy niewielkim bocznym nacisku odgina się o jakieś 3mm nawet, i widać, że to wina blachy body która się wygina. W moim starym znalowym cm0.36 takie cuś nie występuje.

 

@Dread - sprawdzałeś z zamontowanym gb w środku, czy same body przejechałeś? :p

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

tak, jestem pewien. Blacha ma grubość jakieś 1-2mm, I w środku ma doczepione takie grubsze wzmocnienia(4mm?), widać perfidnie, że body lekko się odgina, one jest naprawde mizerne. A w boyu tego nie masz, bo tam jest normalne body, grube.

Link to post
Share on other sites

Boyi ma twardszą blachę od Cymy. Oba modele mają 1mm, ale przez Cymę dremel idzie jak przez masło i sztywność jest mniejsza. Jakość spasowania, przynajmniej w modelach które miałem też przemawiała na korzyść bojca. Z drugiej strony nie narzekam na znalowe korpusy w Cymach i na znalowe od Elementa. Oczywiście samochodem bym po nich nie przejechał :)

 

sprawdzałeś z zamontowanym gb w środku, czy same body przejechałeś? :p

 

Z Gejboxem w środku. Lufa się "wygła", ale reszta przeżyła.

Link to post
Share on other sites

dobra mam jeszcze jedno pytanie,ale nie dotyczące wyboru repliki, Zdecydowałem się na cymę 048m,ale teraz kwestia baterii.Chciałbym kupić jakąś baterię Firefoxa o napięciu 9,6,niewiem czy mini czy large.Niektórzy mówią że Large się do kolby nie zmieści.Zależy mi żeby bateria leżała w kolbie.Zastanawiam się nad 1600mah i 2000mah ,ale wtedy chyba bateria mini.Jak myślicie? No i użytkownicy się wypowiedzą.

 

Myślę że sztywność i szczelność można poprawić.Pozdrawiam

 

tam taśmy, tu taśmy, tu dokręcić, i tam, i jedziemy :D

 

Słyszałem też że warto sprężynę zmienić na słabszą, bo moc mniejsza ale zasięg na tym nie cierpi, i można bardziej tuningować.A na słabszej sprężynie ile by było tam fps? to bardzo spada?Wiem że trochę na pewno,ale wtedy jest bezpieczniej.Czytałem że zasięg jest bardzo podobny a można zwiększyć potem tuningując. Sam nie wiem :/ Doradźcie mi coś

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mniejszą prędkość wylotową, to kup sobie Boyi, zamiast robić downgrade Cymie. Potem sobie poprawisz Bojca wkładając lufę i gumę i to wystarczy na przyzwoity początek.

 

Tyle tylko , że Bojcowi nie wchodzi batka w kolbę, ale z drugiej strony akceptuje bardzo długie sticki.

Link to post
Share on other sites

jest dużo tańszy.hmm Bardziej mi pasują cymy ale jak mówisz żeby nie downgradować to sam nie wiem.Ogólnie jestem za cymą ale jak nie zmniejsze mocy cymki to powymianie części będzie mieć jak dla mnie za dużo fps (chyba).Z tym chodzi mi tylko o bezpieczeństwo żeby nikomu nie zrobić krzywdy przez przypadek

 

Jeszcze pytanko.Które będzie dalej strzelać ? Rk-06 czy cymka 048m

 

Osobiście cymki mi się bardziej podobają ,więcej modeli z kolbami drewnianymi,tylko jak one mają się z zasięgiem do boyi?

Edited by Bartch
Link to post
Share on other sites

aha ogólnie nie zamierzam naparzać kałachem o drzewo.nie wiem ile bym miał fps, jak bym dodał lepszą gumkę hop up dystanser i prec lufe może wcale sprężyny nie trzeba zmieniać ?

 

a czy jak bym ewentualnie upadł na niego przez przypadek ,to nic by mu się nie stało ?

Link to post
Share on other sites

a kto z nas może to wiedzieć... zależy na co upadniesz. Jak na kolbę, to w Cymie montaż jej jest znalowy, więc jeśli będziesz pędzić jak struś pędziwiatr, po czym walniesz o glebę i przetoczysz się jak pod ostrzałem somalijskiej partyzantki, to wstając możesz już mieć Cymę w wersji S :D Szczerbinka z podstawą też znalowa, wielu ludziom pęka. Podstawa muszki gubi skrzydełka. Ale by tak było, trzeba NAPRAWDĘ porządnie walnąć, od patrzenia się nie psuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...