Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinie na temat zestawu na początek


Recommended Posts

To tak. Dopiero zaczynam zabawę z airsoftem, i chciałbym dobrać odpowiedni sprzęt na początek. Dotąd biegalem z grupa kolegów po lesie, strzelaliśmy się z popierdółek z kiosku, i spodobało mi się to na tyle że postanowiłem dołączyć do jednej z lokalnych grup, i zając się airsoftem na poważnie. Sporo czytałem wmasg, lecz chciałbym mieć wszystkie opinie w jednym miejscu. Sprawa jest o tyle ciężka ze nie jestem w stanie określić ile na początek będę miał kasy na sprzęt, lecz będzie to suma w okolicach 400zł

 

Pistolet - socom mk23 STTI (taiwangun) - 135zl

Kabura, szelki, gaz, olej silikonowy, szybkoładowarka do kulek - 140zl

Okulary ochronne - uvex cyberguard LUB Bolle tracker II - ok. 60zł

Komplet BW flectarn - 60zł

 

Plus zapas dobrych kulek, koszty wysyłek, itp.

 

Pytania:

1 - ochrona oczu mi wystarczy? Którą bardziej polecacie? Wytrzyma strzał z przyłożenia z repliki 500fps?

2 - Jak z trwałością pistoletu? Można w nim coś wymienić na początek żeby zwiększyć jego trwałość? Czytałem gdzieś ze magazynki w tym modelu mają awaryjne plastikowe elementy. Możecie mi polecić inne gaziaki w tej cenie?(powiedzmy ze do 150zl) jednak musza być naprawdę dobre, gdyż socom mi się baaaardzo podoba(fan MGSa)

3 - Jakie kulki? Chodzi mi o masę i producenta(do kupienia w taiwangun, chce wszystko wziąć w jednej paczce). Będę latał bez tlumika, nie zależy mi na FPSach, raczej na celności

Link to post
Share on other sites

Pistolet sobie odpuść, a zaoszczędzone na nim pieniądze zainwestuj w lepszą replike główną. Jeżeli nie będziesz się strzelał w budynkach broń boczna na początek jest mało przydatna. A niestety do 150 złotych ciężko kupić dobrego gaziaka. Poczekaj aż uzbierasz więcej kasy na coś lepszego.

Okularki które wskazałeś spokojnie się nadadzą. Można je kupic bez strachu. Mundur też jest wporzątku i dobrze maskuje w naszych warunkach.

Kamizelka, no cóz tu jest problem bo solidne są drogie a tanie mogą się sypać. Tak prawdę mówiąc to na sam początek też jest to raczej gadzet niż niezbędny sprzęt. Dopiero jak kolekcja magów wzrośnie ponad pojemność kieszeni można coś szukać.

Inne gadzety typu silikon czy taniej kupisz w sklepach motoryzacyjnych (nie będzie on w spraju ale działa dokładnie tak samo a kosztuje w okolicach 5 złotych)

Ładowarkę praktycznie zawsze znajdzeisz w pudle z repliką. Warto też zaopatrzyć się w rękawiczki ochronne z palcami i jakieś nakolanniki.

 

Kulki to w zasadzie trzeba dopasować do repliki (poza tym Sokomem nic nie piszesz czy coś masz, a pistolet nie jest polecany na start bo i eksploatacja droga i zasięg niewielki i trafić w ruchu trudno), a co do firmy ja polecę G&G.

Jeżeli nie dysponujesz repliką długą dużo sensowniej będzie kupić sobie sprężyniową pompkę AGM 003 lub M56 DE (poczytaj sobie o nich w dziale replik sprężynowych

Link to post
Share on other sites

A, właśnie, zapomniałem napisać o głównej. Jeżeli asg mi się spodoba, to wówczas kupię główna. Tutaj będę miał budżet ok 1200zl, w okresie świąt(urodziny 2 dni wcześniej). Napalilem się na p90, najprawdopodobniej od TM + tuning. Dlatego póki co podalem tylko broń boczną

Link to post
Share on other sites

Ochrona oczu: TAK

Replika: Nie

Odpuść sobie kaburę i szelki. Może nawet oszczędź sobie kupowania munduru. W Twoim przypadku najlepszym wyborem będzie cm.028.

Edit. Otworzyłem stronę wcześniej, nie widziałem postów :P

Skoro będziesz miał taki fundusz ma replikę, nie opłaca się kupować bocznej za 130 zł ;p Kup porządną główną, boczna później.

Edited by andyss1995
Link to post
Share on other sites

1. Klasa wytrzymałości F więc lepiej się nie da.

2. Nie wiem jak z tą repliką ale lepiej będzie wziąć CM.030. Nie będziesz musiał kupować gazu, łatwiej dostaniesz części zamienne (gaziaki są gazożerne więc będzie drogi w utrzymaniu-mowa o MK23)

3 Chyba P&J starczy na początek. Nie wiem za bardzo czy 0,25 nada się do takiego pistoletu

 

W Twoim przypadku najlepszym wyborem będzie cm.028.

Musiało być :)

Skoro 1200 zł to może coś od Kwa lub G&G?

Link to post
Share on other sites

Fundusz taki będę miał dopiero na swieta. A teraz szukam właśnie niezłej broni bocznej - gaziaka. A nie mam kasy na socoma od TM. Wiec w ostateczności teraz szukam dla niego alternatywy, ale gazowej, metalowej i miło by było mieć BB

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Powiem Ci tak, jak masz zamiar strzelać się z kolegami którzy też będą używać tylko broni bocznej to ok, jak chcesz jeździć na ogólne strzelanki no to z pistoletem się nie pobawisz przeciwko aegom z min. 400-450 fps(przeciętne chińczyki).Lepiej odpuść poczekaj, kup AEGa :)

Link to post
Share on other sites

Albo kup sobie shotguna za ok. 50 zł - dobrze strzela i jest świetny do nauki. Pobawisz się nim, nauczysz tego i owego i jak dostaniesz elektryka od Mikołaja to nie będziesz całkiem zielony. To o wiele lepszy zakup niż tani gaziak, który strzela gorzej i sprawia więcej problemów.

 

Elektryczne pistolety są również ok, sam mam i nie narzekam.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Ale ja miałem kiedyś elektryka(chińskie g36 za 150zl), wiec jako-takie doświadczenie mam. Poza tym nie chce shotguna, mam z nimi złe doświadczenia(tez Chińczyk który się szybko rozpadł). Pomysł z elektrycznym pistoletem jest niezły, ale czy nie miałbym większych szans właśnie z socomem, który ma wiecej FPSów, i większy magazynek? Bo np. waląc z glocka ogniem ciągłym wyprztykam te 30 kulek bardzo szybko, jeżeli już to bardziej sensowne byłyby pojedyncze strzały, a skoro tak, to w socomie mam to samo, przy większej mocy, i porównywalnej celności(a socom mi się po prostu bardziej podoba)

Link to post
Share on other sites

1. Klasa wytrzymałości F więc lepiej się nie da.

 

No racja - w przypadku okularów się nie da. Ale co z tego?

 

Pisałem już to wielokrotnie - sama klasa F NIE GWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWA W AS!

A wyżej wymienione okulary nadają się tylko dlatego, ze w bardzo dużym stopniu ją przekraczają.

 

O ile dobrze pamiętam, klasa F zapewnia bezpieczeństwo tylko do ok. 300fps. Liczyłem to kiedyś, chcesz to poszukaj.

Piszę to dlatego, żeby komuś się nie utrwaliło, że jak jest F, to cacy. Kupi potem taki chiński shit z F i będzie myślał, że ma dobrą ochronę...

Link to post
Share on other sites

Elektryk za 150 zł to żadne doświadczenie, sorry, ta zabawka za słabo strzela.

 

Nie rozważasz jednej rzeczy, o której ci piszemy - ten SOCOM słabo działa, więc możesz się nim nacieszyć bardzo krótko. Po prostu coś się zepsuje i replika trafi na półkę lub do kosza. Elektryk Cymy jest raczej bezproblemowy, będzie działał o wiele dłużej, więc można mówić o jego wartości bojowej nawet mimo mniejszej mocy.

Link to post
Share on other sites

Ej, to mam kolejne, noobskie pytanie(ale w końcu od czego jest ta kategoria na forum?

Planuję kupić(z giwerą):

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_pasy/patrolowy_pas_taktyczny_z_szelkami-black_acm-2198.html

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kabury_torby/kabura_udowa_na_duzy_pistolet_black_a_c_m-1100.html

 

I pytanie - jak się przyczepia tę kaburę do pasa? Te szelki będą odpowiednie(pamiętajcie że to na początek, później może pomyślę nad jakąś kamizelką). Może lepszy będzie pas? A może ogólnie okaże się zbędny? Bo na kaburze na socoma bardzo mi zależy.

Link to post
Share on other sites

Aha, rozumiem. Cóż, to chyba w takim razie nie ma sensu kupować szelek, może ogólnie zrezygnuję z pasa? Bo o ile dobrze rozumiem, to pas przyda mi się w przyszłości na dodatkowe ładownice, czy na taką torbę na puste magi, tak?

Link to post
Share on other sites

Zastanowiłeś się co napisałeś, jeszcze nie wiesz czy inwestować kase w normalną replikę a chcesz kupić pas?

Takie pistoleciki szybko się nie zużywają wewnętrznie bo mają bardzo małą moc, za to korpus może pęknąć po byle kontakcie ze ścianą.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...