Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wsuwki, koncówki itp.


Recommended Posts

Mam takie male pytanie, a zarazem problem. Czy jest jakis "przyrzad" do prawidlowego zaginania koncowek metalowych (wsuwanych) np. we wtyk Tamyia? Lub do wsuwek laczacych kable, zeby je latwiej mozna bylo pozniej wyjmowac? Przewaznie zaginalem te koncowki na kablu kombinerkami, ale zdarza sie, ze one po zagiegiu sie po prostu wysuwaja. Czy jest na to jakikolwiek skuteczny sposob? Przegladajac "firmowe" wtyczki montowane w karabinach, sa one jak by bardziej zakrzywione ku srodkowi, co zapewnia pewniejsze zamocowanie. Z dzieki za pomoc bo juz nie ogarniam.

Link to post
Share on other sites

jeśli masz problem, który polega na tym, że żyła kabla wypada/wysuwa sie/ wyciąga przy mocniejszym pociągnięciu to możesz poprostu je dodatkowo zalutować. Te firmowe "zagięcia" są robione na automatach montażowych.

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Do wyjmywania tych części z tamyi widziałem gdzieś przyrząd na internetowych sklepach modelarskich.Tam poszukaj

też widziałem, do dużych i do małych, ale po jakiego grzyba płacić ok 5 dych+ co jest kawałkiem małej tulejki w uchwycie :zastanawia: ja tam używam małego płaskiego śrubokręta i jest git

Link to post
Share on other sites

Hmm? :zastanawia:

Wsuwki idące do baterii ok da się zastąpić deans'ami ale co z tego skoro na silniku nie użyjesz innych jak te o które pytał autor tematu więc Twoja podpowiedź jest w połowie bez sensu ponieważ jego problem nadal istnieje przy silniku :P

Link to post
Share on other sites
Wsuwki idące do baterii ok da się zastąpić deans'ami ale co z tego skoro na silniku nie użyjesz innych jak te o które pytał autor tematu więc Twoja podpowiedź jest w połowie bez sensu ponieważ jego problem nadal istnieje przy silniku :P

 

Pokaż mi słowo "silnik" w poście kolegi, który założył temat. Pytanie było o wtyczkę Tamiya.

Link to post
Share on other sites

Pokaż mi słowo "silnik" w poście kolegi, który założył temat. Pytanie było o wtyczkę Tamiya.

Sam przeczytaj zapytanie w całości i ze zrozumieniem... Kolega ogólnie pyta się o sposób zaginania na przewodach różnych wsuwek M.IN TAMYIA.... Pytanko padło również o konektorki na łączeniu przewodów, a to jak wiadomo takie same wsuwki jak przy silniku, stąd te dywagacje innych maniaków w tym kierunku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...