Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam, mam jedno pytanko, co do sprzetu gromu. Czy żołnierze tej jednostki mają 100% dowolność w wyborze oporządzenia? czy musza uzywac

pytam, bo chciałbym osiagnąc ten "Grom look" z tematu, a podoba mi sie oporządzenie Strike i zamawiam jego kopie i zastanawiam sie czy nie bedzie to śmiesznie wyglądać jak np. do takiego zetsawu bede nosił naszywki GROM... czekam na opinie

Link to post
Share on other sites

śmiesznie będzie jak będziesz miał chociażby naszywki grom. imo pewnych naszywek nie wypada nośić, a jak będziesz miał wszystko skompletowane tak jak na przykład na jakimś zdjeciu gromu to i tak zorientowani w temacie będa wiedzieli na kim sie wzorujesz, nawet bez naszywek

Link to post
Share on other sites

Pomyśl czy warto ozdabiać się naszywkami GROMu.

Jeśli sprawisz sobie konkretne wyposażenie to tak jak napisał sgt.Barnes, wszyscy będą wiedzieli o co chodzi, nikt się nie przyczepi.

Przyszywając naszywki GROMu narażasz się na niepochlebne komentarze ze strony sporego grona przciwników takiego postępowania, a jak będziesz wyglądał szwejowato to dodatkowo na śmieszność.

Co do dowolności w doborze oporządzenia w GROMie to nie wiem, niech bardziej zorientowani coś na ten temat powiedzą.

Link to post
Share on other sites

zaloguj sie do gromiaków, dopiero wtedy nos ich naszywki.

 

Moze jakies wypiski przykładowego sprzętu jaki ma na sobie operator oddziału bojowego? firmy itp dokładny opis... to tak nawiasem mówiąc bo nie wiem czy gdzies juz taki topic nie powstał. Nie szukałem.

Link to post
Share on other sites

używają to co maja na stanie , a 100% dowolności nie ma bo w końcu sa przedstawicielami armii danego państwa i wystepuja jako formacja woskowa . na stronach podanych przez huberta jest spis oporzadzenia, a co do dowolności to na jednym ze zdjęc na 5 operatorów przypada 4 mundury wp , 1 komplet goretex us, 3 pary kupczaków, 2 pary adidasów gsg9, 5 kamizelek eagle. wić jednak jaks dowolnośc wystepuje a kamizelki wcale nie są polskie

widziałem grom tylko w polskich kamizelkach,
Link to post
Share on other sites

Cytat z www.gron2.prv.pl:

GROM to specyficzna jednostka, dlatego została specjalnie wyposażona. Każdy żołnierz indywidualnie dobiera mundur, ekwipunek i uzbrojenie.

To chyba rozwiewa twoje problemy.

 

Wydaje mi się, że noszenie naszywki GROMu na mundurze jest nielegalne tak jak noszenie polskiej flagi na mundurze, ale spierać się nie będę.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

dziekuje za info na temat dowolności uzbrojenia :)

 

Szpadel :arrow: noszenie jakiegokolwiek munduru jest nielegalne., nie chodzi tylko o naszywki... to są zastrzezone wzory państwowe

 

co do naszywek etc, to ja proponuje wogóle nie chodzic w mundurach na które nie zasłuzylismy i bron tym bardziej, przeciez ilu z nas strzelało kiedykolwiek z ostrego odpowiednika tego co trzymamy w łapkach w ASG?

wyluzujcie

Link to post
Share on other sites

Ghost666, noszenie naszywek polskich wojskowych naszywek wojskowych jest zabronione. tak mówi prawo. No chyba, że chcesz ryzykować ewentualne przykre spotkania z ŻW.

 

PS: Uważam że noszenie naszywek na które się nie zasłużyło to głupota. Co powiesz jeśli spotkasz kogoś kto ciężką pracą zdobył taką naszywkę?

Słyszałem historie o spadochroniarzach wojskowych co potrafili strzelić komuś w mordę gdy nosił wojskowe gapy spadochronowe, a wcale w wojsku nie skakał

Link to post
Share on other sites

noszenie polskiego munduru, szczególnie całego naraz z pagonami i pasem też jest nielegalne i cos o tym wiem ;) (nie, nie miałem styczności z ŻW)

 

dobra, temat tej nieszczęsnej naszywki uwazam za zamknięty. Podzielam wasze zdanie, mimo pewnych nieścisłosci...

Link to post
Share on other sites
a tak pozatym - słyszeliscie cos takiego jak odtwarzanie jakiejs jednostki, niekoniecznie działającej? ogólnie maciec pojecie o czyms takim jak reenacting?

To chyba już wiesz dlaczego odtwarzanie istniejących i współcześnie działających jednostek jest kontrowersyjne.

Link to post
Share on other sites

kto teraz patrzy na prawo? wczoraj widziałem łebka w centrum handlowym w mundurze WP a na bank nie jest w armii. Bardziej rozchodzi się o szacunek jak juz ktos wcześniej napisał.

...A wie ktos czy np. GROM uzywa Ranger armor body ? na jednym ze zdięć z Iraku zaobserwowałem ze płk. Polko miał tą kamizelke (napewno była w kamuflazu US woodland).

Link to post
Share on other sites

a ile razy ja przechodziłem obok wozu ŻW w mundurze, ale mniejsza z tym... co do szacunku, to też sprawa polemiczna, bo patrząc na to z tej strony, nie powinno nosic sie zadnych naszywek etc az do IIWŚ, a jakos odtwórcy to robia...

AFAIK uzywaja jakichs kamizelek US, nie wiem czy to dokładnie ta o której mówisz, ale uzywaja napewno w irqa, bo widziałem na MP.net polaków w kamizelkach w kamuflazu 3color

Link to post
Share on other sites

Skoro polski kontyngent dostał kamizelki od Amerykanów to czemu by GROM miał by być pominięty ?

 

Reenactors zazwyczaj wiedza duzo więcej na temat jednostki którą odwzorowują. A skoro Ty swoje informacje czerpiesz z tego tutaj forum to sorry zaden z Ciebie reenactor nie bedzie, wannabe co najwyzej. Gdybyś naszył sobie naszywkę RAI to szybko byś szukał dentysty albo protetyka, a RAI zadną tam nawet zwykłą jednostką nie jest i nigdy nie bedzie.

Link to post
Share on other sites

uuu powialo groza

 

osobiscie nigdy bym sobie nie naszyl naszywki innej niz naszywka mojego wlasnego teamu (aktualnie mam jeszcze jolly rogera - jakas hamerykanska jednostka tego uzywa chyba ale my mamy w zupelnie innym kontekscie), ale caly spor wokol naszywek i napinanie sie obu stron uwazam za conajmniej smieszne.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem naszywki są na rynku tylko w celu kolekcjonerskim a nie poto by w nich paradowac po ulicach, raz na strzelaniu przyciepiłem na rzep naszywke SPECIAL FORCE... i troche głupio mi było :) przedmówca dobrze napisał tylko swoją naszywke.

 

TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE :) WIĘC NIE DRZEC SIĘ NAMNIE!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...