Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Każdy nosi co chce.

Jeśli ktoś go wyśmieje, jego problem, jeśli nie to dobrze dla niego.

 

Uważam, że naszywka drużyny, jakaś ogólna naszywka itd itp ale nic, co wskazywało by na obszywania się znakami konkretnych oddziałów. Wyjątek dla mnie stanowią grupy odtwarzające jednostki wojskowe w sposób fachowy bo wtedy miło popatrzeć na skompletowane oporządzenie, mundur i odpowiednie obszycie.

 

Ja jednak wole bez.

Link to post
Share on other sites

Heh - smiac mi sie chce kiedy czytam o tym, jak to ludzie "ciezko pracuja" za naszwke. Tak szczerze mowiac, to zawodowcy jest wszystko jedno, czy ma takowa na ramieniu czy nie. Jego duma nie pohodzi z faktu posiadania takiego, czy innego emblematu, ale umiejetnosci, jakie posiada i zaszczytu sluzby dla Kraju.

ghost - ja mam mundur czysty, ale jesli masz ochote na noszenie naszywki chocby GROMu, wiedz, ze nie wszyscy dostaja z tego powodu zawalu ;)

Link to post
Share on other sites

Heh Juzek bo jesteśmy tak źli i tak skuteczni jak urząd skarbowy. Nie było dla nas innej naszywki poza wyżej wymienioną.

 

Weigh anchor, hoist the sails

Cruisin' for booty on watery trails

No exploiter we see can still sail on

Our cannons fire till his ship goes down

 

Fly our flag, we teach them fear

Capture them, the end is near

Firing guns they shell burn

Surrender or fight there's no return

Under Jolly Roger

 

Venerable scoundrels, no blood on our hands

Our engagement are tough, but only for defence

Carefully we sail around the reefs

To force those die-hards to their knees

 

Fly our flag, we teach them fear

Capture them, the end is near

Firing guns they shell burn

Surrender or fight there's no return

Under Jolly Roger

 

Coming through the waves to free all the captives

Boarding the vessels we know all the tactics

We're the menace, the curse of the sea

We pulverize the men'o'war pay or flee

 

Fly our flag, we teach them fear

Capture them, the end is near

Firing guns they shell burn

Surrender or fight there's no return

Under Jolly Roger

 

 

P.S. Poza tym zapomniałeś wspomnieć jak urocza jest klubowa naszywka z biegnącym Deckard'em.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co - kiedy czytałem te wywody to włosy mi na łbie stawały na przemian z przekręcającymi się flakami.

 

Drogi Crazy_Ivanie ile już lat służysz w GROMie, że wypowiadasz się tak autorytatywnie i z taka pewnością? Opowiedz nam coś o służbie w piaskach z chęcią posłuchamy doświadczonego operatora który wie, że zawodowcowi (a nie zawodowcy.

 

Zapewne są tacy, którzy olewają to ciepłym moczem jak i tacy, którzy wala za to w ryj albo zalewają się śmiechem (choć co do tego walenia, przytoczonego przez Huberta - nie takie rzeczy słyszałem, ale ani raz jeszcze nie widziałem ani nie spotkałem kogoś kto widział to na własne oczy ;) ).

 

Problemem jest co innego - cześć i szacunek wobec munduru danej formacji. Może dla dzisiejszej młodzieży te słowa nic nie znaczą (i z tego względu właściwym byłoby miast młodzież używać słowo gównarzeria) ale to nie znaczy, iż pojęcia te przestały istnieć!

 

Nie widzisz drogi Ghost666 tu jakiejkolwiek kwestii? Uważasz rzecz za śmieszną i nieistotną? To ja Ci ją naświetlę za pomocą pewnego dość adekwatnego powiedzenia:

 

NIE WIESZ CO WÓDKA KIEDY NIE PIŁEŚ;

NIE WIESZ CO DESANT GDY NIE SŁUŻYŁEŚ!

 

Pacan panial? I racz nie przywodzić tych kwestii do absurdu bo wychodzisz chyba na nieco głupszego niż chciałbyś aby Cię postrzegano.

 

Co do grup rekonstrukcyjnych to jest to nieco inna bajka - sami weterani częstokroć uważają je za potrzebne. Ale tak jest tylko wtedy, gdy tworzą je ludzie dla których jest to życiowa pasja i którzy dokładają wszelkich wysiłków aby robić to zgodnie z zasadami dobrego rzemiosła.

A na pewno nie jest to zajęcie dla zblazowanych smarkaczy, którzy się za dużo Ż naczytali i oglądnęli o jeden film za wiele. Wilku Ci z resztą napisał...

Licz się z tym, iż paradując z naszywka GROM'u na mundurze powinieneś zawsze nosić ze sobą słomkę do napojów i pieniążki na protetyka, jakieś 1000 złotych na mandat karny i ciuszki na przebranie, cobyś do domu golusieńki nie wracał :lol: . Nigdy nie wiadomo kogo spotkasz na swej drodze ;) .

 

Co do kwestii legalności użytkowania munduru polskiego lub zagranicznego sprawdź sobie sam - nie jestem wirtualną poradnią prawną.

Tu masz akty normatywne, mam nadzieję że jako, jak widzę, bardzo elokwentna osoba, poradzisz sobie z ich odnalezieniem i interpretacją:

USTAWA z dnia 20 maja 1971 Kodeks Wykroczeń

Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

USTAWA z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach

USTAWA z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej

USTAWA z dnia 19 lutego 1993 r. o znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 17 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu postępowania w sprawach o uzyskanie zezwolenia przez żołnierzy niepełniących czynnej służby wojskowej na noszenie umundurowania oraz odznak i oznak wojskowych

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dania 14 grudnia 2004 r. w sprawie wzorów, noszenia umundurowania, odznak i oznak wojskowych oraz uzbrojenia przez żołnierzy w czynnej służbie wojskowej

 

Pozdrawiam

KZ

 

PS Dziki, ująłeś mnie, aż postanowiłem odkurzyć swoje archiwum MP3 :) .

Link to post
Share on other sites

eh... nie chce mi sie nawet odpisywac, bo chciałbym zauwazyć iż już pare postów wyżej napisałem ze rozumiem wasz punkt widzenia a'propos naszywek. Więc moze skończcie te ataki na moją osoba i dajcie sobie spokój? ja bynajmniej już skonczyłem...

Słówko tylko co do szacunku - na jakiej podstawie wnosisz ze odtwarzanie jakiejś jednostki to własnie nie jest okazywanie szacunku? imho odtwarza się własnie to co dla nas jest lepsze, to co szanujemy i to co jest dla nas, mozna by powiedziec, ideałem. Nie zawsze tak jest, racja, ale ogólne zasady to wytycza. Czy gdziekolwiek powyzej stwierdziłem ze chce nosić naszywke Gromu jutro, czy za tydzien? nie! Byc moze to jest dlaszy plan, który zrealizuje za kilka lat, po osiągnięciu odpowiedniej wiedzy i skompletowaniu odpowiedniego sprzętu. Póki co dziękuje za sliczny OT... na kilkadziesiąt postów w tym temacie tylko jedna osoba odpowiedziała mi na moje pytanie.

Link to post
Share on other sites
eh... pare postów wyżej napisałem ze rozumiem wasz punkt widzenia

Napisać, że się zrozumie po to aby mieć tzw. święty spokój a zrozumieć o co w istocie chodzi to dwie polarnie różne rzeczy. Z Twej wypowiedzi wnioskuje, że nada nie rozumiesz co cześć z nas chciała Ci przekazać. Aleco zrobisz to już sprawa Twoja i Twojego "sumienia", że sie tak eufemistycznie wyrażę. Jeśłi nie będę tego musiał na własne oczy oglądać, to mnie to wisi.

Słówko tylko co do szacunku - na jakiej podstawie wnosisz ze odtwarzanie jakiejś jednostki to własnie nie jest okazywanie szacunku? imho odtwarza się własnie to co dla nas jest lepsze, to co szanujemy i to co jest dla nas, mozna by powiedziec, ideałem.

Tak, Ty rzeczywiście nie zrozumiałeś, albo usilnie nie chcesz zrozumiec o czym piszę ja i moi przedmówcy.

Póki co dziękuje za sliczny OT... na kilkadziesiąt postów w tym temacie tylko jedna osoba odpowiedziała mi na moje pytanie.

Nie ma za co :twisted: .

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że noszenie naszywki GROMu na mundurze jest nielegalne ak jak noszenie polskiej flagi na mundurze

 

Czy noszenie flagi na ramieniu jest faktycznie zabronione? przecierz jestem Polakiem i nie bedę nosił flagi innego kraju na bluzie :/

 

przepraszam za kontynuacje OT :)

Link to post
Share on other sites

Z flagą sprawa jest cokolwiek dyskusyjna ale przychylam się do twierdzenia, że nie można nosić flagi wojskowej na polskim mundurze wojskowym, gdyż podpada to pod 61 KW (możemy jeszcze dywagować czy konieczne jest posiadanie pasa... ;) ). A na pewno nie należy w takim wypadku nosić jej zgodnie z regulaminowym sposobem obszycia munduru (rycina jest w "Rozp. Ministra Obrony Narodowej w sprawie wzorów, noszenia umundurowania, odznak i oznak wojskowych..." .)

 

Oczywiście mozesz próbować przekonywac funkcjonariuszy. W najlepszym razie odczepią się od Ciebie. W najgorszym odwiedzisz sobie sąd grodzki lub zapłacisz mandat karny.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Troszkę mało sprecyzowałem, chodziło mi o noszenie tej flagi, którą naszą żołnierze WP, na mundurze WP. Gdybyś miał flagę w kształcie np. trójkąta to nie powinno być problemów, bo to już nie jest symbol WP. Zgadzam się z powyższym postem Kuby.

Link to post
Share on other sites

Chodzi własnie o symbol narodowy jakim jest biało czerwona flaga ( ja bede miał wersje low-visibility, zielono-czarną, dodatkowo a amerykańskiej bluzie, a więc o ile dobrze zrozumialem poprzedni post Kuby nie łamię żadnego paragrafu :) ) w kształcie prostokąta bo tak ona wyglada, a nie żadne trójkątne cuś :wink: . Z tego co słyszałem to uzywanie flag nie jest zabronione o ile nie posiadają godła naszego państwa (orła) vide flaga MW. Wychodząc z tego założenia wydaje mi sie Że niebędzie kłopotów jak bym miał flagę na rekawie jako symbol narodowy, gorzej by było jak bym miał starą owalną naszywkę z orłem i napisem Poland w której paradował bym po ulicy.

 

Oczywiście mogę się mylić i miło by było gdyby mi ktoś powiedział jak to dokładnie jest

Link to post
Share on other sites

thx Hubert za tą wiadomość, tak masz racje to zamyka temat.

 

Zrozumiałem, bo zrozumiałem, a nie dlatego zeby miec swiety spokój. A jako ze nie wiesz co mi w głowie siedzi i o czym myslałem to pisząc to prosze mi nie gadac po co to pisałem, bo ja moge równieza napisac ze wszyscy piszecie to wszystko po 3 razy a'propos naszywek zeby sie dowartościować i nadrobic kompleksy. fin

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie napisać coś na koniec tego wątku. Nie kieruję tego co napiszę poniżej bezpośrednio i tylko do kolegi ghosta ale niech to ma wymowę bardziej ogólną.

 

Przez wiele lat działania w reencatingu obejmującego różne epoki wraz z kilkoma obecnymi na tym forum kolegami staraliśmy się zwalczyc "podszywanie się" - podkreślam to wszystko w ramach historycznie pojmowanego reenactingu czy jak kto woli re-kreacji historycznej. Reformowaliśmy organizacje, zmienialiśmy statuty, tłumaczyliśmy - nie noście cudzych herbów, nie "pasujcie" na rycerzy, dbajcie o detal bo w nim tkwi sens, czytajcie, miejcie wstyd itd...

 

Większość się nauczyła. Nie wszyscy. Ale wśród ludzi którzy powiedzmy coś sobą reprezentują panuje porozumienie co do NIE używania indywidualnych odznaczeń - owszem w ramach dużych imprez pojawiają się kopie historycznych sztandarów etc.

 

Airsoft zasadniczo nie jest re-enactmentem, choć można do niego w ten sposób podchodzić. Niezależnie jednak od ambicji sugerowałbym oznaczenia, tasmy, łuczki i co tam jeszcze zostawić sobie na SAM KONIEC.

To jest wisienka na torcie, kwiatek do kożucha. Dobre buty są ważniejsze niż naszywki "Special Forces", choć wiem że te drugie łatwiej dostać i są dziesiątki/setki razy tańsze :wink: Dobrego specjalistę w pierwszej kolejności dobrym specjalistą czynią jego umiejętności, następnie jego broń i wyposażenie, wreszcie mundur. Naszywka to tylko niezbyt istotny dodatek, rzecz która jest dla "innych" - nie dla nas.

 

Krótko mówiąc: Zanim naszyjesz - pomyśl

Link to post
Share on other sites

cacth22 - czyzbys działał (teraz lub kiedyś) w polskim RR? moze jakies szczegóły? najlepiej na PW, coby nie śmiecic w wątku juz bardziej.

 

Zrozumiałem i pomyslałem juz dawno, wiec nie wiem po co tyle zacietrzewiania się i jadu powyzej, ale nic to...

 

bartez8 - poszukaj w google pod hasłem S.T.R.I.K.E.

Link to post
Share on other sites

a ja troche nietypowo - bo ON-TOPICOWO :)

 

1. informacje zawarte na stronkach o GROMie sa co by tu nie rzec ... nie do konca scisle.. (np. o uzbrojeniu) - ale to nie tu, i nie teraz o tym

 

2. GROM po nawiazaniu wspolpracy z kooperantami, idac za przykladem US-manow przyjal na uzytek oporzadzenia EAGLE - uzywa tego do dzis. Aczkolwiek jak pokazuja zdjecia z IRAQ trafiaja sie im tez polskie produkcje

Link to post
Share on other sites

Kuba - no w sumie masz racje wszystko co napisales to prawda ale przydałoby się trochę wyrozumiałości , choć z drugiej strony uzytkownik z liczbą prawie 250 postów nie powinien zakładać tak bzdetnych tematów bo o legalności naszywek itd. jest już w wielu bo od "grom look" temat troche odszedł

 

W niektórych wypadkach przydałoby się trochę więcej zrozumienia dla mniej zorientowanych ;) .

Link to post
Share on other sites

Looc - to co napisałem i forma tego.

 

Po pierwsze co do naszywek, to akurat nie to było tematem wątku choć się w nim pojawiło. O tychże pisałem w dwojakim kontekście - jako o pewnym zjawisku - które Catch bardzo zgrabnie opisał i po imieniu nazwał, oraz o kwestiach prawnych. Te akurat są nieco szersze i bardziej (teoretycznie) nas tyczące niż to mogłoby się z pozoru zdawać. Rozciągają się także i na umndurowanie - także obce :| . Lecz wybacz - nie jestem wirtualna poradnią prawną. Podałem akty, znaleźć i przeczytać każdy może sam.

 

Natomiast wyrozumiałość jest przywilejem ludzi, którzy nie pamiętaja czasów gdy na tym forum panowała normalność. Ja chciałbym być wyrozumiały - lecz nauczyłem się, iż chcąc być prawidłowo zroumianym, chcąc by moja wypowiedź do adresata dotarła - nie mogę używac formy języka innej niż delikatnie mówiąc dosadna.

 

Po drugie mały cytat, nie napiszę z kogo bo znów bedzie lament i zgrzytanie zebów, że wylewam jad:

wszyscy piszecie to wszystko po 3 razy a'propos naszywek zeby sie dowartościować i nadrobic kompleksy

Parafrazując pewien dowcip:

Bardzo mocne słowa jak na nastolatka, który chce się bawić w Gromowca.

:lol:

 

Tyle w tym temacie...

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Kuba, ja wiem ze bycie wrednym to Twój zawód/przyszły zawód, ale prosze nie wyrywaj mojego zdania z kontekstu, który brzmiał tak:

Zrozumiałem, bo zrozumiałem, a nie dlatego zeby miec swiety spokój. A jako ze nie wiesz co mi w głowie siedzi i o czym myslałem to pisząc to prosze mi nie gadac po co to pisałem, bo ja moge równieza napisac ze wszyscy piszecie to wszystko po 3 razy a'propos naszywek zeby sie dowartościować i nadrobic kompleksy. fin

a wiec jak sam widzisz pisze tylko hipotetyczni, bo to wy zachowujecie sie jak główny bohater (a raczej bohaterka w oryginale) tego dowcipu sparafrazowanego przez Kube...

pozdrawiam i to zupełnie szczerze :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...