Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Ni-Mh


Recommended Posts

hokager[\b] nie sugeruj że tylko b6'óstka się do tego nadaje. Do formowania nadają się prawie wszystkie ładowarki mikroprocesorowe(prawie bo Batimex'a trzeba szerokim łukiem omijać ;) ) z funkcją rozładowywania :)

PS. Formatować to można dysk twardy

Edited by KubaK
Link to post
Share on other sites

Prąd ładowania, to co innego niż napięcie ładowarki (a wartość '220', którą podałeś przywodzi na myśl, że podałeś właśnie napięcie). Prąd ładowania podany jest przeważnie w miliamperach (mA).

 

UWAŻAJ! Pakietów NIE WOLNO rozładowywać do końca - w ten sposób zniszczyć można akumulator. Jeśli więc chciałbyś rozładować go za pośrednictwem żarówki/innego wynalazku tego typu - dobrze byłoby robić to mając podłączony woltomierz. Napięcie nie powinno spaść poniżej 1V na każde ogniwo pod obciążeniem (czyli w przypadku powiedzmy akumulatora 8,4V - nie powinno spaść poniżej 7V). Niektórzy podają niższą wartość, ale 1V jest wg mnie bardziej pewne i osobiście nie ryzykowałbym bardziej (zwłaszcza, że już 2 akusy tak wykończyłem).

 

Jeśli nie chcesz kombinować w ten sposób - możesz podłączyć akumulator do ładowania, gdy Twoja replika przestanie już na nim strzelać.

 

Odnośnie Batimexów - zależy jak się trafi. Od 3 lat nie ładuję akumulatorów niczym innym i nie narzekam. Ale zdaję sobie sprawę, że wiele egzemplarzy jest wadliwych.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Napięcie nie powinno spaść poniżej 1V na każde ogniwo pod obciążeniem (czyli w przypadku powiedzmy akumulatora 8,4V - nie powinno spaść poniżej 7V). Niektórzy podają niższą wartość, ale 1V jest wg mnie bardziej pewne i osobiście nie ryzykowałbym bardziej (zwłaszcza, że już 2 akusy tak wykończyłem).

 

Niektórzy podają 0,9 lub nawet 0,8V na ogniwo.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka mikroprocesorowa kosztuje GROSZE - nie warto się bawić z żarówkami czy innymi metodami chaupniczymi, zwłaszcza jak się nie znamy. Za kilkadziesiąt złotych można nabyć prostą ładowarkę - ja polecam ANSMANN - kupiłem taką ładowarkę jakieś 8 lat temu i po zamontowaniu gniazdka działa jak złoto, rozładowuje, ładuje szybko i wolno. Od niedawna mam iCharger 1010B+ ale nie proponuję jej - to znaczy ją polecam - ale cena 850 zł jest zbójcza. Ładuje każdy typ akumulatorów z LiFePO4 włącznie.

 

Ja na Batimex nie narzekam - kupiłem u nich ładowarkę iCharger 1010B+ i jest swietna - chyba, że Masz na myśli ich własną produkcję - Ale iChargery sa w "środowisku" modelarskim uznawane za jedne z najlepszych. A Modelarze tak katują ogniwa, że my ASG'owcy jesteśmy pikusie :) - na serio - pomyślcie że używają ochronnych POKROWCÓW/Torebek na baterie - bo im wybuchają - maskra.

Edited by Sony
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...