Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z wyborem pierwszej repliki


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam problem z wyborem repliki. Mam cm.022 za 100zł(elektryk) ale moim zdaniem ta broń nie leżała obok prawdziwych replik ASG więc nie biorę jej pod uwagę. Mam do wydania 500zł, max. 550zł jesli byłoby warto(nie wliczam kosztu przesyłki do budżetu). Wiem że w tych cenach nie ma cudów ale zależy mi żeby broń miała dobry zasięg- 60m, ilość FPS- chcę żeby replika była dość mocna, chciałbym żeby mogła długą serią rozbić butelke(z niezbyt grubego szkła) minimum powinna przebijać puszki na wylot. Chce też żeby to był sprawdzony sprzęt bo nie chcę po miesiącu korzystać z gwarancji. Mam na oku g36c od JG ale mam wątpliwości co do jej FPS(może być za słaba). Liczę na was ponieważ sam nie dam rady wybrać a nie kupię w ciemno.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

P.S: Jest możliwość zamontowania w replice w której brakuje troche FPS, sprężyny w cenie 50-70zł która polepszy moc repliki?

 

Pozdrawiam

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jeśli 500 zł masz na samą replikę to może coś z rk np. https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-02-full_metal_boyi-2638.html

Sprężynę zawsze da się wsadzić mocniejszą, tylko pytanie po co? Proponuję żebyś kupił dobrą replikę postrzelał z niej i wtedy jak będziesz miał mało to kupisz mocniejszą sprężynę. To nawet dla bezpieczeństwa bo nowy z mocną repliką to jest niebezpieczeństwo. Nie zapomnij o jakiś okularkach jeśli nie masz.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko polecam przezroczystego Guardera do tej konkretnej repliki. W większości gietek JG montowałem właśnie tą gumką i sprawdzała się znakomicie.

Chyba, że tak... ja jednak zmieniłem przeźroczystego Guardera na Systemę Energy i różnica jest zauważalna, na korzyść Systemy.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie powiem tyle - jeśli chcesz coś mocnego do rozbijania butelek, to weź wiatrówkę.

 

I poczytaj tematy poświęcone interesującym Cię replikom, gdyż z pewnością znajdziesz interesujące Cię informacje. Trzeba tylko na pewien czas lenistwo włożyć do szafy.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

Mam problem z wyborem repliki. Mam cm.022 za 100zł(elektryk) ale moim zdaniem ta broń nie leżała obok prawdziwych replik ASG więc nie biorę jej pod uwagę. Mam do wydania 500zł, max. 550zł jesli byłoby warto(nie wliczam kosztu przesyłki do budżetu). Wiem że w tych cenach nie ma cudów ale zależy mi żeby broń miała dobry zasięg- 60m, ilość FPS- chcę żeby replika była dość mocna, chciałbym żeby mogła długą serią rozbić butelke(z niezbyt grubego szkła) minimum powinna przebijać puszki na wylot. Chce też żeby to był sprawdzony sprzęt bo nie chcę po miesiącu korzystać z gwarancji. Mam na oku g36c od JG ale mam wątpliwości co do jej FPS(może być za słaba). Liczę na was ponieważ sam nie dam rady wybrać a nie kupię w ciemno.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

P.S: Jest możliwość zamontowania w replice w której brakuje troche FPS, sprężyny w cenie 50-70zł która polepszy moc repliki?

 

Pozdrawiam

 

Zanim zaczniesz katować kompozytem puszki naucz się trochę o taktyce i samym ASG. Ja od dwóch lat biegam z niemal stockowym 370 fpsowym G36 JG...daje radę. Jak najbardziej polecam, nawet używane egzemplarze, jako pierwszą replikę. Po pierwsze, jest nie do zajechania. Po drugie- plastikowe body bije wytrzymałością na głowę tańsze(metalowe) m-ki i kałaszki. Po trzecie- ma stockowo na tyle mało FPSów, że nikogo nie zabijesz, ale wciąż wystarczająco do dobrej zabawy. Pewnie jesteś dość młody, więc podpowiadam- nie wielkość się liczy, a wyobraźnia :icon_biggrin:

Edited by DaNorb
Link to post
Share on other sites

Lesio- spokojnie, przesadziłem z tym rozbijaniem butelki(bo do tego trzeba z pewnością dużej mocy), poprostu nie chciałbym żeby na strzelance, ktoś w np. grubym mundurze nie poczuł moich strzałów, więc wrzuć na luz . Kiedyś dostałem kulka ze sprężynówki o mocy 1J i nie było to aż takie bolesne więc chcę coś troche mocniejszego niż 1J(czyli więcej niż 328 FPS). W takim razie nie będę kupował aż tak mocnej repliki(do butelek ;P ) ale z siłą powyżej 1J, w końcu jak bym się strzelał z ludźmi to za mocna nie może być replika. Pytanie na marginesie: Ile FPS potrzeba na rozbicie butelki?

Edited by Darczez
Link to post
Share on other sites

Badania amerykańskich naukowców nad tym zagadnieniem wciąż trwają.

 

Co do wrzucenia na luz - nie raz skosił mnie serią z 10 metrów ktoś z repliką 500< FPS, więc na ślinienie się za mocą jestem wyczulony. Na początek starczy 350 FPS, uwierz. Moja dziewczyna do dziś nie przekroczyła bariery 380, a trochę już strzela, i na brak mocy nigdy nie narzekała. Mój brat ma w najmocniejszej replice 310 FPS i "fraguje" lepiej, niż ja.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do wrzucenia na luz - nie raz skosił mnie serią z 10 metrów ktoś z repliką 500< FPS, więc na ślinienie się za mocą jestem wyczulony.

 

 

[OT] Lesiu ty pierwszy wróg mięciutkiego airsoftu, walący headshoty i po jajkach narzekasz na fascynatów eFPeSów. Niesamowite. [/OT]

hyhyhyhyhyhy

 

Darczez zaręczam Ci że ze stokowego RK będziesz zadowolony. Bez dwóch zdań. Obyś z nim tylko nie wchodził do budynków bo to już zbyt mocne będzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...