Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kapsułka Co2 Ciągle w Replice?


Recommended Posts

czyli lepiej nie zostawiać kapsułek w broni ?

Lepiej nie zostawiac - duże ciśnienie po prostu zaczyna uszkadzac uszczelkę.Osobiści ODRADZAM (chyba że chcesz sobie zepsuc replike to możesz zostawic :teethh: ) . A tak poza tym to w replice nie broni :wink:

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Lepiej nie zostawiac - duże ciśnienie po prostu zaczyna uszkadzac uszczelkę.Osobiści ODRADZAM (chyba że chcesz sobie zepsuc replike to możesz zostawic :teethh: )

Nie dzięki poradzę sobie bez usterek :hahaha:

 

 

 

Postaraj sobie równie dobrze radzić z używaniem wielkich liter.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Wiele razy mówi się, żeby w magazynkach replik na Greengas zostawiać pewną ilość gazu. Czy ma to wpływ na cokolwiek - trudno stwierdzić, gdyż jest wiele osób, które uważają to za jeden z "Airsoftowych mitów". Ja przykładowo zostawiam trochę Greengasu w magazynkach i od samego początku przygody z gaziakami nie miałem jeszcze nigdy problemów z przeciekającym magiem. ALE - dla odmiany w przypadku wiatrówek zasilanych nabojami CO2 odradza się dłuższe trzymanie załadowanej kapsuły. Czy to przez większe ciśnienie CO2, czy przez co innego - nie wiem. Fakt faktem, że sprzedając wiatrówki/repliki zasilane CO2 spotykałem się nawet ze stosowną adnotacją czy to w instrukcji, czy też w postaci osobnej karteczki dołączonej do pudełka, by mimo wszystko kapsuły CO2 wyjmować po zakończeniu strzelania.

Link to post
Share on other sites

Mam wiatrówkę na CO2 i leżała sobie parę miesięcy bez włożonej kapsuły. Po ok. 3-4 miesiącach postanowiłem postrzelać i nic nie przeciekało ani nie puszczało gazu. Ja wolałbym po każdym strzelaniu wyjąć i przy następnym załadować nową kapsułę.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Włożona kapsuła- wysokie ciśnienie, niska temperatura - niekorzystne warunki dla uszczelek. Gdyby replika przeciekała od samego leżenia, to sklepy oraz hurtowanie by bankrutowały na uszczelkach i kosztach serwisowania. Ja radzę wyjmować po skończonym strzelaniu. Kapsuły CO2 w przeciwieństwie do GG w swoim składzie nie zawierają substancji smarujących.

 

GG to już zupełnie inna bajka i jak mówi Logan są różne szkoły, lecz ciężko potwierdzić kto ma rację. Kiedyś gdy zamawiałem granaty PRO-ARMS'a, była w nich odrobina gazu, więc ja również w replikach na GG zostawiam odrobinkę gazu. Możliwe, że sylikon zawarty w GG konserwuje uszczelki, ale to już sprawa na osobny temat:)

 

Pozdrawiam

Edited by radwan88
Link to post
Share on other sites

Duże ciśnienie napierające na uszczelkę odkształca ją powodując nie szczelności. Datego po strzelaniu zawsze należy wypuścić gaz/wyjąć kapsułę. Brak gazu nie odkształca uszczelek, dlatego pozostawianie nawet małej ilości jest mitem. Olej zawarty w gazach działa gdy ten jest "używany". Gdy strzelamy to olej wydostaje się razem z gazem i smaruje uszczelki. Gdy mag leży, olej pływa sobie po gazie i nic nie robi :D.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...