Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

celownik laserowy na szynę RIS 22mm


Recommended Posts

Chcę zakupić celownik laserowy na szynę ris 22mm , ale nie bardzo wiem który wybrać .

Może ktoś ma z takimi celownikami do czynienia i poleci jakiś konkretny pasujący na szynę ris.

Na allegro jest tego cała masa , ale który się nadaje ?

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=celownik+laserowy&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&prepareTime=0&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=pd&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC

Link to post
Share on other sites

Każdy, przy którym pisze, że ma montaż na szynę: 20mm, 22mm, RIS, RAS, Picatinny, itp. W skrócie - będzie pasował NIEMAL każdy, który będzie miał inny montaż niż wiatrówkowe 11mm, albo montaż na lunetę.

 

Celownikom laserowym poświęcone jest już kilka tematów na tym forum, a jeden jest bardzo rozbudowany. W skrócie - jeśli planujesz wydać mało - bierz najtańszy czerwony jaki znajdziesz, byle miał regulację położenia plamki (ceny oscylują około 40 złotych). Jeśli natomiast chcesz coś dobrego, to szykuj minimum 100-150 złotych (a najlepiej koło 200-300) i szukaj wskaźników o zielonej barwie wiązki i mocy około 10-20mW.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to prawda (choć wierzyłbym w to na pół gwizdka - jak zwykle okaże się, że zależy to od warunków atmosferycznych - w pochmurny dzień jest to całkiem możliwe, choć nie pewne), to jest to raczej mimo wszystko zaleta. Celownika laserowego używa się głównie do szybkiego namierzania celu, kiedy cel nas już widzi i kiedy mamy mało czasu na decyzję. W takiej sytuacji widoczna wiązka lasera będzie dużym ułatwieniem dla Ciebie, a przeciwnikowi różnicy zbyt dużej nie sprawi (co innego drugi przeciwnik, który widzi wymianę ognia, ale nie widzi strzelca).

 

Pamiętaj tylko o jednym - lasery tego typu mogą zaszkodzić wzrokowi innego gracza więc jeśli tylko możesz - unikaj świecenia w okolicach głowy. A już na pewno nie wykorzystuj lasera do oślepiania przeciwnika.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiązkę owszem, widać z boku. Całkiem prostopadle nie widać ale pod kątem jakimś innym już tak, zwłaszcza od przodu lekko.

 

Czerwone odpuść, nie nadają się do praktycznie niczego. Kupuj wyłącznie zielony. Nie wiem skąd ostatnio moda na 10-20mW, nie świecą lepiej niż 5mW. Pewnie dlatego, że te ich 20 to bajka, jak to u Chińczyków. O uszkodzenie wzroku się nie martw, z paru metrów jak tylko komuś przelecisz laserkiem przez ułamek sekundy nic mu nie będzie.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem skąd ostatnio moda na 10-20mW, nie świecą lepiej niż 5mW.

Oj, świecą lepiej. Dużo lepiej. Zdaję sobie sprawę, że to co pisze na naklejce to jedno, a użyta dioda to drugie, ale akurat mam bardzo często kontakt z różnymi wskaźnikami/celownikami laserowymi i gwarantuję Ci, że już na pierwszy rzut oka nie miałbyś najmniejszego problemu z odróżnieniem tych słabszych od tych mocniejszych. Różnica jest spora.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dokładnie tak. Dodatkowo mozna skrajne części panelu przycisku dokleić taśmą izolacyjna. Można też na rękojeść repliki nakleić pasek rzepa a jego dopełniającą strone podkleić do przycisku (trochę grybiej pod palcami ale można bezstresowo i bezkombinacyjnie odłączać panel od repliki).

Link to post
Share on other sites

Bo to się nie reguluje jak lunetę, śruby są co 60 stopni a nie co 90 więc jest to trudniejsze. Znaczy się- trza umieć.

 

Wymieniając baterię (roztrajamy ustawienia ) , bateria wyjmowana od przodu .

Mocowanie jeden zatrzask i cztery małe lipne im-busiki aluminiowe .

Jaka cena taki towar .

Moim zdaniem lepiej kupić coś droższego , ten ma znacznie lepsze mocowanie i ustawianie

http://allegro.pl/taktyczny-laser-zielony-jg-8a-daleki-zasieg-wawa-i1793417840.html

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Mógłby ktoś podrzucić link do jakiegoś sprawdzonego celownika laserowego ?

Linki które były w tym temacie już wygasły. Szukam jakiegoś porządnego - dobrze aby już w zestawie miał komplet mocowania - na RIS oraz na lunetę (bo chcę też używać do wiatrówki)

 

Chciałbym wydać do 200 zł jednak jeśli będzie warto dopłacić to rozważę też wyższe ceny.

 

Wiem że to nie problem wpisać w allegro: celownik laserowy i ustawić według ceny ale jakości przez komputer się nie sprawdzi :(

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites

Mam go. Regulacja trochę upierdliwa, nie wiem czy to wina włącznika czy czego ale po naciśnięciu czasami laser " przygasa" ciut lub od razu świeci bardzo słabo. Natomiast jak świeci na maxa, piękny promień, wiązkę widać z boku, duży zasięg. Twardy włącznik żelowy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Nabyłem sobie za 120zł takie coś:

http://allegro.pl/gr...4206020695.html

 

Wygląda identycznie jak to:

http://www.alibaba.c...1199254923.html

http://www.alibaba.c...1822725146.html

 

Wg. papierków ma niby 5mW, ale kto to tak naprawdę wie...

 

Jakby ktoś chciał kupować na tej samej aukcji, to ostrzegam - szyna 22mm dotyczy centymetrowego risa umieszczonego na montażu na lufę... Zwykły montaż na szynę jest na 11mm - swój przerobiłem na 22, ale osobom szanującym swój czas raczej tego nie polecam.

 

W zestawie: laserek, montaż na szynę, montaż na lufę (ze śmiesznymi centymetrowymi odcinkami szyny montażowej), włącznik paskowy, bateria CR123A (rzekomo Panasonica) oraz pierdółki jak rzep do przymocowania włącznika, czy imbusik.

 

Na pełnej mocy świeci rewelacyjnie - w nocy świetnie widoczny promień, w dzień kropka wyraźna co najmniej na jakichś 30-paru metrach.

Co do włącznika - włożyłem baterię, odpaliłem - działa. Pobawiłem się chwilę, laser oczywiście spadł mi z jakiegoś pól metra na dywan - nic, nie włącza się, w środku coś lata. Zrobił się jakiś luz i włącznik nie łączy z baterią (z żelowym nie ma problemu, bo styk jest wystający, a nie płaski). Myślę - ciapnę cyną, to będzie dobrze. No i ciapnąłem, szkoda tylko, że styk wyleciał (rozgrzany od lutownicy plastik się rozkleił), a konkretniej został wypchnięty przez sprężynkę. Nie wdając się w zbędne szczegóły - włącznik jest wręcz idiotycznie zbudowany i pokomplikowany (składa się z jedynie 10 elementów...) - wszystko jest na wcisk i na styk, zero lutów. Masakra, polutowałem co się dało i jakoś poskładałem, wygląda na to, że się trzyma. Czasem niestety nie łączy do końca i przez to świeci słabo. Skończy się pewnie na tym, że wsadzę tam włącznik od latarki... Na paskowym 0 problemów na szczęście.

 

Odkręcana głowica sugerowałaby regulację skupienia wiązki - niestety nie widzę żadnej różnicy, nawet jeśli odkręcę ją w całości... Może na większych dystansach będzie coś widać. Co ciekawe, soczewka wklejona jest w głowicę nieosiowo, natomiast otwór w głowicy jest już prosto... Skutkuje to uciekaniem części światła obok głównej wiązki - nie jest to problem, ale odrobinę irytuje.

Nie sprawdzałem regulacji punktu celowniczego, aczkolwiek powinna ona działać.

 

Podsumowując? Chińszczyzna niestety. Nie ma tragedii, ale mogło by być sporo lepiej.

 

Osobiście wolałbym chyba jednak kupić najprostszy zielony wskaźnik za 20zł i wsadzić go do atrapy puszki PEQ.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...