Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Schematy, zdjęcia jak złożyć m4


Recommended Posts

Witam mam pytanie czy posiadacie schematy repliki aeg m4a1 ? Posiadam wolne body i może dało by rade coś złożyć ?

 

Jeśli chodzi Ci o omówienie krok po kroku montażu i demontażu to myślę że materiały Evike będą niezastąpione.

 

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie kilka pytań... proszę o pomoc ;p

- czy ustawienie zębatki tłokowej ma jakieś znaczenie, chodzi mi o to jak bardzo mam ten bolec na zębatce naciągać popychacz? w jakim ustawieniu powinien być. Dalej czy jak jest zainstalowany moseft z hamulcem czy jakiś kolwiek to jakoś inaczej ustawiamy zębatkę tłokową

- jak tłok powinien zachodzić na ząbki zębatki tłokowej... sprawdzać na oko w jakim etapie ruchu łapie pierwszy ząb jak zahacza za 2 to wiem że trzeba go usunąć

- i tak z innej beczki poza gb jak regulować silnik ;] ja to robie tak dokręcam do końca tak nie za mocno i odkręcam ok 3-4 obrotów i patrzę jak brzmi... ale nie czuję na 100% ze to jest dobrze zrobione xD

 

Panowie można gdzieś zrobić kurs albo czy ktoś chciałby sie podizleić wiedzą wziąć mnie na 1 dzień i przećwiczyć... uczę się sam czytam dużo teraz kupie jakąś jeszcze jedna tanią replikę i będę na niej ćwiczył ale inaczej jak ktoś Ci pokaże ;]

 

 

I tak nie będę otwierał servisu na wielką skale poprostu to moja pasja ;] lubie brać karabin i poprostu go dopieszczać ;] jak dostałem pierwszy karabin tego samego wieczoru był w częśćiach ;p

 

 

Pozdrawiam

TO

Link to post
Share on other sites

Wejdź na youtube wpisz m4 asg disassemby /albo gearbox v2 disassembly/assembly ,tam jest wszystko pięknie wyjaśnione.Nawet jak angielskiego nie rozumiesz,to i tak skumasz co i jak powinno być :)

Ja tak się nauczyłem wszystkiego co z asg związane teflon fix,podkładkowanie,rozbieranie,składanie gearboxa/repliki.

 

Aa no i wiadomo za pierwszym razem możesz coś naknocić,ale trening czyni mistrza

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzewam!

Mam pytanie. Jak można zmienić frontgrip w eMce, tzn. z klasycznego łoża na risy? Lub czy są jakieś filmiki na youtube?

Prostszej operacji w emce chyba nie da się wykonać...

Odciągasz delta ring, zdejmujesz front gripy i w ich miejsce zakładasz RISy. Czy do tego potrzebny jest film?

Link to post
Share on other sites

Odciągnąć delta ring, zdjąć okładziny, odkręcić delta ring, założyć nową lufę wraz z konwersją wg. instrukcji dołączonej do niej, najczęściej będzie to delta ring lub inny pierścień odpowiadający konwersji. Może się okazać, że przełożyć będziesz musiał też przyrządy celownicze i tłumik płomienia, należy wtedy odkręcić delikatnie śrubki imbusowe w tłumiku płomienia i podstawie muszki, odkręcić tłumik płomienia a następnie wybić piny ustalające z podstawy muszki i wszystko ściągnąć. Żadnej filozofii wszystko na zasadzie "odkręcam co się da i patrzę gdzie jeszcze trzyma".

 

Ostatnio coraz więcej tematów pojawia się z pytaniami wymagające podstawowych umiejętności technicznych w stylu przypatrz się-porusz-odkręć. w szkołach nie ma już zajęć technicznych? Ludzie stracili podstawowe umiejętności myślenia logicznego i posługiwania się podstawowymi narzędziami?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio coraz więcej tematów pojawia się z pytaniami wymagające podstawowych umiejętności technicznych w stylu przypatrz się-porusz-odkręć. w szkołach nie ma już zajęć technicznych? Ludzie stracili podstawowe umiejętności myślenia logicznego i posługiwania się podstawowymi narzędziami?

Wybaczcie offtop. Może uda mi się wyjaśnić chociaż w pewnym stopniu powyższy problem.

Jako, że ja jestem już z pokolenia po reformie (tak, przeżyłem gimnazjum) i mam rodzinę pracującą w edukacji to mogę wypowiedzieć się jak jest w niektórych szkołach (przynajmniej w mojej okolicy). Jeżeli ktoś nie pójdzie do zawodówki/technikum to jest duża szansa, że nie będzie miał w szkole do czynienia nawet z młotkiem czy śrubokrętem. Ja w podstawówce i gimnazjum miałem technikę najpierw z panem, który uczył nas rysunku i pisma technicznego a potem z panią. Było to spowodowane tym, że pani brakowalo trochę godzin do pełnego etatu (z powodu cięć w budżecie czy zmianami w przepisach, nie pamiętam) więc zajęła się także techniką a dotychczasowy pan od techniki wyrabiał cały etat nauczając innych przedmiotów. Pani na technike miała uprawnienia (może lekko odświeżone jakimś kursem dającym tylko papierek a zero wiedzy konkretnej) jeszcze z czasów PRL gdy chłopcy i dziewczynki nie mieli wspólnej techniki (przynajmniej taką wiedzę posiadam). Nie pamiętam jak te przedmioty się wtedy nazywały ale chłopcy lutowali, zbijali drewniane karmniki a dziewczyny robiły kanapki, sałatki i szyły. Wracając do pani nauczycielki. Uprawnienia z czasów PRL, wiedza z czasów PRL więc i zajęcia jak za PRL z tym, że bez podziału na płci. Więc po pobieżnym przypomnieniu pisma technicznego i rysunku zaczęliśmy robić kanapki oraz sałatki... Na technice nie miałem w ręku ani razu młotka, śrubokręta czy choćby gwoździa (o lutownicy nie wspominając).

Nauczycielstwo w Polsce jest raczej sfeminizowane i kadra do najmłodszych nie należy dlatego sądze, że obecnie nauczanie techniki w szkołach podstawowych i gimnazjalnych kuleje. Dodatkowo cięcia budżetowe sprawiają, że nawet jeśli w szkole jest nauczyciel, który się na technice zna to najczęściej nie ma odpowiednich narzedzi w szkole. Nie ma narzędzi - nie ma czym nauczać. Np. na chemii w LO nie wykonaliśmy chyba żadnego eksperymentu. Bo odczynniki (czy jak się nazywają związki chemiczne używane w eksperymentach) były "przeterminowane". Były za stare... W najlepszym LO w mieście powiatowym...

Jeszcze raz wybaczcie ten przydługi offtop.

 

Wybaczam za ten jakże interesujący wykład i na tym zakończmy dyskusję o szkolnictwie.

S1

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem ze ściągnięciem rury gazowej w M4 (BI-3981M).

Próbowałem po prostu wyciągnąć, wyciągnąć kombinerkami, wybić od strony body, ale rura ani drgnie.

Chciałbym zmienić szyny na free-floaty, a żeby to zrobić muszę ściągnąć delta ring.

Domyślam się, że rozwiązanie będzie banalnie proste, więc z góry przepraszam za mój brak 'inteligentnego rozumowania' :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...