Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry M4 na pierwsze, większe strzelanki


Recommended Posts

Witam!

Szukam nowego karabinka z rodzinki M4. Zależy mi na tym żeby był dobry na takie większe strzelanki, ale jednocześnie tani. Taki że gdyby coś się uszkodziło to byłaby możliwość zamontowania sprzętu dobrej jakości. Cieżko tłumacze więc podam przykład :biggrin: Gdyby na przykład pękł mi gearbox, lub coś innego (nie znam się tak dobrze więc nie wiem co się może spieprzyć) to żebym mógł wymienić to na sprzęt z wyższej półki aż cały karabin będzie miał w sobie części producentów typu systema itp. Generalnie długo interesuje się już Airsoftem, lecz niestety mam małe doświadczenie i nie wielką wiedzę na temat sprzętu, cześci itp.

Pomyślałem o takim rozwiązaniu gdyż nie mam narazie dochodów bo jeszcze się uczę, a widziałem kiedyś takie rozwiązanie u jednego z użytkowników tego forum.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Adam

 

PS: Najlepiej gdyby było to coś z metalowym body. Wystarczy że podacie mi firmę, no chyba że jest jakiś wadliwy model :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem :d Podoba mi się właśnie ale słyszałem że części w środku są inne niż te z czołowych replik ze stajni G&G.

A co sadzicie o BOYI ??? Ma już korpus z metalu, tylko jak wygląda sprawa z gearboxem i wytrzymałością części?

Edited by SgtSmigiel
Link to post
Share on other sites

Dzięki za tyle odpowiedzi. Więc czy polecacie coś jeszcze wystarczająco taniego, a jednocześnie dobrego na pierwsze większe strzelanki. Co sądzicie o G&G w tzw. wersji ECO. Czy części wewnątrz są naprawdę takiej samej jakości jak te z replik powyżej 1k zł.

Link to post
Share on other sites

Szczerze kiedyś się nad tym bardzo długo zastanawiałem, lecz o replice M16A2. Tylko minus Plastikowe body, ale jeżeli to nie przeszkadza podczas strzelania, to dlaczego nie. Dodam tylko że jedyną rzeczą jaka mnie zainteresowała w BOYI to metal body w naprawdę niskiej cenie.

Link to post
Share on other sites

Przyjrzałem się kilku tematom, między innymi ankiecie poniżej. Spodobała mi się te repliką:

http://www.asg.com.pl/LMT_Defender_Patrol_Carbine_M4_Commando_ASGKWA,p,5236.php

Tylko teraz takie pytanie na przyszłość, czy można by było tuningować tą replikę częsciami np: z firmy Magpul chodzi mi głównie o osłonę lufy, lub o kolbę ale to chyba Magpul nie posiada żadnej pasującej do replik ASG.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już się uparłeś na m4 to JG, GFC, PJ, lub A&K, lecz za tą cenę lepiej nie inwestować w M4, bo poniżej 1000zł są raczej słabe, Chyba, że masz tani/darmowy serwis, lub się na tym znasz to wtedy M4 które wymieniłem wyżej będą ok, bo możesz zrobić z tego coś przyzwoitego i naprawdę dobrego nie wielkim nakładem finansowym. Mówię tu o stabilnych 400FPS i zasięgu 55m. Oczywiście nie sztuką jest zrobić tam i 500, ale to nie ma sensu, bo zaraz pęknie szkielet, pozatym jak do 400 będziesz miał jeszcze dobrą batkę to możesz mieć niezły ROF.

Link to post
Share on other sites

Witam fana mojego ulubionego zespołu: Iron Maiden

Tak jak zauważyłeś, z drobnym wkładem finansowym można dobrze ulepszyć replikę ze średniej półki. Chciałbym aby replika którą bym teraz kupił nadawała się na strzelanki. Tzn. żeby się nie psuła szybko podczas gry i żeby uderzenie kulką było czuć, nie to co w replikach za 200 zł gdzie uderzenie z 20 metrów to ugryzienie komara, nie mówiąc już o uderzeniu przez kurtkę. Jeśli miałbym wybierać Metalowy Body vs. Dobry sprzęt w środku to zdecydowanie wybieram to drugie. Wystarczy uważać na karabin i nic się nie stanie.

Pozdrawiam

Up the Irons \m/

Link to post
Share on other sites

Czyli tak jak koledzy napisali na górze, wspaniałej eMki nie kupisz za te pieniądze. Od siebie polecam eMki P&J, naprawdę dobre jak na swoją cenę, jeśli padniesz na dobry model, to pochodzi ci długo. Innych eMek nie sprawdzałem ale wierz mi, jak cię kręcą eMki, to chociaż kup ICS z plastik body, bo to jest dopiero M4 ;)

Link to post
Share on other sites

Od siebie moge polecić m4 g&p, niedawno sprzedałem na komisie. Miło ją wspominam, wykonanie zewnętrzne jest na wysokim poziomie, osiągi zadowalające. Jednak nie wiem jak wypada w ogólnym porównaniu z dość nowym na rynku m4 KWA 2gen. Zewnętrznie napewno lepiej, osiągami z tego co czytałem gorzej.

 

Miałem również m4 agm (model 038 CQB), mi akurat trafił się udany egzemplarz ale w tanie emki bym się nie pchał. Lepiej iść na strzelanke, pobawić się replikami, wybrać swój typ (w Twoim przypadku m4), późnej kupić jak najlepszą stockowa w swoim przedziale cenowym + dobrą ładowarke i pakiet. W przyszłości można wymienić lufę, gumkę i opcjonalnie przewody + mosfet. Większe tuningi według mnie nie mają sensu, możesz sprawdzić w moim profilu jakie miałem repliki i uwierz mi, że 550fps+ nie daje lepszej zabawy, tylko koszta dużo większe. :icon_neutral:

Link to post
Share on other sites

Kolega ma takiego właśnie budżetowego G&G i jest zadowolony. Karabinek zaskakująco ładnie strzela już w stocku, wykonanie jest OK, dopóki się z bliska nie przyjrzałem to nie poznałem się że body jest plasticzane. Jest tylko jedno ale. W podobnej cenie powinny być KWA Taiwan z biciami LMT z GB drugiej generacji, a one przebijają wytrzymałością tego G&G.

Możesz też pochylić się nad używanym G&P, bo w cenie około 750PLN nie dostaniesz raczej nówki sztuki.

Link to post
Share on other sites

Niestety zależy mi żeby osłona lufy miała na sobie szyne Piccantiny. A w tej cenie KWA z szyną Picantiny nie znajdę. Bynajmniej nie narazie nie widziałem. Chyba że byłaby możliwość zmianyt osłony lufy.

Edited by SgtSmigiel
Link to post
Share on other sites

... i żeby uderzenie kulką było czuć, nie to co w replikach za 200 zł gdzie uderzenie z 20 metrów to ugryzienie komara, nie mówiąc już o uderzeniu przez kurtkę.

Mówisz jak byś chciał zrobić komuś krzywdę. Repliki za 200 zł to są zabawki takie jak z odpustu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...