Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Carbine: G&G, G&P czy ICS


Recommended Posts

Witam!

Jestem nowy w ASG (ze świata wiatrówek). Odrobiłem więc lekcje i przeanalizowałem swoje oczekiwania. Nie wdając się w przydługawe dywagacje (i nieuprawnione oceny) wybrałem replikę AEG M4A1 Carbine z kolbą składaną (upgrade chciałbym ograniczyć do minimum). Następnie: przejrzałem forum, pojechałem do sklepu, porozmawiałem ze sprzedawcami, po czym wykonałem kilka długich telefonów. Swoje zasadnicze uwagi podzieliłem na dotyczące:

1) designu - tu jest jedna - dla mnie w/w repliki są całkowicie porównywalne (całkowicie pomijam tu to, że w ręku miałem tylko ICS, kieruję się uwagami na forum);

2) parametrów technicznych:

a) awaryjność - praktycznie brak danych (są to najczęściej nowe lub dość nowe modele). Sprzedawcy zapewniają, że są to konstrukcje dopracowane, nie zaś zlepki upgradowych części. Informacje na forum są szczątkowe, ten parametr jest więc niemierzalny;

B) osiągi (ważna dla mnie!) zasięg i celnośc, nie zaś szybkostrzelność:

- G&P oraz G&G - duża moc fabryczna i Vo (o G&G dużo info podaje sam producent; w G&P bardzo mało informacji o szczegółach konstrukcyjnych); ponadto polkska sprzedawca nie znał np. cech lufy czy dyszy gazowej w M4A1 G&G (por. zaś uwagi na forum i strona netowa producenta). W G&G lufa 6.04 mm, w G&P prawdopodobnie też (choć nie na pewno!). Sprzedawca nie zadeklarował się, że sprawdzi to u producentów!

- w ICS mniejsza moc i Vo (info na forum i na stronie producenta: 90(!)-100 m/s dla wersji z lufą 375 mm (ICS 22 czyli M4A1 RIS) i 100 m/s w wersjach 363 mm (ICS 20). Nie wiem czy to przypadkowa zależność (ale por. też np. opis ICS C-15: http://www.icsbb.com/order/e_catalog.asp?CatalogID=82). Lufa w ICS 6.08 mm. Sprzedawca nie potrafił powiedzieć czy możliwe jest zainstalowanie lufy 6.04 (przede wszystkim nie wiadomo jaki jest sposób mocowania lufy w tych replikach ICS - por. niżej - standaryzacja części w pkt 4b). Natomiast sprzedawca zapewnił, że bezproblemowy jest tani upgrade zestawem firmowym pozwalający uzyskać Vo rzędu 100-110 m/s lub większej (nie obejmuje on jednak wymiany lufy);

- HU - nie potrafię virtualnie zweryfikować zapewnień sprzedawców, że w oferowanej akurat przez niego replice HU jest super (jeśli nie najlepszy). NIepokojąco brzmi tu uwaga na forum o pracy HU w ICS;

- chwiejąca się lufa - w ICS problem rozwiązano, nie dowiedziałem się jak to wygląda w pozostałych replikach.

3) dostępność i warunki sprzedaży - wszyscy oferują zbliżone (nota bene żadna z ww replik nie jest w polskich sklepach aktualnie osiągalna)

4) potencjału serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego - wszyscy sprzedawcy zapewniają o sprawnej i kompetentnej obsłudze.

a) ponieważ parametr ten jest dla mnie nieweryfikowalny muszę go odrzucić albo przyjąć rozwiązanie wykluczające przynajmniej obsługę serwisową via poczta (por. m.in. uwagi na forum);

B) jest pewien ważący fakt: ICS stosuje rozwiązania unikalne i może powstać problem szybkiej dostępności części, np. do ich GB; w wypadku firm G&P oraz G&G konstrukcja replik jest zgodna z nieoficjalnymi standardami.

Wniosek - wciąż jestem kropce i tak:

- prawdopodobnie GR-16 G&G oraz M4A1 G&P to świetne repliki różniące się tylko szczegółami (m.in. gwintem na lufie, magazynkiem). Łatwo można byłoby w nich wymienić lufę na 6.04 407 mm co potencjalnie zwiększyłoby celność (pozostaje problem cylindra 0 i chwiejącej się lufy?). Minusem jest serwis via poczta.

- ICS to nowoczesne rozwiązania i prosty upgrade do większej mocy z serwisem na miejscu. Minus - lufa 6.08 mm i dostępność części.

Co konkretnie zrobilibyście na moim miejscu?

PS

1) Sorry za b. długi post.

2) Dażliwość niektórych posiadaczy AEG i zacięta obrona (zachwalanie?) własnego sprzętu nie mają być analizowanym tutaj tematem!!!!!

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jasne :D . Spoko :D . Długie, ale przebrnołem :D . Więc tak:

-nie m4a1 tylko ak-47 :wink:

-machinegun, military albo firearms

-z tego co podałeś brałbym g&p - chłopczęta z mojej ekipy maja body tej firmy, którego wygląd i jakość jest zabójcza - co prawda nie wiem jak z bebechami, ale to już i tak bardzo dużo.

 

P.s> A wogóle to witam. Podoba mi się ten twój post. Jak na debiut to niekiepsko. Niech Ci kulki lecą prosto.

Link to post
Share on other sites

Wniosek - wciąż jestem kropce i tak:

- prawdopodobnie GR-16 G&G oraz M4A1 G&P to świetne repliki różniące się tylko szczegółami (m.in. gwintem na lufie, magazynkiem).

Różnia sie flash hider-em a nie gwintem.G&G ma inny typ kolby i nie posiada oznaczeń colta.

Link to post
Share on other sites
G&P. Dlaczego? Bo ma oryginalne oznaczenia.

 

Dyskusyjne. Kolega odwalił naprawdę dobrą robotę, porównując parametry użytkowe. Nie sądzę, aby kwestia oznaczeń miała większe znaczenie.

Szacunek zdobędziesz sposobem, w jaki użyjesz repliki i mózgu, a nie gadżetami.

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

Dyskusyjne, ale nie dla każdego. Nie wszyscy używają replik jedynie aby się z nich strzelać. Niektórzy używają ich do reneeactingu. No i teraz pomyśl sobie, że robie (ja na ten przykład :wink:) odwzorowanie Delta w A-stanie. I stoje sobie tak, wszystko cacy odwzorowane, nawet pakol mam :wink: a tu na giwerze napisane "greedy island". Przecież mnie wyśmieją :D. Obie repliki widziałem, różnice w osiągach są zbliżone, więc wolałbym miec na giwerze oryginalne oznaczenia. Wszystko co tu napisałem to moje subiektywne widzimisię, a kolega forumowicz pisał:

Co konkretnie zrobilibyście na moim miejscu?

 

Więc odpowiadając na jego pytanie rzekłem G&P bo ma oryginalne oznaczenia, co przeważa szalę na ich korzyść.

Link to post
Share on other sites

Co prawda zadnego z tych gunow na oczy nie widzialem, ale szczerze watpie aby ktokolwiek mogl autorytatywnie odpowiedziec na zadane pytanie. Raczej nikt nie moze sie pochwalic dluzszym uzytkowaniem wszystkich wymienionych modeli i trudno bedzie o obiektywny osąd. Za to mozna spodziewac sie wypowiedzi w stylu, ze gun X jest lepszy bo ma cos, albo gun Y bo ma lepsze cos innego... No ale moze sie myle, i wkrotce zobaczymy na lamach wmasg test porownawczy wszystkich dostepnych na rynku eMek? :wink:

 

Zreszta wszystkie wspomniane wyzej modele sa dosc swieze na rynku, najstarszy jest ICS, ale i tak chyba jest oferowany dopiero gdzies od roku.

Link to post
Share on other sites

:D hehe, każdy ma swoje ulubione typy, ale kawkal jak mi się zdaje jest zdecydowany na m4a1 :wink:

 

BTW świetny debiut kawkal, bardzo dobry post, szkoda że nie każdy dba o to żeby jego pierwsza wypowiedź na forum niosła jakieś eeee, wartości merytoryczne, pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

Ad rem:

1) niestety AK47 odpadł u mnie wcześniej (zdecydowały względy niemerytoryczne! nie zaś wartość "bojowa");

2) dla mnie kwestia napisów jest wprost trzeciorzędna (chociaż rozumiem, że dla kogoś może to być kwestia bardzo istotna);

3) o różnicach technicznych miedzy G&G a G&P poinformował mnie sprzedawca;

4) nie orientuję się na czym polega różnica między kolbą G&G a G&P;

5) sprawa chwiejącej się lufy - dzięki za info;

6) "Classic Army M15A4 (RIS)" - jedyne co zdecydowało o odrzuceniu modelu CA w przedbiegach to wyraźnie jakościowo rozchwiane opinie użytkowników na forum.

Na koniec - nie oczekuję cudów i kieruję do kolegów zapytania, ponieważ szukam optymalnego przybliżenia w procesie decyzyjnym. Jako zupełny laik mam dwa wyjścia: zawierzyć sprzedawcy albo (lub) wysłuchać ludzi zainteresowanych bezinteresownie. Wybrałem to drugie.

Dodam też, że jutro oczekuję na info polskiego sprzedawcy o lufie 6.04 mm do ICS (jeśli odpowiedź będzie negatywna - zostanie G&G i G&P).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

6) gratuluje :) wreszcie ktos rozsadny , kto nie (wybacz okreslenie ;-) ) ślini sie tylko dlatego ze body jest z "metalu". :)

 

jesli kwestia trademarkow jest dla ciebie trzeciorzedna to raczej wg tych informacji ktore ja mam doradzalbym ci g&g. Moze juz czytales , ale doradzam poczytanie foryum airsoftplayers.com o g&g i g&p i zobacz co poki co jest wg uzytkownikow "nie tak".

Link to post
Share on other sites

W ICS kolba jest skosna czy typu LE jak kto woli :) Preclufa pasuje kazda do M4 np ta http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...&products_id=82 w M4 ICSa jest taka fajna sprawa, przycisk dopychacza lusek sluzy do zwalniania sprezyny w pozostalych jak mniemam to atrapa duzym plusem jest dzielony gearbox co ulatwia modernizacje bebechow, minusem topornie dzialajacy hop-up (ale da sie to szybko i bezbolesnie rozwiazac) to tak w skrucie na temat M4A1 ICS z pozostalymi w/w nie mialem stycznosci wiec porownac nie moge, napewno ICS jest najslabszy z calej tej trojki to na tyle :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam dokładnie ten sam dylemat.Gram już od roku i narazie używam Benelliego i zaczyna mnie nudzić naciąganie sprężyny :? ,choć gnat jest naprawde fajny.Ale do rzeczy.Też długo siedziałem nad rozwazaniem za i przeciw tych broni i szczerze mówiąc,to G&G odrzuciłem jako pierwsze,bo niewiele różni się G&P(sam metal) prócz odrobine gorszego wykonania,które i tak jest imponujące.ICS zaś jest naprawde dobrze wykonany i wykorzystano w nim wiele sprytnych i nowoczesnych rozwiązań.Zbudowany jest zresztą niemalże w całości ze stali i aluminium(dzięki temu jest lżejszy od G&P).Wydaje się być także,że tak powiem,odpicowany,a G&P należy do tych z ciężkiej artylerii,ale drugą stroną medalu jest to,że części do ICS są trudniej dostępne,a tuning tej broni w wielu przypadkach wymaga części oryginalnych i jeszcze sama szyna R.I.S. nie jest tak dobrze wykonana jak oddzielnie kupowana szyna choćby G&P.Podsumowując.Jeżeli chcesz kupić sobie broń naprawdę "twardą" i mocną bez potrzeby radykalnego tuningu,to G&P.Jeżeli do tego masz zamiar sobie zainwestować,żeby zrobić z tej broni prawdziwą orkiestrę i waga Cię nie przeraża,to tym bardziej.Jeżeli zaś masz zamiar dokonać jednorazowego zakupu i cos tam sobie dokupić,to wtedy jednak ICS.

Ludzie mają różne zdania,ale na przykład mnie drażni grzechoczenie Hi-capów(kilka razy zdarzyło mi się pograć z elektrykiem),a G&P oferuje naprawdę pojemne(130kulek) i tanie(89zł) magazynki i nie byłoby problemu gdyby nie ICS,do którego podchodzi magazynek tylko oryginalny na 450 kulek.

JA osobiście wybrałem G&P i byc może wkrótce dokonam jego zakupua,ale Ty możesz mieć inne priorytety.Tak czy inaczej chciałbym podziękować,bo dużo się dowiedziałem z Twojego posta i kilka rzeczy mi się rozjaśniło.

Strzelaj długo i szczęśliwie:)

Link to post
Share on other sites
Też długo siedziałem nad rozwazaniem za i przeciw tych broni i szczerze mówiąc,to G&G odrzuciłem jako pierwsze,bo niewiele różni się G&P(sam metal) prócz odrobine gorszego wykonania,które i tak jest imponujące.
Hihihi, no prosze... ja dokładnie na takiej samej podstawie dokonałem odmiennego wyboru i postawiłem na G&G :) (ponadto bazowałem też na reputacji firmy - w sieci Chińczycy Tajwanu biją Chińczyków z Hong Kongu). Faktem jest, że moja sztuka ma wady to jednak okazało się, że nie wszytkie egzemplarze GR16 cierpia na złe wykończenie lufy zewnętrznej - konkretnie są to przypadki jednostkowe (a sam problem jest w sumie drobny).

 

Osobiście dziwi mnie jedna rzecz. O ile o GR16 jest dużo (wiele ciekawych uwag, w tym krytyczne i porady, znajdziecie np. na forum FilipinoAirsoft) o tyle o produktach G&P jakoś światek airsoftowy milczy mimo dluższego już czasu na rynku. Sam producent też niespecjalnie przykłada się do marketingu swojego wyrobu.

 

Co do hicap/midcap... mój GR16 nigdy nawet nie posmakował hicapa. Lowcapy TM i CA podaja kuleczki bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

a G&P oferuje naprawdę pojemne(130kulek) i tanie(89zł) magazynki

Wszystko byłoby cacy gdybyś wspomniał jeszcze ,że do ładowania tych magów jest potrzebny bb loader(pod ty względem hi cap-y są dużo wygodniejsze w użytkowaniu)a to dodatkowe koszty i "pierdol.... się" przy ładowaniu.

Link to post
Share on other sites

Frosty napisał:

drugą stroną medalu jest to,że części do ICS są trudniej dostępne,a tuning tej broni w wielu przypadkach wymaga części oryginalnych
Wymieniasz tylko lozyska na stalowe lub kulkowe i po sprawie reszta czesci kerujesz sie jak do geara ver.2 np popychacz czy prowadnica sprezyny, wkladasz 170PDI i bez wiekszego problemu wyciagasz lekko ponad 400FPS najciekawsze jest to, ze gearbox jest dwuczesciowy (zebatki osobno i zestaw tloka i glowicy osobno) co sprawia ze upgrade mozna wykonac spokojnie samemu.
i nie byłoby problemu gdyby nie ICS,do którego podchodzi magazynek tylko oryginalny na 450 kulek
nonsens, spokojnie pasuja wszelakie TMy, CA juz niestety nie.
Link to post
Share on other sites

G&P prawie niczym się nie różni od G&G,więc w sumie wybór między tymi brońmi zależy tylko od własnego widzi mi się.A co do magazynków,to nie narzekam na dużą pojemność Hi-capów,tylko po prostu lubię je zmieniać:),a w 450-ce wystarczy tylko dosypać i po sprawie,ale to kwestia upodobań.W tych broniach(te powyżej plus ICS) rzeczywiście można wszystko zmienić bez większego problemu i teraz to sam już nie wiem,którą wybrać.ICS'ik zaowiada sie obiecująco co do wykonania i w sumie całej reszty,ale jak chce się naprawde zainwestować i zrobic czołg,to raczej te dwie pierwsze,pozatym niech każdy bierze co mu serce podpowiada i pewnie na żadnej z nich i tak się nie zawiedzie.Ja pozostaję przy G&P.

Pozdrawiam i życze udanych łowów.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc,to nie mam konkretnych informacji,ale są to bronie z najwyższej półki,więc na pewno odznaczają się dobrą celnością skoro najprzeciętniejszy elektryk trafia w puszke po piwie z 25 metrów.Biorąc jeszcze po uwagę siłę G&P albo G&G,to nikt nie powinien sie zawieźć,ale tak czy inaczej,jeżeli chcesz mieć nieziemsko celną broń,to musisz zmienić lufe na precyzyjną.

Ja też wybrałbym G&P:).Jeżeli masz jakieś dodatkowe informacje na temat tej broni,to chętnie wysłucham:).

 

Miłych łowów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...