Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

granaty (prawdziwe, nie ASG!)


Recommended Posts

jakich granatów uzywa polskie wojsko? Znalazłem tylko oznaczenia, a nigdzie nie dorwałem jakiejkolwiek fotki :(. Poszukuje tego w celu ew. wykonania kopi i satysfakcji posiadania. Pozdrawiam i z góry dziekuje.

 

P.S. z checia poznałbym też takie dane na temat granatów innych armii świata, głównie chodzi mi o USA, ale mile widzane takze inne informacje

 

<edit> zmieniłem tytuł, moze teraz ktos sie odezwie, bo tamten chyba kojarzył się z innym, istniejącym, ale na temat granatów na kulki

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dysponujem (jako team) granatem dymnym (policyjnym) chyba dzialającym...Niedługo mamy w planie go użyc albo zostawic jako elemnet wyposazenia na jakąś akcje wieksza...Podstawowe pytanie:

 

-Jak długo dymi taki granat??

 

-Czy jest on w jakiś sposob nie bezpieczny??

Link to post
Share on other sites

Jesli taki granat/swiecę dymną rzucilbyś w trawe, to 100% pewność ze trawa od takiej temperatury zajmie się ( mowa o suchej trawie, też sciółce). Dlatego przy ich użytkowaniu musimy zachować pewne środki ostrożności.

Radze porozmawiać z jakimś znajomym strażakiem badź wojskowym. Jesli pamiętaja napewno udzielą informacji.

 

"Bezpieczeństwo i Higiena Pracy..."

( nieszczęsny 3 lipca)

 

pozdrawiam Buli'

Link to post
Share on other sites
napewno się zapali od CGŁ , UGŁ jak i wojskowych petard. z własnego doświadczenia wiem jak musieliśmy gasic trawe w nadarzynie saperkami

Mialem troszke poważniejszy przypadek :wink: od tamtego czasu nie sięgam nawet specjalnie po petardy...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...