Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] S&W 1911 [KWC / CG]


Recommended Posts

Walizka jest wystarczająco duża i spokojnie zmieszczą się do niej dwa pistolety plus paczka kulek z ładownicą.

Czy mógłby ktoś podać dokładne wymiary :?: Czy zmieści się w niej mały PM :?: :wink: Jaka jest jej wytrzymałość :?: tzn np czy wytrzyma strzał z bliska lub upadek z kilku metrów :?:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy mógłby ktoś podać dokładne wymiary :?:

Wymiary to 37x22x8,5.

Czy zmieści się w niej mały PM :?:

Tego nie wiem, porównaj wymiary walizki z PM'em, który posiadasz i sam odpowiedz sobie na to pytanie 8) .

Jaka jest jej wytrzymałość :?: tzn np czy wytrzyma strzał z bliska lub upadek z kilku metrów :?:

Nie jest zbytnio wytrzymała, nie wiem czy nie popękałaby po upadku :| . Dodam też, że bardzo łatwo może się porysować, mi już się porysowała i nie wygląda to estetycznie :? . Ale i tak pozostaję w przekonaniu, że lepsza taka walizka, niż styropianowe pudełko :wink: .

Pozdro,

Bob. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dziś odebrałem. Jest super!!. Niesamowicie ciągnie, jeszcze nie sprawdzałem dokładnie, ale nawet przy sporym wietrze na 20-25m kulka leci w miarę prosto. (odchylenie około 30cm), ale powtarzam dokładnie nie sprawdzałem.

Kilka wad: przede wszystkim jak w recenzji 2 kulki wypadają z magazynka po wyjęciu, niezależnie czy magazynek jest pełen czy też nie. Mam dwa magazynki, jeden dokupiłem( w końcu 2x12 kulek :)) i to samo jest z drugim magazynkiem. Cieżko jest sprawdzić ile się ma w magazynku kulek, można jedynie po wyjęciu go (ale dwie wypadają wówczas :|), no chyba że ktoś pamięta ile włożył i odlicza po każdym strzale.

Druga wada (ale już mniejsza) to ten luz po włożeniu magazynka. Trochę słychać magazynek jak się potrząsa bronią. Mi to nie przeszkadza ale komuś może.

Póki co mam ją parę godzin i nie zauważylem więcej wad. Aha, leży w dłoni super i nie przeszkadza mi wogóle, że trzeba przed każdym strzałem odbezpieczyć i niby że się ociera dlonie (tak napisane jest w recenzji), wogóle tego nie zauważylem.

Jeśli chodzi o walizkę to jest tandetna, ale jest :D!! Nie musi być ekstra, szkoda że ten plastik to nie z np. ABS'u ;)

Link to post
Share on other sites

To może ja sobie nabije kolejnego posta, bo dawno nie pisałem :wink:

 

Aha, leży w dłoni super i nie przeszkadza mi wogóle, że trzeba przed każdym strzałem odbezpieczyć i niby że się ociera dlonie (tak napisane jest w recenzji), wogóle tego nie zauważylem.

 

Zgadza się. Recenzje napisałem po około tygodniu-dwóch od zakupienia repliki, wtedy jeszcze owy bezpiecznik mi przeszkadzał, nie byłem do niego przyzwyczajony, teraz już nie ociera.

Idąc dalej,

Jeśli chodzi o walizkę to jest tandetna, ale jest :D!! Nie musi być ekstra, szkoda że ten plastik to nie z np. ABS'u :wink:

 

Od początku uważałem, że lepsza taka walizka od styropianu, fakt, szybko się rysuje, ale nie jest przecież najgorsza! A, że to nie jest ABS to nie był bym tego taki pewien. 8)

Pordrawiam,

Bob.

Link to post
Share on other sites

No już pare dni minęło jak ją mam. Na początek dodatkowe uwagi odnośnie broni: w momencie jak w magazynku nie ma kulek zamek pozostaje w pozycji tylnej, to prawda. Ale zauważyłem, że jak się spoworotem włoży magazynek z kulkami i nie odciągnie się lekko zamka do tylu (w momencie jak jest w tylnej pozycji to ma się z 1-2mm możliwości odciągnięcia do tyłu, jest taki mały luz), to mi kulki nie pobierze, jeśli tylko odbezpiecze broń(bez tego odciągnięcia), a zamek powróci na swoją pozycję. Czy to przypadek czy normalna sprawa? Nie przeszkadza mi to bardzo, ale fajnie by było, gdybym zamiast odciągać lekko, od razu odbezpieczył, zamek powróciłby na swoją pozycje, a kulka już byłaby załadowana. Bez lekkiego odciągnięcia mam pusty strzał. Zauważylem, że to może być wina magazynka i tego luzu, jaki istnieje po włożeniu go do broni. Jeśli od spodu przytrzymam magazynek (nie będzie luzu), to wówczas nie musze odciągać lekko w pozycji tylnej, tylko od razu odłączam zabezpieczenie, zamek powraca na swoją pozycje, a kulka jest juz przygotowana do strzału. A teraz mam pytanie główne: czy ktoś moze opisać dokładniej jak rozebrać tą broń? Wiem że ktoś wpominał o zabezpieczeniu, które trzyma zamek w pozycji tylnej (trzeba je wyjąc), ale wolałbym dokładniejsze info, żeby czegoś nie zespuć. Z góry dzięki. Dodatkowo: zdjęcia rozebranej broni mile widziane, ewentualnie etapów rozbierania.

Link to post
Share on other sites

A więc musze napisac sprostowanie do tego co sam napisałem. :) Jeśli chodzi o zamek w tylnej pozycji, to wystarczy załadowac magazynek z kulkami i (TYLKO!!) zamek odciągnąć lekko do tyłu, blokada zamka wróci na swoje położenie sama (nie będzie blokować) a jak zamek wróci na swoje miejsce to kulka będzie załadowana. Pisałem, że to miała być wada, a teraz wydaje mi się to całkiem logiczne. Nie odbezpieczam palcem blokady zamka, a po załadowaniu magazynka z kulkami (wówczas bez odciągnięcia nie będzie kulki załadowanej --> wydawało mi się to błędem konstrukcyjnym) wystarczy lekko odciągnąć zamek do tyłu i już jest ok. Zamek wróci sam na swoją pozycję a kulka jest załadowana.

Co do rozbierania broni, cóż zabezpieczenie blokujące zamek w tylnej pozycji wyjąłem, broń rzeczywiście w ten sposób się rozbiera, ale nie wiem co dalej, widzę spręzyny i spust itd. Wydaje się że to wystarczy do ewentualnego dokładniejszego smarowania, ale w przypadku gdy dostanie się piasek pewnie należałoby rozebrać ją bardziej, cięzko jest dostać się głębiej. Jak ktoś wie jak to niech napisze. Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
gdy giwera jest w poziomie i naciśnie się przycisk zwalniania magazynka, ten wyskakuje, a nie, tak jak w większości replik, nie chce wyjśc i trzeba obrócić broń do pionu lub wziąć końcówkę magazynka i wyciągnąć.

Czy przycisk zwalniacza magazynka jest "bezpieczny"? :wink: Tzn czy magazynek nie ma szansy na przypadkowe wyskoczenie przy minimalnym wciśnięciu zwalniacza maga? Nieprzyjemnie jest zgubić maga, szczególnie, gdy jest taki drogi (znam takie przypadki) :?

Link to post
Share on other sites

Takie zjawisko występuje w Colcie NM, przycisk nie dość że jest dość miękki to jeszcze wystarczy 1 milimetr żeby zwolnić mag. W S&W jest trochę lepiej, przycisk wydaje się trochę twardzszy i jest wrażenie jakby mag solidniej "siedział" w gnieździe (choć klekocze i ma luzy identyko jak w NM).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, Panie...ewentualnie odwrotnie ;)

 

Cytujac pewien film...

"Nalezy odpowiedziec sobie na jedno zajebiscie wazne pytanie"...

Jaka jest (i czy w ogole jest?) roznica pomiedzy modelami :

'Cyber Gun Colt National Match' a 'Cyber Gun Smith & Wesson 1911' firmy CG???

Ponizej link:

http://military.pl/s/m/scan/fi=products/st...ption/to=x.html

 

Oba sprzety sa w tej samej cenie...a biorac dzisiejszy marketing nikt za friko nie da nawet walizki :) Gdzie lezy kruczek?

W opisie znanym nam wszystkim:

http://www.wmasg.pl/zbrojownia.php?bron=49

sa zbieznosci pomiedzy 0,5 a 1,0 J.

Jaka jest prawda?

 

Pozdr 4all

Link to post
Share on other sites

Budowa wewnętrzna obydwóch modeli jest prawie identyczna, mechanizmy spustowe wyglądają tak samo, z zamkiem jest podobnie. Jedynie wyglądem zewnętrznym i szczegółami się różnią. Magazynki z obu modeli są identyko z tym, że w 1911 S&W ma większą metalową stopkę która dodaje wagi oraz mocniejszą sprężynę zwalniacza kulek. Można bez problemu używać magów od 1911 w NM, są wymienne. A co do mocy replik należy nie sugerować się sklepami, na obu jest znaczek 1.0j max (na oko osiągi są bardzo zbliżone, 1911 ciut lepszy).

Link to post
Share on other sites

Dzieki za potwierdzenie.

 

Dodam, iz "sklep" potwierdzil, iz oba modele posiadaja 1.0 J i sa to dane producenta. Byc moze model opisywany w wmasg byl modelem starszym (nie wiem).

 

Wertujac Net w poszukiwaniu info na temat tego guna zassalem katalog. od producenta. Na samym koncu katalogu sa zdjecia jak rozbierac swojego KWC.

Nie mam jeszcze guna, zatem moze posiadajacy wypowiedza sie, czy to jest do zrobienia w sposob tam opisany?

 

Link. [katalog w PDF skopresowany - ok 3,9 MB]

 

http:// http://www.cybergun.com/download/catalog.zip

 

Nie stwarzaj postów jeden po drugim. Zmień pierwszy.

Link to post
Share on other sites

Podany w katalogu sposób dotyczy jedynie niektórych modeli KWC (np Colt 1991/delta itd.), które posiadają śrubki na końcu zamka pozwalające na dalszy demontaż zamka. Niestety ani w NM'ie ani w S&W nie ma tych śrub co uniemożliwia w ten sposób rozbiórke zamka.

Link to post
Share on other sites

zamierzam kupic sobie jakas bron boczna i mam pytanie. czy S&W 1911 najsilniejszym modelem sprezynowym (z pistoletow), czy sa moze sa mocniesze ?

jezeli sa to prosilbym o podanie nazwy modelu lub linka do danej broni. (oczywiscie z dostepnych w polsce) dzieki

Link to post
Share on other sites

Wow! Zapowiada się naprawdę ciekawie. Trzeba tylko pójść, pooglądać, pomacać, chociaż już teraz wydaje mi się, że są warte zakupu. :)

A TEN model wg. mnie kompletnie wymiata 8O to już kolejny 'must have' 8)

Nie wiem tylko jak oni osiągneli chromowany plastik :lol:

Taurus 92 z tej samej serii też jest w wersji 'chrom', ale wygląda za to dużo gorzej.

Przepraszam za OT, bo to dział o S&W, ale nie ma żadnego o nowej serii, a moje słowa nie wnoszą nic do dyskusji o nineteen-eleven, ale za to częściowo wnoszą nt. HPA. :wink:

Link to post
Share on other sites

Wie ktos moze kiedy beda te HPA w sprzedarzy ? Jak jestem poczatkujacym to ktorys model z seri HPA bedzie dla mne dobry na pierwsza giwerke ? albo doradzcie mi cos innego :lol: ... Z gory dzieki czekam na odp... :D

 

ps- sorki za off ale kontynuuje watek zaczety przez Bob'a :wink:

Link to post
Share on other sites
To zapytam [...] ile [J] maja te maszyny?
Skoro Military.pl nie podało tej informacji, to skąd my możemy to wiedzieć?;)

W każdym razie, gdy tylko te nowe zabawki będą w sprzedaży, spróbuje się dowiedzieć coś o nich, pomacać. Szczerze mówiąc spodobał mi się ten nowy S&W z chromowanego plastiku :D ,ale wiadomo - na zdjęciach co innego, w rzeczywistości co innego.

Napisali tylko:

Nowy pistolet z serii H.P.A. prędkość początkowa kulki 90 m/s !!!!
A z tego co mi się wydję, to raczej sporo jak na pistolet za 100-120zł. I:
To wszystko zapewnia lepsze osiągi niż seria HG Hop Up Tokyo Marui.
Co daje pewność, że te jeszcze nie będące w sprzedarzy repliczki będą b.dobre i jakościowo, i jeżeli chodzi o moc/zasięg.

A skoro lepsze osiągi niż w serii High Gride to i moc, która tam wynosiła 0.6-0.7(z tego co wiem)J, tu będzie większa.

Wie ktos moze kiedy beda te HPA w sprzedarzy ? Jak jestem poczatkujacym to ktorys model z seri HPA bedzie dla mne dobry na pierwsza giwerke ?
Kiedy będzie - nie wie nikt - chyba, że ktoś wie. :) A czy będzie dobre - myśle, że tak. Osobiście cały czas utrzymuje się w przekonaniu, że najlepiej jest zacząć swoją przygodę z ASG od repliki za 'stówę'. Kiedyś były to repliki z Tajguna, a teraz mamy znacznie lepszy standart. Za 100 zł można sobie kupić zabawkę, która nie padnie po 3 miesiącach tak jak niektóre z w/w Tajguna.
ps- sorki za off ale kontynuuje watek zaczety przez Bob'a :wink:

O, nie! Wypraszam sobie, to Nomen jako pierwszy zaczął zmieniać temat. :)

PS: Radziłbym przenieść te kilka bezwartościowych postów do nowego tematu, bo i tak ktoś będzie tym nowym 'wyrobem' CG zainteresowany.

PS2:Nie miejcie później do mnie pretensji, że jakieś głupoty powypisywałem - jest noc; nie pasuje - wywalić. :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam !

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Smith Wessona i musze zaznaczyć, że jest to moja pierwsza replika ASG. Do zakupu tej "broni" zachęciła mnie recenzja w ZBROJOWNI jak i wypowiedzi na tym forum.

Chyba już wszystko zostało powiedziane o tej krótkiej sprężynie ale od siebie musze dodać, że warto było kupić ją za taką cenę ( 159 zl na promopcji w military.pl ). Replika jest mocna i celna. Myśle, że jest idealna na zaczęcie zabawy w ASG.

Polecam tą replike każdemu.

Grooby

Link to post
Share on other sites

Widziałem kiedyś zdjęcia SW 1911 wyglądającego bardzo podobnie do replik, jakie posiadamy; różniące były tylko dwa szczegóły: kurek i język spustowy - były srebrne; troszkę musiałem się napocić, żeby je znaleźć, ale wiedziałem, że na pewno takie istnieją, co dało mi motywację do dalszego szukania. OTO co znalazłem, na zdjęciach przedstawione jest kilka ładnych ujęć oryginału, czyli pierwowzroru naszych replik :) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...