Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] S&W 1911 [KWC / CG]


Recommended Posts

Cyber Gun Smith & Wesson 1911:

http://military.pl/s/m/CG320150.html?sort=...ms=&id=rem8jH8K

 

nowa oferta military.pl (duzo nowosci od CG/KWC) ponoc swietne wykonanie, duza waga i ta moc (1J tyle maja gaziaki!) a do tego niezbyt wygorowana cena, co o tym myslicie?

Ja zaluje ze pospieszylem sie z zakupem Beretty od TM choc bron bez zarzutu :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ponownie . Omawiany model asg własnie wpadł w moje ręce :D .

To jednak prawda z tym 1j , pistolet ma niesamowitą moc i jest bardzo dobrze wykonany . Jednym słowem polecam tą replike moge stwierdzic ze rywalizuje mocą z niektórymi gaziakami .

Link to post
Share on other sites

hm nie zgodzę się ... 1j i 50 m prosto ? jeszcze "jak nic" ? elektryki mają ok. 1 j i tam kulka fakt dolatuje do 50 m , ale napewno nie prosto , poza tym elektryki jakby nie patrzeć mają kilka razy dłuższe lufy więc tam kulka napewno dłużej leci prosto , stawiam iż ten pistolet ma zasięg celny ok. 25-35m . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W weekend przyszłymogę sprawdzić jej osiągi w terenie. Narazie tylko testowałem na bardzo bliski dystans rzędu kilku metrów i tradycyjnie na puszce po piwie. Kulkami 0,20 z kilku cm spokojnie przebija puszkę i kulka prawie przebija drugą ściankę, zostawiając wgniecenie i pęknięcie. Replika jest bardzo celna do dystansu 10 m, bo większej przestrzeni nie miałem na test.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę zgodzić się z twierdzeniem MichelCat'a, że giwera z kilku centymetrów spokojnie przebija ściankę puszki. Sam sprawdzałem na dwóch rodzajach puszek, kulką 0.2g - po Harnasiu i po Cherry Coke; żadnej z tych puszek nie przebiłem za pierwszym strzałem z kilku cm, za drugim już tak. Może puszka, którą Ty przebiłeś, miała ciensze ścianki - tego nie wiem. Powiedz, proszę, na jakiej puszce Ty testowałeś i, jeśli masz taką możliwość, zrób test swojej repliki na puszce po Harnasiu i Cherry Coke, po czym poinformuj mnie o wynikach. Pozdrawiam, Bob

Link to post
Share on other sites

Hop-Up stały

Waga 790 g

Pojemność magazynka 12

Moc 0,77 J

Producent KWC/CG

Prędkość początkowa 288 fps

 

Walizka:

 

Smith & Wesson nie jest zapakowany w standardowe styropianowe pudełko, tylko w dużą, ładną walizkę z logo Smith & Wesson.

Oprócz pistoletu znajdziemy w niej instrukcję w kilku językach (niestety, nie w j. polskim), paczkę kulek 0.2g KWC i oczywiście magazynek. Walizka jest na tyle duża, że spokojnie zmieszczą się do niej dwa pistolety plus paczka kulek z ‘lejkiem’.

 

obraz31fu.th.jpg obraz328gm.th.jpg

 

Wykonanie i ergonomia:

 

Replika jest wykonana z grafitowego, dobrego jakościowo kompozytu. Posiada wytłoczone oznaczenia: na zamku - "SW 1911", a na szkielecie numer seryjny (mój egzemplarz ma nr 41070509;).

Prawą stronę zamka szpecą dwa napisy: "ENERGY: 1.0J MAX." oraz malutki napis "MADE IN TAIWAN". Na srebrnym oknie wylotu łusek (wykonanym oczywiście z metalu:) jest też napis:"45 AUTO".

Broń trzyma się pewnie, lecz na początku użytkowania wydaje się być trochę niewygodna, zapewne przez bezpiecznik chwytowy. Jest to kwestia przyzwyczajenia. Ktoś, kto nie miał w ręku pistoletu z bezpiecznikiem chwytowym może powiedzieć, że jest niewygodna.

Magazynek jest wykonany z metalu, mieści 12 kulek. Niestety, już standardową cechą w pistoletach KWC jest to, że gdy wyciąga się magazynek z gniazda, zawsze wypadają 2 kulki, bez względu na to czy jest w nim kilka, czy wszystkie 12 kulek; niezależnie, czy oddawało się strzały czy nie.

Z pistoletu magazynek wystaje milimetr, tak jakby łopatka, która go przytrzymuje, była za nisko; może dlatego gdy giwera jest w poziomie i naciśnie się przycisk zwalniania magazynka, ten wyskakuje, a nie, tak jak w większości replik, nie chce wyjść i trzeba obrócić broń do pionu lub wziąć końcówkę magazynka i wyciągnąć.

Z przeładowywaniem nie ma problemów (oprócz ocierania skóry dla nieprzyzwyczajonych), robi się to podobnie jak w Sturm Ruger'ze, posiadałem już kilka sprężynowych replik i właśnie przeładowywanie zamka w KP85 najbardziej przypomina mi to w 1911.

Na muszce jest biała kropka, która ułatwia celowanie.

Replika posiada trzy bezpieczniki: chwytowy, który, tak jak w oryginale, trzeba przed każdym strzałem nacisnąć, żeby oddać strzał; drugi – motylkowy, oraz trzeci, który znajduje się na wysokości kciuka po lewej stronie, służący do uniemożliwienia załadowania broni – niekontrolowanego wystrzału.

Zamek jest wykonany z jednej części. Okno wylotu łusek nie otwiera się przy przeładowywaniu, przez co nie widać, jak kulka jest pobierana do komory, ale to, wg. mnie, nie jest wadą.

Replika Smith & Wesson, jak na pompkę, jest bardzo ciężka - 790g (dane producenta, sam nie ważyłem). Na początku trochę się bałem, bo dźwięk przeładowania był okropny, przypominał świst, jednak wszystko się później dotarło, a teraz dźwięk jest przyjemny dla ucha.

 

obraz19vw.th.jpg

 

Gdy pistoletem się potrząśnie, magazynek lekko stuka w gnieździe.

Replika nie posiada szyny montażowej, więc zamontowanie celownika laserowego nie jest możliwe. Z resztą za profanację uważam montowanie laserka na Colcie (bo Smith & Wesson to kopia kultowego Colta, podobnie jak Springfield 1911). Replikę mogę uznać za bezawaryjną, po ponad pół roku użytkowania nie spotkałem się z ani jednym zacięciem.

Rozbieranie zamka jest banalnie proste, wystarczy jedynie wyciągnąć bezpiecznik motylkowy, a zamek sam zsunie się do przodu.

 

obraz114wg.th.jpg obraz124pq.th.jpg

 

 

Osiągi, celność, moc:

 

Na początku użytkowania przeze mnie tej repliki, gdy była jeszcze niedotarta, kulki 0.2 były dla niej za lekkie. Pistolet podrywał je wysoko do góry; jednak po ok. 400 strzałach tor lotu zmienił się na w miarę prosty, trzeba, bowiem wziąć pod uwagę, że kulka/pocisk zawsze leci nad cel, toteż celuje się pod celem. Wiedziałem, że kupowanie cięższych kulek nie ma sensu, ponieważ do giwery firma KWC dołączyła właśnie kulki 0.2g, i są one optymalne do tej repliki. Osobiście używam kulek Gold Fire 0.2. Jak na krótką sprężynkę, ma bardzo dobry zasięg. Celność jest dobra. Przy bezwietrznej pogodzie wprawiony strzelec zrobi headshota z 30 metrów. Przy lekkim wietrze można trafić w drzewo z 40 m.

Czy gun przebije ściankę puszki, czy nie, zależy od grubości ścianek puszki. Jedne łatwo przebić z 10m, innych - z 3 cm nie da się przebić. Podobnie jest ze szklanymi butelkami - jeżeli butelka jest z grubej warstwy szkła - nie przebije jej się, jeśli z cienkiej - można przebić za pierwszym strzałem. Należy omówić kwestię mocy tejże repliki, nie wynosi ona, bowiem, tak jak mówią w Military, jednego dżula. Z opakowania dodatkowego magazynka możemy wyczytać, że dysponuje prędkością wylotową 288 fps, a cały dżul wynosi 328,5 fps (100 m/s), tak więc w przybliżeniu początkowa energia kinetyczna wynosi o 0,23 J mniej. Przykra prawda, ale każdy, kto miał i mógł porównać moc, odwzorowanie, wykonanie, ciężar z modelami TM z serii HG, wybierze Smith & Wessona, no, chyba, że szczególnie zależy mu na np. Bereccie, Glocku, Socomie czy USP.

 

obraz41md.th.jpg obraz51vm.th.jpg

 

Podsumowanie:

 

Plusy:

+ Waga*

+ Trzy bezpieczniki

+ Wiele metalowych elementów, w tym cały metalowy magazynek

+ Super walizka dołączona do gnata

+ Moc

+ Gdy w magazynku nie ma kulek, zamek zostaje w tylnej pozycji

+ Magazynek wyskakuje, gdy naciśnie się przycisk zwalniacza

+ Relatywnie niska cena

+ Dźwięk przeładowywania

+ Tademarki

+ Bezawaryjność

 

Minusy:

- Waga*

- Mała pojemność magazynka (12)

- Wypadające 2 kulki

- Magazynek trochę trzeszczy

- Szpecące zamek napisy

 

Reasumując, replika Smith & Wesson 1911 jest świetnym wyborem za tak niską cenę!(kupiłem ją 21.03.05 w Military, za 185 zł;) Z czystym sumieniem mogę polecić ją wszystkim początkującym Maniakom, jak i tym bardziej zaawansowanym, którzy już mają dobrą broń, jako broń boczna. Mimo kilku wad, które każda replika posiada, jest po prostu idealnym gnatem. Po dłuższej eksploatacji stwierdzam jednak, że najlepiej sprawdza się w CQB i z tego co wiem, do tej formy airsoftowej walki została stworzona. Obecnie to najlepsza replika pistoletu sprężynowego na naszym rynku. POLECAM!

 

Autor: Radosław Filipkowski (Bob)

 

Edit: 4.12.05 - kosmetyka, zdjęcia, sens logiczny.

Link to post
Share on other sites

Wybór należy do Ciebie, ta replika ma ogromną moc i zasięg jak na springa w tej cenie. Recenzja, nad którą się męczyłem, jak widze, mało pomogła w wyborze przez Ciebie jakiejś pompki.:( Jednak do tego co napisałem wcześniej nic na razie nie mogę dodać. Mogę powiedzieć tyle: za tą cene chyba nie znajdziesz drugiej tak mocnej sprężynki; jeżeli wolisz broń długą, kupisz zapewne długą8), ja jestem zwolennikiem broni krótkiej, dlatego ta giwera była dla mnie świetnym rozriązaniem. :wink: Jak na początek jest to idealny sprzęt. Przydała by się jeszcze tylko kabura i z 2 dodatkowe magi. Odpowiednią kaburą jest ta "uniwersalna" z Tajguna za 38zł:wink:

 

PS. pytałem się kiedy będą w sprzedaży magazynki do tego pistoletu, niestety w odpowiedzi usłyszałem, że za 3 tygodnie :|

Pozdro, Bob :wink:

Link to post
Share on other sites

witam wszystkich

 

poczytałem Wasze posty i postanowiłem dodać coś od siebie, bo od tygodnia cieszę się z posiadania tegoż pistoleciku

 

otóż co do ergonomii, nie zgodzę się, że SW 1911 gorzej leży w dłoni od glocka HFC czy walthera (akurat miałem glocka, a walthera posiadam - i HFC i STTI, obok kilku innych jeszcze modeli); dla mnie (w końcu każdy wyraża własną subiektywną opinię) najwygodniejszymi pisytolecikami są: beretta UHC i SW 1911; trzymając je, ma się wrażenie, że doskonale wypełniaja dłoń;

co do zasięgu, to naprawdę wprawia w zdumienie; akurat pokusiłem się o dość dokładne przetestowanie w lesie; przy bezwietrznej pogodzie kulka 0,20g leci (w zasadzie prosto) na 50-67m :!: Przy wietrze bliżej; z 50m swobodnie trafia się w cienką (dużo szczuplejszą od człowieka!) sosnę; mój rottweiler uwielbia ganiać za strzelanymi kulkami, możecie sobie wyobrazić, jak wyglądał po 30 minutach takiej zabawy :P

Co do przebijalności puszek, mam podobne spostrzeżenia do Waszych; jedne przebija (i to z 10m! - po "żubrze"), innytch, widocznie grubszych - nie (coca cola); Natomiast -uwaga- rozwalił za pierwszym razem butelkę po wódce pływającą w rowie z wodą; dość dobrze radzi sobie z kulkami 0,33 (ok. 25m); Tak więc, SW 1911 jest istotnie mocny i świetny; Wart polecenia; Wykonanie bardzo piękne; (Oczywiście to są moje spostrzeżenia i moje wrażenia; obcowanie z tą bronią to prawdziwa przyjemność)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, zgodze się z Psovatym, co do zasięgu, przebijalności puszek i butelek. Na początku użytkowania przeze mnie tego modelu, strzeliłem z niego w butelkę, która ku mojemu zdiwieniu pękła8O, więc sprawdziłem na kilku innych i musze powiedzieć, że nie przebiłem wszystkich, a tylko część. :wink: Podobnie jak w przypadku puszek, ważna jest grubość szkła, z którego są zrobione butelki.

 

Co do tego, że wg. mnie jest trochę niewygodny - masz rację - każdy wyraża swoje zdanie:wink:, to co mi odpowiada, nie pasuje każdemu i wcale mnie to nie dziwi.8)

 

Jak już wcześniej wspomniałem S&W 1911 nie posiada szyny, więc celownika laserowego raczej się nie da zamontować.

Pozdrawiam, Bob

Link to post
Share on other sites

Świetny pistolecik, zamówiłem go w sobote, a przysłali go dzisiaj rano. Jest świetnie wykonany, ale co do osiągów to jeszcze nie wiem, bo narazie strzelałem tylko z balkonu :P . Jeśli chodzi o minusy to jedynie rozczarował mnie nienajlepszy dźwięk wystrzału, a tak to (narazie) żadnych poważnych wad nie zauważylem. Ciekawe czy kulki aluminiowe będą się do niego nadawały...

Link to post
Share on other sites

A więc i ja coś napisze ;]

 

Dzisiaj przyszedl do mnie ten oto spring, przejde odrazu do rzeczy:

 

Zalety:

 

- Waga

- Wykonanie

- trademarks

- Duzo elementow metalowych

- moc

- zasieg (jak mierzylem to max wyszlo ok. 50-60m, a celny to ok. 30-35m)

- walizeczka ;]

 

Wady:

 

- magazynek sie nie domyka (rusza sie ...)

- czasami ciezko naciska sie spust

- wypadajace kulki przy wyciaganiu maga

- wedlug mnie malo pojemny magazynek

 

Podsumowujac za 185 zl (na military) ten pistolet jest wart uwagi i wedlug mnie chyba najlepszy wybor w tej cenie (wedlug mnie lepiej wykonany od DE KWC za 260 zl), na dodatek ta moc ;]

 

POzdr.

Link to post
Share on other sites

wyjmuje sie to coś co przytrzymuje zamek w otwartej pozycji z metalu jest lufa zew, prowadnica sprężyny powrotnej ,tłok niestety z plastiku lufa jest zamocowana w zamku , mech spustu jest z metalu wymaga posmarowania jest suchy

Link to post
Share on other sites

ok to wyżej wymienione +

sam spust

zwalniacz maga

ta wajcha nad kciukiem

druga wajchapod kurkiem

element rękojeści pod tyą wajchą

kurek

element w który uderza

zaczep tłoka

blacha zasłaniająca magazynek

sprężyna

śruby

przyżady celownicze

lufa wewnętrzna z tego żółtego

taka nakładka z przodu lufy na zamku

tochyba wszystko więcej nie znalazłem

Link to post
Share on other sites

Mam tego gnata od tygodnia i muszee przyznać, iż opylało się wydawać prawie 200zł :) Miałem wiele spreżyn...mn S&W Sigma od KWC, D-Eagle. 50AE też od KWC. Nie będe owijac w bawełne...jest to najładniej wykonana replika jaka widziałem (P99 z HFC to przy nim zabawka z kiosku ruchu)!!! Jak na KWC i CG przystało ma "trademarki"! i ta siła...rzaden inny z KWC tak nie strzela: moc 1.0J!!! naprawde!!!

haa... a jaka fajna walizeczka w kąplecie, cudo!!! Wiecie, że durzą role odgrywaja detale, ten 1911 ma na muszce i na sczerbince białe plamki...tak jak w prawdziwych!

Werdykt: Jesli więc masz ok. 200 PLN na zbyciu i chcesz kupic zaje**sty pistolet ASG kup S&W 1911...wiem z doświadczen, że KWC robi najładniejsze repliki ;) Ja map chyba kilkadziesiąt pistoletów ASG (jestem kolekcjonerem) i powiem wam, że rzaden gnat (P8, P99, G17, D-Eagle, itp...) z różnych firm nie może się z nim równać...osobiscie nie podobaja mi sie S&W ale ten S&W 1911 ma w sobie to coś i mysle ze bedzie to dobry wybór tak dla początkujących jak i dla maniaków z prawdziwego zdarzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem tą giwerke w łapy! Jest piękna!

Tylko dziwi mnie jedna rzecz. W instrukcji jak byk napisane że giwera ma moc około 0,5J. Na lufie gnata jest 1J MAX. W sklepie internetowym w opisie broni - 1J.

To w koncu ile to ma?????

 

Strzelanie na powaznie zaczne na działce w weekend. Wiec napisze swoje wrazenia w niedziele lub poniedziałek. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...