Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] S&W 1911 [KWC / CG]


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I na mnie w koncu trafilo... witajcie klubowicze 1911!

 

Moje spostrzezenia po tym "pierwszym" razie :)

 

Jak to u faceta ... podziele to na kategorie:

 

Wrazenia wzrokowe, czyli gdy na Nią patrze...

---------------------------------------------------

Wykonanie bardzo ladne. ABS swietnie imituje metal do tego stopnia, iz patrzac na bezpieczniki i boczny plastik nie latwo zauwazyc roznice. Niestety w miejscach krawedzi mozna znalezc drobne nierownosci pochodzace z formy, jednak to mikrometryczne niedociagniecia widoczne dopiero przy dlugich ogledzinach. Na moim egzemplarzu jest rowniez denerwujace mnie (gdyz sprzet jeszcze nie rozdziewoczny- zapewne dlatego) obtarcie-wyslizganie na krawedzi ABS tuz pod lufa, ktore swoim swieceniem lekko irytuje. Ale moze jestem zbyt pedantyczny. Jednak w zadnym stopniu nie ujmuje to calosci wykonania, ktore zasluguje na WIELKIE brawka.

No dobra sklamalem troszke...strasznie wkurza mnie zbyt slabo odcisniete logo "konika"-SW na lufie. No coz...w koncu to nie fulll metal.

 

Wrazenia dotykowe, czyli gdy Ją dotknalem ...

-----------------------------------------------------

Trzymajac SW1911 w dloni... naprawde milo byc facetem :) Myle sie? Kto jednak tak sadzi, niech wytlumaczy swojej kobietce co wtedy czuje, gdy przyjemny ciezar spoczywa w dloni, a chlod spustu jest niczym zimny zywiec w goracy dzien. Krata browaru, jesli zrozumie co do niej mowicie hehe.

Dzwiek naciagniecia sprzezyny...ufff... poezja.

Po tych doznaniach wybaczamy konstruktorom, ze nasz 1911 nie jest caly z metalu.

Wrazenie psuje lekko telepiacy sie magazynek i wypadajace dwie kulki podczs wyjecia niepelnego magazynka. Jednak aby przedluzyc sobie nirvane pierwszych chwil... na jedna strone magazynka (te bez widocznej sprezyny z kulkami) nalepilem dwa kawalki dwustronnej tasmy lepiacej - wzdluz magazynka, jednak ponizej zaczepu, ktory zapada w "przycisku" zwalniacza magazynku. Diagnoza: pacjent wyleczony! Magzynek ani drgnie podczas gwaltownych ruchow reka, metaliczne stukniecia wyelliminowane,po zwolnieniu magazynka, ten nie wypada blyskawicznie (w zaleznosci od ilosci warstw) etc. Dla ladniejszego design mozna to zrobic czarna izolacyjna tasma, do izolowania kabli elektrycznych. Nie nalezy przesadzac z iloscia warstw - przy 3 magazynek mial problemy z wypadnieciem.

 

Wrazenia zapachowe... no coment ;)

-------------------------------------------

Ladnie pachnie :)

Pstolet jest lekko naoliwiony. Na kurku zostaja slady oleistego plynu, choc nie jest tego wiele,ale zawsze swiadomosc, iz nie wysechl.

Dementuje pogloski, jakoby podczs strzalu pistolet lekko "kopal". (nie wiem czy to co Panowie wczesniej popijali jest legalne...ale tez bym chcial - tak na marginesie ;) )

Udalo mi sie ostrzelac puszke po Coolerze z 280 cm i kulki pozostawily spore wgniecenia.

Test strzelecki pozostawilem sobie na pozniej... po przesmarowaniu broni i gdy uzbiera sie wieksza kupka puszek roznej grubosci.

 

Czas na podsumowanie

-----------------------------

Jestem cala moca ZA.

Pistolet ma wlasciwie jedna wade...nie jest metalowy ;) Jednak waga 1911 daje sugestywne wrazenie trzymania czegos powazniejszego w dloni, niz zwykly ABS.

Czy warto? Kazdy musi odpowiedziec sobie sam. Moja opinie znacie.

 

Dziekuje wszystkim, ktorzy swoje odczucia-uczucia do Sw 1911 przelali na forum, jak rowniez special thx dla MichelCat za zmyslowe fotki ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam dwa problemy...chwilowo.

 

1. Jakie kulki najlepsze do SW1911? Jesli macie doswiadczenia z roznymi producentami, nie tylko z roznymi wagami, to byloby milutko.

Jeden z forumowiczow pisal nawet o 0,33 8O

 

Na military.pl jest promocja Cyber Gun ASGK kulki 0,25 g, co o nich sadzicie?

 

2. Jak wyglada kwestia "docierania" tego pistoletu? Jeden z forumowiczow pisal, iz najlepiej dotrzec przed smarowaniem wlasciwym wystrzeliwujac ok 200 kulek. Inne opinie mowia o smarowaniu zaraz po zakupie. W instrukcji generalnie napisane jest, iz pierwsza kulke nasmarowac przed uzywaniem sprzetu.

 

Czy docieranie ma cos wspolnego z masa kulki? Teoretycznie raczej ma, lecz jak w praktyce do wyglada?

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

1. Ja strzelam z 0,23g CG i jest dobrze, wydaje mi się że 0,33g to stanowczo za dużo. Z kulek 0,2g też można strzelać.

 

2. Gun jest od nowości nasmarowany wręcz do przesady można tak powiedzieć więc smarowanie po 200 kulkach jest niepotrzebne (w sumie i tak do tłoka nie ma takiego dostępu jaki być powinien), pozatym psikanie na pierwszą kulkę też się mija z celem bo zalewa HU i niepotrzebnie brudzi olejem lufę. W instruckji pisze żeby psikać na pierwszą kulkę by przesmarować mechanizmy.... tylko że tam nie ma żadnych mechanizmów, szyny doprowadzające do lufy no i gumka HU (no może to jest ten "mechanizm"), która z resztą nie potrzebuje smarowania (w zasadzie). Jedyne co możesz robić to co jakiś czas lufę przecierać do sucha z nadmiaru oleju, który "wychodzi" z tłoka gdy gun jest nowy i to wszystko.

 

*tą instrukcję w języku polskim możesz od razu wyrzucić do kosza

Link to post
Share on other sites

"Powinien" byc dostosowany do 0.20 - takie kulki byly w zestwie i tak mowili w military. Ale ja dostalem taki model, ze 0.25 sa podbijane za mocno do gory :P (gdybym mogl sie dostac do Hop-upa to bym to poprawil, moze komus sie udalo go rozebrac bardziej niz do czyszczenia?)

Nie testowalem 1911 na ciezszych kulkach, ale mysle, ze 0.28-0.30 powiny juz styknac (przynajmiej u mnie 8))

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, ze mam go teoretycznie "wystarczajaco" dlugo 8)

 

Ale na ostatniej strzelance zaobserwowalem ciekawe zjawisko - po pewnym czasie nie uzywania, pierwsza kulka leci prosto i dosc ladnie (sic!), druga jest nieco bardziej podbijana i przy czwartej juz "normalnie" leci daleko i idzie do gory po 10-15 metrach. Po wystrzeleniu maga i ponownym przeladowaniu kulka standardowo jest za mocno podbijana.

 

Nie stosuje smaru na pierwsza kulke, wiec to chyba nie smar na hopie (zreszta przez te 1,5 miecha i ponad 2k kulek na liczniku, nie smarowalem guna i chyba by sie przydalo :P)

 

EDIT: Oddalem do military i w zasadzie naprawili

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dziś podczas strzelania w lesie, po oddaniu strzału z mojego S&W, kurek został w pozycji, w jakiej jest tuż przed strzałem; pomyślałem, że to zwykłe zacięcie (chociaż nigdy moja 1911 się nie zacięła) i chcąc kontynuować strzelanie przeładowałem 'broń', a gdy chciałem oddać strzał, po prostu się nie dało :| . Zdziwiłem się, bo kulka była załadowana do komory, a jednak strzelić nie mogłem. Pomyślałem, że to kulka zacięła się w środku 1911, zapominając o kurku. Poleciałem do Military i okazało się, że to sprężyna kurka poszła, a moja Nineteen-Eleven jest teraz w serwisie w celu wyjaśnienia, w jaki sposób mogło dojść do jej złamania i naturalnie naprawy.

Oczywiście już teraz musiałem wysłuchiwać, że w środku gnata jest syf i, że to pewnie moja wina; ale nie pozwalają rozbierać nawet zamka celem przeczyszczenia i nasmarowania; no, ale taki już urok tego sklepu :wink: .

Pozdrawiam, Bob.

Link to post
Share on other sites

Na ostatniej strzelance miałem okazję popróbować strzelania z tej broni. Mogę powiedzieć, że posiada zasięg zbliżony do mojego glocka 17 ksc-kwa. jedynym minusem jest malutki magazynek (12 kulek) i to, że kolejne są bardzo drogie (40 zł) jak na krótką sprężynę. Mimo to warto, choćby dla samego wyglądu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Do : Kapitan Majcher

Sprawdz w magazynku czy ta czesc na koncu sprezyny ktora "wypycha" kulki do gory ( jest ona plastikowa lub z jakiegos innego materialu , napewno to nie metal ) nie wystaje zabardzo z magazynka gdy w magu nie ma kulek.

Byc moze ten jezyczek ktory przytrzymuje ta czesc starl troche owo czesc i ta gdy nie ma juz kulek zabardzo wychodzi z maga i gdy probujesz zaciagnac replike do pozycji tylnej to czesc wypychajaca kulki z maga zabardzo wystaje z niego i podnosi przez to caly zamek i twoj S&W sie zacina.

 

Zobacz i daj znac czy ta czesc to powoduje

 

Pozdrawiam

Grooby

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanie do właścicieli S&W 1911.

Prosiłbym o sprawdzenie rozrzuty broni z odległości 10-15m. CZy można trafić w środek tarczy o średnicy 15cm.?

Czy ktoś porównywał ten pistolet z jakimś z seri HPA? Jaki rozrzut mają one?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak. Trzymałem go oburącz jednocześnie opierając o mebel. Niestety imadła nie posiadam, lecz myśle, że zrobłem to w taki sposób, że dobrze oddaje to rozrzut repliki.

Należy jednak pamiętać, że zawsze istnieją różnice pomiędzy modelami, w innych SW może być trochę lepiej, w innych gorzej, ale ostatecznie chyba nie jest aż tak źle.

Link to post
Share on other sites

Dzięi za testy. Osobiście myślałem żę będzie lepiej trochę się zawiodłem. Jednak trafienie w środek to trochę zalezne od szczęści :/

 

[ Dodano: 14 Lis 2005 14:25 ]

Pistolet kupiony, dziść doszedł. jestem zadowolony, ciężki ładny, celności jeszcze nie próbowałem. Mam pytanie odnosnie bezpieczników. Nie potrafię znaleźć #3. Pierszy na rękojeści, drugi z tyłu nad rękojeścią a gdzie ten 3??

Link to post
Share on other sites

Przypadkiem trafiłem na ten temat, a tak się składa, że posiadam replikę, o której mowa w tym temacie. Pistolet jest bardzo fajny, ładnie wygląda itp, ale przejdźmy do konkretów.

 

Jeśli chodzi o celność, to moim zdaniem jest całkiem dobra, więc popieram większość wypowiedzi w tym temacie, natomiast w kwestii energii kinetycznej nie mogę się zgodzic. Napis na replice "ENERGY: 1.0J MAX." nie jest określeniem energii repliki, tylko pewnego rodzaju informacją o nieszkodliwości repliki (tak jak wiatrówki na Allegro - poniżej 17 J, czyli 5-6 :D). W rzeczywistości replika S&W ma około 0,5-0,6 J, zrobiłem pomiary na dokładnym chronografie i wyszło mi 0,45 J, ale możliwe, że mam trochę słabszą replikę (nieszczelności? za duży Hop-Up?), bo w odróżnieniu od niektórych osób piszących w tym temacie mój S&W nie przebija puszki pierwszym strzałem. Jeśli ktoś chce zapoznać się z dokładnymi pomiarami prędkości to poniżej zamieszczam link:

http://rdc.k9.pl/rozne/pomiar_2.html

 

A tak przy okazji, mam pytanie do posiadaczy tego guna - jakie macie numery seryjne (po lewej stronie, 8 małych cyfr)? Ja mam 41071303. Pytam o to, bo chcę sprawdzić, czy CG numeruje repliki, czy to tylko tak dla picu (tak jak w dwóch różnych MP5 CA jest 32569).

 

Pistolet kupiony, dziść doszedł. jestem zadowolony, ciężki ładny, celności jeszcze nie próbowałem. Mam pytanie odnosnie bezpieczników. Nie potrafię znaleźć #3. Pierszy na rękojeści, drugi z tyłu nad rękojeścią a gdzie ten 3??

Są tylko dwa. Czasem jako trzeci bezpiecznik określany jest element blokujący zamek w pozycji tylnej, ale nijak ma się to do bezpiecznika :)

Link to post
Share on other sites

Ja używam wystrzelonych kulek i nic się nie dzieje. Trzeba tylko patrzeć aby nie były wgniecone albo uszczerbione (chociaż pewnie przy małym wgnieceniu nic się nie stanie, ale lepiej dmuchać na zimne :D), jednak przy strzelaniu do tarczy żelowej kulki powinny być w idealnym stanie, więc nie widzę przeciwwskazań. Recykling rządzi :lol: 8)

 

Poza tym strzelałem z pomarańczowych, chińskich, kwadratowych kuleczek i nie było zacięć, a jak wszystkim wiadomo lepiej strzelać z Exceli rozjechanych walcem niż takimi kulkami.

 

Nawet zrobiłem taki test - do lufy wrzuciłem 8 albo 10 chińskich kuleczek i strzeliłem - wszystkie wzorowo wyleciały, tylko że po 4 metrach zaczęły spadać, a rozrzut na tej odległości wynosił około 50-60 cm, ale nie było zacięcia, więc gun jest pancerny. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...