Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bushnell luneta


Recommended Posts

Ostatnio stałem się właścicielem lunety marki Bushnell 3-9x40. Próbowałem odnaleźć ten konkretny model, żeby wiedzieć z czym mam do czynienia, lecz nawet na stronie producenta i allegro nie mogłem odnaleźć tego konkretnego, nawet wujek google zawali :|

z tego co zam zaobserwowałem to, ze ma krzyż celowniczy jak w "chińskich" lunetach, i coś co wygląda jak pokrętło do zmiany natężenia i koloru podświetlenia krzyża. krzyż i tak nie świeci i nie wiem, czy to nie jakaś lipa, czy batka padła(za cholerę nie mogę się dostać i zdjąć pokrywy tegoż pokrętła-gdzie jak mniemam powinna być bateria typu pluskwa-a rozwalić tego nie chce), czy po prostu jesz pod tym względem niesprawna. I to jest druga sprawa z która piszą na forum.

może ktoś z was zna się na tyle żeby mi pomóc w tej sprawie i za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję :)

niżej wklejam zdjęcia owej lunety

 

dsc00503gr.jpg

dsc00504vz.jpg

dsc00501wi.jpg

dsc00498qt.jpg

dsc00502rn.jpg

Link to post
Share on other sites

To nie jest bushnell. Jak dla mnie wygląda to na "typową" 3-9x40, które najczęściej widziałem wraz z replikami "snajperek za xxx zł", na którą ktoś nakleił logo bushnella. Tym bardziej, że montaż ma też typowy dla tych chińskich produktów, a sam bushnell montaży nie daje. Brakuje też opisu serii, którą zawsze firma daje na lunetach (sportsman, elite, elite II, legend, trophy), gałki pokręteł też są inne.

 

Jak dla mnie wygląda to na podróbę. Pytanie teraz ile za nią dałeś, ewentualnie ile była warta. Najtańszy prawdziwy Bushnell o tych parametrach to około 450zł za sportsmana, natomiast ta luneta ze zdjęć jest warta około 89zł za nową (z działającym krzyżem).

Link to post
Share on other sites

W sklepie, w którym pracuję często spotykamy się z różnego rodzaju "Busznelami", które rzecz jasna z oryginałem niewiele mają wspólnego. Przychylam się do opinii Dreada, że ta luneta nie wygląda na oryginalną. Nie zmienia to faktu, że jeśli jest nowa i jeśli dałeś za nią poniżej 100 złotych to nie wyszedłeś na tym źle, bo tyle są mniej więcej warte chińskie 3-9x40E.

 

Problem tylko z tym podświetleniem - jeśli to jest nówka, to przeważnie baterie są od razu włożone do lunety i są w pełni naładowane. To by oznaczało, że coś może być nie tak z podświetleniem, ewentualnie ktoś mógł zostawić ją w magazynie włączoną, co by rozładowało tą baterię. Nie bój się odkręcić pokrętła - chwyć mocno pokrętło u jego spodu i dużym płaskim śrubokrętem przekręć górną pokrywę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli w środku nie znajdziesz baterii, to musisz rozglądnąć się za bateriami CR2032, lub CR2025 (często są wymienne).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

dzięki za pomoc:)

dostałem informacje że u krakmanów był ten model kiedyś z oznaczeniem Bushnell'a i to zwykły chińczyk prawdopodobnie ACM.

luneta była w zestawie z replika która kupowałem i byłem ciekaw z czym dokładnie mam do czynienia, no i juz wiem:)

sprawdziłem i bateria jest padnięta(ktoś mocno zakręcił pokrywę, ale odało mis ie z tym poradzić, bez większych uszczerbków na zdrowiu lunety)

jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

To z pewnością nie jest Bushnell, a Pan Bushnell ma w dupie już walkę z ryżojadami, bo nie wiadomo, których zbombardować. B... ma jednoczęściowy tubus. Jeśli postawisz to na gaziaka, to trochę podziała, ale jak na aeg albo springa, to kiedyś zrobi fikoła, albo krzyż Ci wypadnie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...