Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okablowanie niskooporowe + stockowe


Recommended Posts

Udowodnij swoją tezę. Wskaż że domieszkowanie jest identyczne w obu przypadkach a co za tym idzie rezystancja też.

 

 

Prosisz mnie ,żebym Ci udowodnił ,że samochód A jest szybszy od samochodu B.... Jaki samochód? Z jakim silnikiem ? Na jakim paliwie itd. ?

Jak sam zauważyłeś kable to są tylko z nazwy. Równie dobrze lepszy okazać się może drut (Nie słyszałem ,żeby na kable mówić przewód drutowy. ) jeśli będzie zrobiony z czystszej miedzi. Albo z lepszego materiału ( o lepszej przewodności.) Zarówno kable modelarskie ,jak i głośnikowe można kupić lepsze i gorsze. Z czystszej lub z gorszej miedzi. Różnica dla repliki (poza izolacją) będzie ? No właśnie jaka dla Ciebie ? Bo dla mnie żadna. Powtórzę - poza izolacją.

 

Kto Ci powiedział ,że ja mam w swoich replikach kable głośnikowe ?

Ja też nie kupuję kabli "modelarskich" (w izolacji silikonowej) :) Można je wyrwać zdecydowanie taniej :)

 

@Jey

Takie jak uważasz.

Tak - jest sens.

Link to post
Share on other sites

Mnie już brak sił po raz kolejny tłumaczyć różnicę pomiędzy tymi przewodami, zwłaszcza komuś, kto pokazuje że nie ma zielonego pojęcia o czym tak naprawdę pisze. Na koniec zauważę tylko, że kabel a przewód to dwie różne rzeczy.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

@ruffin

Pokazujesz ,że nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy tak po prostu Trolujesz ? A kabel i przewód to nie 2 różne rzeczy, tylko kabel jest rodzajem przewodu - pokazałeś ,że sam nie masz pojęcia o czym piszesz....

@KicpA

Ty zaś świetnie byś się nadawał na przedstawiciela handlowego :D Próbujesz mi udowodnić coś co ja doskonale wiem xD

Nie wiem gdzie można kupić te przewody. Ja kupuję inne.

I tak na marginesie z Twojej poprzedniej wypowiedzi - kładzenie jakiejkolwiek instalacji i niezabezpieczenie jej to bardzo "fachowe" rozwiązanie :)

Pozdraiwam.

Link to post
Share on other sites

Z obliczeń można wywnioskować że jednak kable silikonowe są stanowczo lepsze niż głośnikowe (sam używam głośnikowych ale to wkurza). Mają mniej włókien co powinno pomagać w łatwiejszym lutowaniu bo przy głośnikowych zawsze ta jedna cieniutka żyłka ucieknie i już kicha. Też mniejsza ilość tych żyłek a raczej drucików zmniejszy przeskakiwanie elektronów co zmniejszy opór.

Też porównałem kable niskooporowe silikonowe (Styków Ultimate) z kablami głośnikowymi 1,5mm^2 to kable miały taką samą grubość ale żyła w silikonowych była większa.

Też zauważyłem że po wymianie kabli u mnie w MP5 pół na pół silikonowych i głośnikowych to batkę 1500mAh moim zdaniem bardzo szybko zużywa co raczej nie jest normalne.

Link to post
Share on other sites

Mają mniej włókien co powinno pomagać w łatwiejszym lutowaniu bo przy głośnikowych zawsze ta jedna cieniutka żyłka ucieknie i już kicha.

Nie pomyliło Ci się aby? Muldental 1,5 mm^2 ma 392 żyłki po 0,07 mm^2, a głośnikowe 1,5 mm^2 coś koło 30 żyłek mają.

Może dlatego Ci prądy uciekają ;-), jak widzisz o pomyłki łatwo.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...