Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Koniec ery lusterek...


Recommended Posts

Gorzej jak to kółko, które napędza całe to ustrojstwo się w piachu zaryje, albo trafi na gałązkę  :)

Ho ho ho ! Oj Maciej, Maciej aleś wymyślił ! :lol:

 

Powiedz jakim cudem w CQB chcesz wykonać te czynności, które zacytowałem ? Może nie wiesz, ale taka kamerka była by wykorzystywana w budynkach, a nie w lesie.... jeszcze nie widziałem lasu w którym były by drzwi, okna albo rogi zza którym można by było bezpiecznie looknąc kamerką :wink:

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
Przydałby się za to "Optiwand" z serii gier SWAT
Heh ... no oczywiście, że by się przydał, ale najlepiej jest miec jaknajwięcej za jaknajmniejsze pieniądze... Jednak ważniejsze jest aby sprzęt, który się posiada był jak najbardziej "elastyczny", żeby osoba która go używa mogła dzięki niemu dostosować się do terenu, sytuacji itp. Wszystko zależy od tych warunków.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
W budynkach po których biegamy jest dużo progów i gruzu, więc taki baja zupełnie się nie sprawdzi. Przydałby się za to "Optiwand" z serii gier SWAT

 

Do sprawdzania co jest za węgłem może i nie, ale jako zdalna kamera do kontroli wybranych pomieszczeń, to byłoby niegłupie, jeśli byłoby względnie niedrogie. Dodałoby to element strażników z podglądem z kamer do scenariusza :)

Link to post
Share on other sites
taaak. Już widzę na wyświetlaczu widok spadającego z góry buta. żeby ta kamerka była jeszcze zrobiona z jakiegoś twardszego materiału ;)

 

Mocujesz ją w pleksiglasowym pudełku (ochrona przed kulkami) pod sufitem na przykład. Oczywiście nie ma co sobie zawracać głowy jej mobilnością. Trochę wyobraźni i znajdzie się sposób na bezpieczne użycie.

 

Nie liczylbym na to. Wiesz ile kosztuja akcesoria BT do telefonow? a to jest nowosc.

 

Wiem. Ale ja nie mówię, że to gadżet dla każdego. Jednak może nie aż tak drogi, jak niektóre mniej przydatne airsoftowe ozdobniki, kupowane przez bardziej zamożnych hobbystów. Dobrze byłoby chociaż w sklepie przynajmniej sprawdzić działanie tego maleństwa. Ale fakt - niech no najpierw cena się ujawni, potem można dywagować :)

 

EDIT: Małe toto nie jest - 11 cm. Więc raczej lusterko chyba będzie bardziej dyskretne :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hmmmm Edo .....Jeżeli to ma wisieć gdzieś w pudełku to cały pomysł bierze w łeb. Bo po co płacić tyle (napewno spooro) kasy za taką wiszącą pierdołe z telefonem skoro za znacznie mniejsze pieniądze można kupić kolorowe mikrokamery CCD z zestawem do przesyłania obrazu (nawet drogą radiową) :?:

Link to post
Share on other sites
Bo po co płacić tyle (napewno spooro) kasy za taką wiszącą pierdołe z telefonem skoro za znacznie mniejsze pieniądze można kupić kolorowe mikrokamery CCD z zestawem do przesyłania obrazu (nawet drogą radiową)  :?:

To ciekawe co mówisz. Jeśli dobrze cię zrozumiałem to wg ciebie za kamerę światłowodową z ekranem LCD zapłacisz mniej niż za telefon z kamerą ?

Link to post
Share on other sites
To ciekawe co mówisz. Jeśli dobrze cię zrozumiałem to wg ciebie za kamerę światłowodową z ekranem LCD zapłacisz mniej niż za telefon z kamerą ?

Na allegro kamery sa od 50 zl, do ok 500zl za zestaw kamery kolorowej i dzialajacej w podczerwieni z nadajnikiem i odbiornikiem radiowym. Kamera kolorowa, ktora przy niedostatecznym oswietleniu przelacza sie na podczerwien (ma diody IR) kosztuje chyba w granicach 150zl. Wiec to na prawde nie sa duze pieniadze.

Link to post
Share on other sites
Hmmmm Edo .....Jeżeli to ma wisieć gdzieś w pudełku to cały pomysł bierze w łeb. Bo po co płacić tyle (napewno spooro) kasy za taką wiszącą pierdołe z telefonem skoro za znacznie mniejsze pieniądze można kupić kolorowe mikrokamery CCD z zestawem do przesyłania obrazu (nawet drogą radiową) :?:

 

Mnie właściwie interesuje efekt końcowy - czyli podgląd pomieszczenia, a czy to będzie akurat urządzenie z Bluetooth, to mało istotne. Jeśli da się zasymulować monitoring istotnych dla scenariusza pomieszczeń taniej, to tym lepiej :) A da się, bo właśnie BHP-owiec u nas sobie sprawił kamerkę wielkości może pudełka papierosów, która daje obraz i dźwięk. Wystarczy już tylko przewód (zwykłe chinche) poprowadzić do jakiegoś urządzenia z AV IN (np. zwykła kamera wideo czy cokolwiek innego najlepiej z niezależnym zasilaniem) i mamy dokładne śledzenie pomieszczenia. Kamerka kosztowała chyba 80 zł.

Link to post
Share on other sites

Hehe ja mam bardziej szatański plan :twisted: Myślę o zbudowaniu robota (coś na styl tych z jednostek at :wink: ) Napędzany byłby przez 2 silniki (jeden 2 prawe koła jeden 2 lewe). Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczyło by dwykanałowe zdalne sterowanie a robot taki byłby wyjątkowo zwrotny (np prawy przód lewy tył ) - w zasadzie sterowanie podobne do czołgu z tym że przenoszone na koła a nie jeszcze gąsienice.Można by do tego zamontować właśnie taką kamerkę z przesyłem radiowym . Wyobraźcie sobie sytuację ... Siedzi jeden z teamu wygodnie przed monitorkiem i bezpiecznie prowadzi resztę przez budynek.

Jeszcze ciekawiej przedstawia się sprawa ze sterowaniem 3-kanałowym. Zapasowy kanał można by wykorzystać do czyszczenia pomieszczeń :twisted: Kiedy wjedzie do pomieszczenia gdzie są wrogowie - ognia :lol:

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej kupic taki gotowy czołg :D sa tam chyba na Military.pl... i do tego jeszcze strzela 8)

Ewentualnie jak jakis fanatyk by chcial rozpoznac teren wroga zawsze mozna kupic zdalnie sterowany, spalinowy helikoper (ok. 1500pln), a moze samolocik (nawet od 150pln).

Zawsze można zrzucac jakieś bomby :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

takie "systemy monitoringu" sprzedaja w makro. moze nie dyskretne ale klimatyczne. kamera wyglada jak taka typowa przemyslowa z amerykanskich filmow, i do tego czarno-bialy telewizorek tez jak z tych filmow gdzie gruby ochroniaz siedzi za biurkiem i wcina paczki :wink: :lol:

nie pamietam jak to z cena wyglada bo nie zwracalem uwagi na cene, jak bylem ostatnio, ale jak bede to sprawdze.

 

A kamerka na kablu byla by fajniejsza IMO bo mozna przeciac kabel pozbawiajac obroncow ich cudownego oka :twisted:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...