Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jestem zielony i mam dużo pytań


Recommended Posts

Witam !

Mam na imiĘ Krzysiek i mam 19 lat.

ChcĘ kupić swoja pierwszą w życiu replikĘ oraz zacząć aktywnie spędzać czas na airsofto'wych wypadach.

Na swojĄ replike posiadam 400zł(w sumie na replikĘ i jakies google )

Z tego co poczytalem na forum doradzacie " cymĘ " czyli cm028(jezeli dobrze rozumiem)

I teraz jak to jest z tymi replikami.

 

1.O replikĘ tego rodzaju na pewno sie dba

-Czy droga w utrzymaniu jest taka replika

-Czy dbanie o nią jest trudne(rozkrecanie jej na czesci i czyszczenie itp)

 

2.Jak to jest z zasadĄ dzialania takiej broni.

-Do jakich odleglosci mozna uzyskaĆ dobrĄ celnosĆ.

-Ile trzyma bateria ?

 

3.Zasadnicze pytanie.

-Jak to jest z odczuciem jak sie 'dostanie' czy kazde dostanie = mega siniak na nodze ?

 

 

add:

4.Co to jest Gearbox ?

 

Dziekuje i Pozdrawiam

 

 

 

Dziewietnastolatkowie powinni juz biegle uzywać ogonków przy polskich literach. Na co uczulam

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Koszt "utrzymania" to koszt prądu potrzebnego do naładowania akumulatora + koszt kulek, które wystrzelić zamierzasz. Plus naprawy jak coś się pójdzie kochać.

2. 'Dbanie" o replikę nie jest trudne, w internecie są setki tutków.

3. Z CM.028 "dobra celność" (co dla mnie oznacza wszystkie strzały w kartce A4) to jakieś 35 metrów, w niektórych egzemplarzach 40.

4. Zależy czym ją bedziesz ładował i czy bedziesz o nią dbał. Ogólnie można to opisac tak - dla zadbanych NiMh pojemność*1.2=ilość wywalonych kulek na jednym ładowaniu przy 400 FPS. Dla zadbanego lipo pojemność*1.8. Są to wartości mocno przybliżone, ale ogółem pasują.

5. Ja nigdy siniaka nie miałem od kulki.

6. To, dzięki czemu Twoja cymka bedzie wypluwac kulki.

 

Sam nie wiem czemu odpowiedziałem na Twoje pytania. Odpowiedzi są już na forum, leniwcze.

Link to post
Share on other sites

 

1.O replike tego rodzaju na pewno sie dba

-Czy droga w utrzymaniu jest taka replika

-Czy dbanie o nią jest trudne(rozkrecanie jej na czesci i czyszczenie itp)

 

2.Jak to jest z zasada dzialania takiej broni

-Do jakich odleglosci mozna uzyskac dobra celnosc

-Ile trzyma bateria ?

 

3.Zasadnicze pytanie.

-Jak to jest z odczuciem jak sie 'dostanie' czy kazde dostanie = mega siniak na nodze ?

 

 

1. W przypadku elektryków, o ile odpowiednio się nimi posługujesz, jedynym kosztem są kulki. Otwierać nie musisz, a jak się nie znasz, to wręcz nie powinieneś - masz roczną gwarancję, a przez tyle czasu trochę się zmienia...

 

2. Jeśli chodzi o "zasadę działania", to w skrócie: silnik kręci zębatkami które naciągają sprężynę, która z kolei (po zwolnieniu) popycha tłok, który to spręża powietrze w cylindrze i wypycha je przez dyszę do komory hop up, w której czeka już na nie kulka :icon_razz2: Z bateriami to różnie bywa. Wszystko zależy ile kulek wywalasz, jaka jest temperatura, czym ją ładujesz, ile ryżu dostał chińczyk, który ją "budował", i kilku innych, mniej znaczących czynników.

 

3. Bywa, że się nie poczuje. Bywa, że masz krwawą kropkę na środku czoła i przez kilka dni kumple w robocie śmieją się, że wyglądasz jak hindus. Wszystko zależy od mocy repliki, ubrania, części ciała, odległości... i wielu innych.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

1. Dbanie o replikę elektryczną polega na:

Niedopuszczanie do zacięcia w lufie (strzelanie z kulek dobrej jakości).

Czyszczenie lufy np chusteczką higieniczną i wyciorem.

Obsługa repliki nie na chama (jeśli czegoś nie umiemy nie robimy tego na siłe, ostrożnie manewrujemy repliką w pomieszczeniach by nie spadła lub mocno nie uderzyła lufą w ścianę).

Nic sam nie rozkręcasz. Gdy replika się zepsuje, rozkręcasz ją pierwszy raz (najlepiej jeśli zrobi to serwisant, nowi więcej szkodzą niż naprawiają przy rozbieraniu swoich replik). Nie psikasz nigdzie silikonem, nie ładujesz nigdzie smaru.

2. Dobrą celność uzyskasz w tej cymie na odległości ok 30 metrów. Maksymalna donośność przy strzelaniu pod normalnym kątem (strzelamy z replik karabinków szturmowych nie moździerzy) to ok 50 metrów.

Bateria o którą zadbasz powinna działać przez 1 strzelankę, powiedzmy 1000-1500 strzałów prz normalnej temperaturze. Dbanie o baterie ułatwia posiadanie ładowarki mikroprocesorowej, która kosztuje od mniej wiecej 80zł.

3. Czasem dostaniesz z bliska od osoby z tuningowaną repliką i nie poczujesz. Innym razem dostaniesz od gościa z pompką za 5 dyszek i będzie bolało. Do zależy w jakie miejsce ciała dostaniesz (w moim odczuciu najbardziej boli dostanie w paznokieć na zimnie). Jeśli dostaniesz w oporządzenie to nic nie poczujesz, najwyżej usłyszysz. Nie będę Cie demotywował, większość trafień jest bezbolesna. Dużo zależy od społeczności w której będziesz grał.

4. Gearbox to element wewnętrzny repliki od którego zależy jak ona strzela. Wpływ na to ma też lufa i komora hop up/jakośc i waga kulek.

Mam nadzieje że pomogłem.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Czyli z tego co mÓwicie moŻna decydowac sie na zakup.

Niestety u mnie wchodzi jedynie opcja on-line

wiĘc albo tu:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-028.html

albo tu:

http://www.taniemilitaria.pl/ak47-cm028-p-68.html

 

powiedzcie mi czemu cena jest tak rozbieżna ?

 

 

skoro rozmawiamy o kulkach

jestem w tym calkowicie zielony.

JakaŚ podpowiedz jakie kulki najlepiej wybrac do cymy ?

 

A i co jezeli juz zatnie sie ta kula... ?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
silnik kręci zębatkami które naciągają sprężynę

Teraz to PRZEPRASZAM, dowaliłeś nieźle... Zębatki naciągają tłok...

 

@Siwy

Gearbox to dosłownie pudło z zębatkami. Gearbox to inaczej mechanizm, który powoduje wystrzał kulki. Jest kilka rodzajów gearboxa - wersja 1/2/3/6/7 i to oznacza typ gearboxa. V1 jest np w Thomposnie, V2 w M4/MP5, V3 w AK lub MP5K, V7 w M14.

 

I tą cymę kup w Taiwangun.com

Edited by Christophy
Link to post
Share on other sites

Ad.4 Gearbox to tłumacząc dosłownie "przekładnia" - tak jak w samochodzie skrzynia biegów. Zestaw kół zębatych przekłada obrotowy ruch silnika na posuwisto-zwrotny ruch tłoka.

ad.1 Osobiście uważam, że o replikę powinno dbać się jak o broń, czyli czyścić co najmniej po każdej strzelance. Może nie każdy to praktykuje. Cyma 028 jest kłopotliwa w rozkładaniu (nie mówię o rozkręcaniu gearboxa, bo tego nie robię rutynowo)

ad.3 Odczucie przy trafieniu można porównać do ugryzienia komara lub pszczoły (zależy, jak mocną replikę ma przeciwnik) ale nie pojawia się opuchlizna i sińce.

Link to post
Share on other sites

Siwyeks trzeciego posta Ci nie będę poprawieł tylko poleci do kosza.

 

 

A w temacie jakich kulek używać to zdania są podzielone. Zajrzyj do działu "Zasilanie i Amunicja" tam znajdziesz wskazówki co i jak.

 

 

A w temacie różnicy cen to się zdziwiłem. Z zasady taniemilitaria miały niższe ceny. Widocznie Krakmani zrobili jakąś promocję. Nic tylko korzystać.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Siwyeks trzeciego posta Ci nie będę poprawieł tylko poleci do kosza.

 

 

A w temacie jakich kulek używać to zdania są podzielone. Zajrzyj do działu "Zasilanie i Amunicja" tam znajdziesz wskazówki co i jak.

 

 

A w temacie różnicy cen to się zdziwiłem. Z zasady taniemilitaria miały niższe ceny. Widocznie Krakmani zrobili jakąś promocję. Nic tylko korzystać.

 

Właśnie Krakmani podnieśli trochę cenę CM.028, bo wcześniej była za 312 zł :p

Link to post
Share on other sites

Jak nie nakręcisz to nie postrzelasz-magazynek nie będzie podawał kulek. Jeśli zobaczysz (z czasem także usłyszysz) że strzelasz na pusto to znak, że trzeba się przyłożyć do podkręcania. Z drugiej zaś strony nie da się podkręcić za dużo-mechanizm w pewnym momencie zacznie charakterystycznie cykać-to znak, że sprężyna jest już podkręcona na maksa.

Co zaś się tyczy wody i wilgoci to nie powinno być problemu. Ja strzelałem i w deszczu i w śniegu. Problemy mogą się pojawić przy dużym mrozie (sprawność stockowej baterii spadnie wraz z obniżeniem temperatury) albo gdy postanowisz karabin wykąpać.

Link to post
Share on other sites

Wchodzi. Bezproblemowo. Aby nie zanurzyć.

Maga nakręcasz jak ci kulki wylatywać przestaną, a sam mag jest zabezpieczony przed przekręceniem. A nakręcasz do momentu jak zacznie wydawac taki klikający dżwięk. Oczywiście można tez nakręcać w miarę strzelania.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie.

 

Po załadowaniu kulek do magazynku, trzeba nakręcić sprężynę na spodzie magazynku.

Czy ten manewr trzeba powtarzać co kilka strzałów ?

 

Alternatywą jest używanie magazynków mid-cap, low-cap lub real-cap (zasada ta sama, różnią się konkretną pojemnością) - nie trzeba ich nakręcać, sprężyna podaje wszystkie kulki (ostatnie 3-4 nie dają się wystrzelić, wina konstrukcji komory HU). Z tym, że mają dużo mniejszą pojemność niż hi-cap, wiec warto ich trochę mieć (koszty...) i w czym je nosić (ładownice = kolejne koszty).

 

Drugą alternatywą (której generalnie poza replikami wsparcia nie popieram, niemniej takowa istnieje) jest magazynek hi-cap podkręcany elektrycznie: albo po uruchomieniu przyciskiem, albo w reakcji na odgłos pracy repliki. Mechanizm z grubsza jak w hi-capie, tylko silniczek załatwia za ciebie kręcenie. Z reguły takie magazynki maja kształt bębnów / skrzynek amunicyjnych 9zależnie od tego, do jakiej repliki są przeznaczone) i mieszczę zdrowo powyżej tysiąca kulek.

No i też swoje kosztują.

 

Podpisuje się pod informacją o strzelaniu w deszczu i śniegu - żadnego problemu, przynajmniej, jeśli bateria Ci nie zamarznie. Kąpiel, szczególnie w mulistej wodzie / błocku (ale kąpiel, a nie "delikatnie maznąłem błotem na obudowie") może się okazać fatalna w skutkach.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...