Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

W sumie masz racje, troche nie wiedzialem co robic, wiec tu napisalem.

 

Wzialem wersje stockowa, jak mocno odczuje dyskomfort to najwyzej sam ja stuninguje. A replike kupilem na gunfire, bo wyszla mi za 770zl( promo urodzinowe ;p).

 

Jak replika dojdzie i kupie baterie to zdam relacje.

 

SlayerASG - prosba, jak emka Ci juz dojdzie i kupisz front z kolba magpula, to wrzuc zdjecia :icon_wink:.

Edited by Karol93
Link to post
Share on other sites
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No spoko oko, aczkolwiek sprawy estetyczne zostawiam sobie na później. W pierwszej kolejności za cel postawiłem sobie zakup baterii oraz magazynków, dlatego tak w kółko dopytuje się o te magazynki ARES'a, ponieważ najbardziej zależy mi na Real-capach, no ale jak nikt mi nie odpowie odnośnie Real-Capów to po prostu kupie Low-capy od BOYI bo z tego co zauważyłem to najczęściej właśnie one padały w odpowiedziach odnośnie magazynków.

Jeden cel już zrealizowałem, a mianowicie zakup baterii, nie zdecydowałem się na żaden z wcześniej wspomnianych (we wcześniejszych postach) pakietów, ponieważ udało mi się domówić jeszcze do zamówionej repliki Baterię Turinga 7.4V 2000mAh 15~25C. Uznałem że to będzie dobry kompromis pomiędzy tamtymi dwoma pakietami, ponieważ ten pierwszy mógłby się okazać trochę za słaby, zaś ten drugi wydaje mi się, że dawałby za duże napięcie dla takiego silnika oraz przewodów o grubości 1.5mm, a grubszych kabli nie mam w planach ładować do gearboxa v2. Już raz upychaliśmy z kolegą kable o grubości 2.5mm i powiem szczerze, nigdy więcej!

 

Aha, małe odniesienie do filmiku przedstawiającego rof w moim kałachu. Pod filmem wymieniłem części, które rzekomo w tym czasie były zamontowanie, ale to była pomyłka, filmik przedstawia rof z wymienioną tylko i wyłącznie baterią na LiPo i okablowaniem na nisko oporowe z układem mosfet. W po dojściu silnika Ultra Torque dopiero wtedy był laser jak cholera, nadmienię tylko że po 2 wystrzelonych mid-capach miałem do wymiany tłok, ponieważ ogoliło mi wszystkie zęby, a po wymianie na tłok z metalowymi zębami słabszym elementem od tłoka okazały się zębatki, które najnormalniej w świecie poszły się srać :D

Link to post
Share on other sites

Gunfire ma w swoim regulaminie informację, że nie dość, że nie tarci się gwarancji to o ile replika i części zostały zakupione u nich to tuning jest darmowy. W rozmowie telefonicznej ze mną też lecieli w ch... mimo, że regulamin miałem przed nosem. Wpierał mi, że muszę zapłacić za część i tuning. No cóż, gunfire ssie. Mogłeś kupić w innym sklepie.

 

Jeśli chodzi o osiągi, nie miałem stockowej emeczki EA, bo też od razu dostałem M120 i do lasu jest wystarczająca, jako że komora hop-up jest po prostu świetna. Dodam, że od jakiegoś miesiąca działa na baterii LiPo 11.1V.

 

Magazynki - aresa low-capów nie miałem okazji używać, ale używałem Ares'owskich mid-capów i siedzą tak samo sztywno co magazynki Boyi - czyli nie ma tragedii, ale odrobina luzu zostaje.

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz lądować magi jak reale.

Niby tak, ale z takim samym założeniem kupowałem sobie mid-capy do AK a w praktyce ładowałem ile wlezie bo wiedziałem że mogę, a konsekwencje tego były takie że czasami prułem jak głupi, bo wiedziałem że mam czym, a jak kupie sobie Real-capy to wiem że będę musiał nauczyć się oszczędności i poszanowania do amunicji. 7 magazynków z czego jeden w replice a 6 w ładownicy co da mi 210pocisków i to wszystko ma mi wystarczyć na dłuższy czas. Wiem, na początku może być ciężko, w chwilach kiedy będę ostrzeliwany mogę zacząć w panice strzelać długimi seriami, ale wydaje mi się, że z biegiem czasu uda mi się nauczyć dyscypliny w tym zakresie.

 

BTW. od momentu przyjścia paczki, czyli jakieś 3h męczę eMkę :icon_biggrin: jest śliczna, wszystko trzyma się jak lita skała nie licząc kolby i magazynka, które latają jak w każdej eMce, ale mówiąc szczerze wcale mi to nie przeszkadza :icon_smile: świetne spasowanie repliki, materiał z którego wykonany jest chwyt i kolba bardzo przyjemny, aż nie chce się tego wymieniać na MOE, także z wymianą tych elementów sobie poczekam do momentu aż z tymi nic się nie stanie :icon_smile: Iron Sight jest tak zajebiście wykonany, że aż nie chce go ściągać na rzecz Aimpointa CompM2, postanowiłem że będę nosił aimpointa w kieszeni na kamizelce i jak najdzie mnie taki kaprys to sobie będę zmieniał. Turnigy LiPo 7,4V 2000mAh 15~25C daje bardzo zadowalającą mnie szybkostrzelność, poniekąd zbliżona do wersji ostrej. :icon_smile:

 

Dopiero teraz zauważyłem, że magazynki o które pytam są kompozytowe, zaślepiła mnie mnie cena. W związku z powyższym zmieniam pytanie o spasowanie z następującymi real-capami: http://www.specshop....l-Cap_-_M4_-_30

 

No i po raz kolejny popełniłem błąd. Wyżej podany magazynek również jest z kompozytu. W takim razie nie będę wyszczególniał jakichkolwiek magazynków, tylko pytanie kieruję bezpośrednio do użytkowników repliki. Czy są jakieś real-capy w przystępnej cenie (do 30zł/szt.), które warto barć pod uwagę, czy po prostu kupić low-capy od boyi i dać sobie spokój z poszukiwaniem reali?

 

Proszę o połączenie powyższych postów. Przepraszam i od teraz już nie będę dopóki ktoś nie napiszę :icon_razz:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Kup sobie lowy z Boyi najtańsze magi i nie ma problemu z podawaniem kulek w omawianej przez nas Emce. Obecnie mam magazynki z Boyi, Aresa, G&P, tydzień temu korzystałem z nich na pierwszej strzelance z emką. Wnioski: Boyi podają super, Ares robi problemy, tak samo jak G&P.

Link to post
Share on other sites

część

 

czy do takiej repliki ?

 

http://blacksword.pl/product-pol-680-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol.html

 

mogę zamontowac takie szyny ?

 

http://www.taiwangun.com/7-szyny-ris-typ-lite-do-serii-m-acm

 

czy muszę cos do tego dokupić ?? z przodu wygląda jak by czegoś brakowało ?

 

sorki za głupie tyania ale jestem totalnie zielony

 

zakupiłem tą replike w BBMAX od razu zleciłem im wymaine springa m120 GUARDERA moc ma wrosnać do ok 400fps, czy nic się nie zmieli ?

bede miał ją koło wtorku

Link to post
Share on other sites

Co do szyn; obawiam się, że ten pierścień z przodu, co masz w eMeczce nie będzie pasował do tych szyn.

 

Strzelając na LiPo 7.4V sprężynie M120 i reszcie stockowej nic się nie zmieli. Natomiast strzelając na LiPo 11.1V sprężynie M120 i reszcie stockowej MOŻE nic się nie zmieli.

Edited by Ambactus Caelestis
Link to post
Share on other sites

Najwyżej przy 11.1v tłok zęby pogubi, ale trzeba to wliczyć sobie w koszta wysokiego rofu. Szyny będą pasowały, pod warunkiem że gwint zrobili w tych szynach ok. Kupiłem dokładnie takie kiedyś, też od TG i też do emki EA i gwint był skopany, po zareklamowaniu w TG szyn, dostałem nowe. I pasowały. Same szyny są takie sobie, eMka EA niezbyt się z nimi dogaduje bo ma długi gwint na upperze, po zamontowaniu tych szyn pozostaje duża szpara. Najprawdopodobniej do zlikwidowania, ale potrzeba tokarki. Ale jak nie musisz mieć tego super estetycznie to ok, ale jak chcesz zachować poziom wykonania reszty emki i na froncie, to odpada. A ten pierścień można wywalić, nie jest potrzebny do niczego przy takich szynach.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Panowie, chce dokopać się do komory Hop-Siup aczkolwiek pierwszy raz mam do czynienia z repliką posiadającą BC, w normalnych emkach wystarczyło wybić piny i rozsunąć replikę, a tu niestety ale coś jeszcze trzyma, ja niestety nie wiem co, a nie chce szarpać żeby czegoś nie rozpieprzy.

Link to post
Share on other sites

batka będzie 7,4V 2000 dokładnie taka, umieszczona w kolbie

 

http://bbmax.com.pl/akumulator-lipo-2000mah-74v-1525c-turnigy-2pak-p-929.html

 

panowie z BBMAX mówili że będzie git. nie chce wysokiego ROFu

 

 

czyli szyna taka ma tylko jeden punkt oparcia aby z tyłu ? z przodu nie trzyma się niczego ?

 

a może jakąs inną mi możecie polecić w przyzwoitej cenie?

 

w tej mi sie spodobało to że szyna górna jest dłuzsza i ma ten pierścień na sruby, super to wyglada

to moja pierwsza replika wszystko to dla mnie masło maslane

Link to post
Share on other sites

Będzie git taka batka, montuj bez obawy. Taka szyna ma tylko z tyłu oparcie, jak to nazywasz. Ten pierścień nakręca się na gwint uppera, dociska lufę zewnętrzną. Więc nakręcony jest porządnie i ani drgnie, do niego tymi śrubami dokręcasz szyny, więc z przodu nie potrzebują oparcia. Wpisz sobie w googlach free float i poczytaj, ale to co przeczytasz to bardziej jako ciekawostka w airsofcie. Najpierw to proponuję poganiać z frontem, taki jaki daje fabryka, pomacać inne fronty na strzelankach, pozastanawiać się, pooglądać fotosy w internecie. Bo frontów do eMek jest cała masa i wybrać sobie taki odpowiedni, żeby się nie przestał podobać po miesiącu to jest sztuka, przynajmniej dla mnie :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

Najsensowniejszym, pod względem mocowania jest front Noveske, a konkretnie, oczywiście, jego kopia. O taki

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-NOVESKE-10-Handguard-For-AEG-M4-M16-Black-Rapid-Transit/734170612.html

 

jest też dłuższa wersja i krótsza, w podobnej cenie. Napisz do jakiegoś konkretnego ściągacza gratów z HK, np. do Lesia to będziesz miał, bo w Polsce niedostępny. W mojej oceny najpewniejszy, najsensowniejszy i w sumie najprostrzy ma sposób mocowania do uppera.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Tego pierścienia się nie nakręca, tylko się go nakłada na lufę, po czym przykręca się go do komory nabojowej drugim pierścieniem ustalającym, na to zakładasz szyny i dokręcasz imbusy. Szyna ma tym sposobem oparcie na całym obwodzie i jeśli dobrze ją założysz to jest jak przyspawana do komory. Zakładałem ACMowego DD MK18 do Evo i u mnie żadnej szpary nie ma, szyna dolega jakby była jednością z komorą, nie drgnie nawet na milimetr (przypuszczam że to identyczne szyny jak te z taiwanguna,tyle że ja na własną rękę kupiłem w ChRL). Z freefloatów to fajne są szyny typu Daniel Defense (Seals, Marsoc, te klimaty) albo URX KAC (Chris Costa używa, więc jak chcesz być trendy, jazzy i ogólnie łał to szukaj, są ACMki), w ostatecyności La Rune :icon_wink:.

 

Moje DDki 18stki:

http://zapodaj.net/25d3c05be7aea.jpg.html

http://zapodaj.net/e13c3af91ea03.jpg.html

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Akuratnie mówiłem, o tym pierścieniu co się nakręca :icon_wink: Ale nieważne.

No to dobrze, że dałeś znać Nath, bo faktycznie, pewny nie byłem czy to akurat mój egzemplarz szyn był niepoprawnie wykonany, czy może gwint emki EA był za długi. Ale pewnie wina szyn to była, bo takiego faila w wykonaniu po EA bym się nie spodziewał. Ale w sumie wszystko możliwe. Przy montowaniu frontu, którego górna szyna ma elegancko przylegać do uppera to jest zawsze ryzyko że nie będą idealnie współgrały te elementy. I nie będzie pięknie spasowane, przy montażu czegoś, co ma odstęp nawet jak nie będzie ładnie współgrało, to przynajmniej nie będzie widać (np. kopie szyn LaRue, czy Knights)

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

No bankowo będę kupował, nie pozwolę na to żeby replika, która nie ma jeszcze tygodnia już miała jakieś uszczerbki na zdrowiu. Pytanie tylko czy taka dźwignia, a konkretnie ten plastik odpowiadający za otwieranie okna wyrzutu łusek oraz odciągania atrapy zamka musi mieć dokładnie taki sam kształt czy to w zasadzie nie ma większego znaczenia, czy np. taki plastik od JG, czy D-Boys będzie pasować http://gunfire.pl/pr...-replik-M4.html ? W końcu replika rzekomo robiona w standardzie z innymi?

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Znalazłem takie coś:

http://azteko.pl/ak-...m16-p-4997.html

A tu jest tak jak to zwałeś Boyec

http://bbmax.com.pl/...4m16-p-537.html

Znalazłem jeszcze następujący element:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_211&products_id=10043&name=King_Arms_-_Oslona_Cylindra_do_KA_M4_AEG_-_KA-M4-37

ale na Boga nie chce wydawać kolejnych 50zł

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszla emeczka i naprawde jestem pod wrazeniem. Mialem emke GP, i Evo poprostu wyglada lepiej.

Spasowanie - skala. Zadnych szpar, tylko troche kolba lata. Pudelko najladniejsze jakie widzialem :icon_wink:

Magazynek u mnie dobrze siedzi, nie ma jakis tragicznych luzow, powiedzialbym ze norma.

 

Co u mnie jest nie tak - boltcatch. Odsuwa sie normalnie, ale kiedy klikne zeby powrocila oslonka cylindra i zakryla calosc, nic sie nie dzieje. Po kliknieciu poprostu musze samemu palcem ja przesunac. Moze sie wyrobi ;p

 

Strzelac nie strzelalem, pozniej podjade po baterie to zobaczymy jak sieje na tych 330fpsach stockowych. Niestety mam do dyspozycji kulki 0,28 G&G wiec bedzie cienko.

 

Ogolem replika - ekstra. Nic lepszego nie macalem.

Edited by Karol93
Link to post
Share on other sites

Sory za post pod postem - jesli mozna to prosze o polaczenie.

 

Baterie kupilem lipo 7,4 1000 mah 30 c robbe. Strzela naprawde fajnie, jako tako testu celnosciowego nie robilem, aby przestrzelalem w piwnicy - ma te z 15m dlugosci. Kultura pracy naprawde niezla.

 

Male zastrzezenie, albo mi sie poprostu wydaje - przy strzale przypadkiem wam sie silnik nie wierci? Jak telepie emka to nic nie slychac zeby cos sie ruszalo, ale kiedy strzelam czuje w dlon jakby cos sie w chwycie poruszalo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...