Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Precka - promyk w szturmówce?


Recommended Posts

Wkrótce zamierzam kupić preckę do mojej M16 KWA. Z tego co wiem stockowa lufa jest niezłej jakości, więc celuję raczej tylko w Promyka i KM - Head.

Z tego co wiem:

1. Prometheus - najwyższa jakość i precyzja, jednak ze względu na wąską średnicę (6.03 mm) ma tendencję do zacinek.

2. KM - Head - niewiele gorszy od poprzednika przez większą średnicę (6.04 mm) - jednocześnie ma mniejsze skłonności do zacinek.

No więc:

1. Czy na Promyku można jechać na kulkach Guarder bądź na G&G? Czy wymagane są jeszcze lepsze?

2. Czy różnica między lufami jest zauważalna? Czy znikoma?

 

Z jednej strony chciałbym mieć celną replikę, ale jak pomyślę, że na akcji ta mi się parę razy zatnie... to dla tego myślę też nad KM - Head'em.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie kulki king arms wygrywają.Takie moje skromne zdanie.Brązowe g&g schodziły mi jak cholera.Wtedy było głośno o jakiejś wadliwej serii kulek,a king armsy lataly jak po sznurku :) mowa o 0.28 na stockowej lufie kwa usa :)

A i jeszcze tak na boku.

 

Jakbyś kiedyś kupował pmagi(ekonomiczne) to nie używaj kulek guardera.U nas w teamie w każdym z 12 magów się zacinały(mowa również o 0.28)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Jedyna zacinka, jaką pamiętam - w swojej długiej myślę karierze airsoftowej - miała miejsce, podczas użytkowania lufy km-head (no ale nie oszukujmy się, jechałem na kiepskich kulkach i ogólnie sporo pyłu wokół było). Później miałem trzy promyki, madbulla i znów km-heada. I powiem, że moim zdaniem - przy szturmówce szczególnie - lufy te są porównywalne osiągami. Przy km-headzie raz fabrycznie miałem skopany wlot lufy - wymagał przeszlifowania, więc w ramach focha wziąłbym promyka. Tobie natomiast radzę, żebyś wziął to, co tańsze. Zostanie na dobrą gumkę HU ;)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Z tego co piszecie widzę, że promyk lepszy, w dodatku tańszy.

Rozumiem że przy dobrych kulkach nawet na Prometheusie można strzelać seriami? Może być nawet w karabinie wsparcia, pod warunkiem używania dobrych kulek?

A jak z Guarderami? Dadzą radę w w/w lufie, czy będą się ciąć?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Sądzę, że wiciok zakończył temat.

 

Co za sens jest kupować ekstra lufę za 200-250pln, a sypać groch zamiast kulek...

 

Lepszy efekt będzie podczas strzelania porządnymi kulkami na stockowej lufie.

 

A jeżeli stać nas na lufę klasy Promka czy KmH to stać również na kulki G&G. Koniec i kropka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...