Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problme z wyborem repliki


Recommended Posts

Witam. Generalnie to nie wiem, od czego rozpocząć. Zacznę od tego, że wielce profesjonalnym airsoftowcem nie jestem (moja cała wiedza oparta jest jedynie na pierdylionach przejrzanych stron internetowych, a nie na praktyce). Jako, że jestem osoba młodą nie posiadam wystarczających funduszy, na zakup jakiejś "odjechanej" repliki, a już od samego początku interesuje mnie replika karabinu wyborowego, snajperskiego. Po paru miesiącach zastanawiania się nad wyborem karabinu "najszła" mnie takowa refleksja, że nadszedł czas skończyć z tym notorycznym grzebaniem w internecie i kupić jakąś replikę. I tu pojawia się pytanie. Co to ma być. Zaznaczę, że po wielu, już teraz męczących wypowiedziach "elity" tego forum (bez urazy dla "epickich" forumowiczów) nie mam zamiaru czytać postów takich jak: "Na dobra snajperkę trzeba przeznaczyć co najmniej parę tysięcy złotych!" , albo: "Lepiej odpuść i kup sobie cymę 0.28!". Oczekuję konkretnych odpowiedzi. Żeby nie kusić od razu powiem, że dragunov a&k odpada. :)

 

PS

Dla mnie świetnym wyborem był by karabin VSR 10 G - Spec od TM, ale za cholerę nie mogę znaleźć go w żadnym polskim sklepie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc zacznij od sekcji " Dla zielonych".

 

Powodzenia.

 

Ułatwię Ci : nie musisz dziękować :)

 

 

Jako, że jestem osoba młodą nie posiadam wystarczających funduszy, na zakup jakiejś "odjechanej" repliki, a już od samego początku interesuje mnie replika karabinu wyborowego, snajperskiego.

 

 

Dobre - przeczysz sam sobie :)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Koleś,Padaka ma rację weź sobie poczytaj trochę o tych replikach na forum.Co do tych super uber snajperek to najlepiej sprawdzają się w roli wypełniacza wolnej przestrzeni na ścianie oczywiście w piwnicy.I gwarantuję Ci że nie będziesz miał najmniejszych szans w starciu z nawet tanim AEG(np nie śmiertelna cyma 0,28).

No ale cóż 95% nowych naoglądało się filmów hamarykańskich typu Wróg u bram lub trylogia Snajpera i teraz chcą walić heady na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś chciał ze stockowego vsr zrobić użytek musiałbyś być bardzo bardzo doświadczonym strzelcem i zwiadowcą, który umie się dobrze kamuflować i podchodzić przeciwnika ( tak jak Ja :happy: ) w sumie z tymi 300fps to na jakieś 30m... A to nie jest takie łatwe jak się wydaje , zobaczysz ASG to nie Modern Warfare, czy film. Wrogowie też umieją strzelać, i to seriami no i są bardzo spostrzegawczy.

 

Ryba1993 Snajpera są 4 części nowa ostatnio wyszła :happy:

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że asg to nie Modern Warfare i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ja po prostu chce kupić replikę, które nie jest zbyt droga (oczywiście nie jakiś tani chińczyk za 200 złotych) i która będzie dobrą bazą pod karabin snajperski, wyborowy. Nie będę się długo bawił stockiem, ale chcę powoli poddawać go tunningowi.

Link to post
Share on other sites

To dam Ci radę (choć nie powinno się ich dawać), kup sobie dobrego szitgana z AGM`u czy coś podobnego, przyjdź sobie z nim na strzelanie, zobaczysz jak to jest, a później będziesz mógł podyskutować.

Tak gwoli informacji dla Ciebie, dobry egzemplarz takiego szota jest tak samo (o ile czasem nie bardziej) celny i ma podobny o ile nie większy zasięg skuteczny niż te wszystkie pseudo-snajperki beztuningowe (nie ujmując marce TM), a przynajmniej szybciej się z niego strzela, bo przeładowanie trwa krócej i kosztuje kilka-kilkanaście razy mniej i zawsze zostaje replika na zapas jak coś, albo na spring/pistol party.

 

EDYTA: A jak nauczysz się biegać z czymś takim i dasz radę wytrzymać kilka miesięcy bez kupna elektryka, to będziesz mastach-snajper, możesz mi wierzyć na słowo. A jak znam życie i się nie zrazisz, to najszybciej kupisz coś elektrycznego, a później będziesz myślał co dalej począć ze swym ersoftowym życiem ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Może jednak przerzucę się na paintball... :dry:

 

Wydaje mi się, że nikt za bardzo nie rozumie o co mi chodzi. Tutaj nie ma znaczenia mój stosunek do snajperstwa. Nie kupie sobie elektryka, gdyż zupełnie mnie to nie interesuje. Jeżeli już chodzę na strzelanki, to tylko i wyłącznie z moimi kolegami, a nie do jakiś profesjonalnych teamów, gdzie wszyscy są nie wiadomo jakimi chardcorowcami i mają super sprzęt. Założyłem ten temat myśląc, że uzyskam odpowiedź na męczące mnie pytania, a nie pouczenia, żebym kupił sobie jakiegoś badziewnego shotguna (bez urazy). Ze strzelaniem precyzyjnym mam już doświadczenie, i teraz chodzi tylko o dobranie odpowiedniego sprzętu.

Edited by dominibagpl
Link to post
Share on other sites

A ty myślisz, że paintbal jest taki taniutki? Wejdź na form paintballowtów, wejdź na sklepy ichnie i zobacz ile oni kasy wywalają na same kulki.

Niestety, ale taka jest prawda. Snajperstwo w asg kosztuje i tego nie zmienisz. My płacimy fortune, żeby mieć jakąś przewagę nad tymi elektrykami. A Truksiak dobrze prawi. Większość ludzi tak zaczyna...

Czemu elektryki ci nie odpowiadają? Boisz się, że bateriw strasznie szybko ci popadają? z elektrycznych też można sklekocić całkiem fajne zabawki co długo kulki niosą, ale koszt niestety też jest podobny co zrobienie springa czy gaza

Link to post
Share on other sites

Może jednak przerzucę się na paintball... :dry:

Toż to wolny kraj ;-).

Wydaje mi się, że nikt za bardzo nie rozumie o co mi chodzi. Tutaj nie ma znaczenia mój stosunek do snajperstwa. Nie kupie sobie elektryka, gdyż zupełnie mnie to nie interesuje. Jeżeli już chodzę na strzelanki, to tylko i wyłącznie z moimi kolegami, a nie do jakiś profesjonalnych teamów, gdzie wszyscy są nie wiadomo jakimi chardcorowcami i mają super sprzęt. Założyłem ten temat myśląc, że uzyskam odpowiedź na męczące mnie pytania, a nie pouczenia, żebym kupił sobie jakiegoś badziewnego shotguna (bez urazy). Ze strzelaniem precyzyjnym mam już doświadczenie, i teraz chodzi tylko o dobranie odpowiedniego sprzętu.

Nie znam jakiś "chardkorowych" timów w Szczecinie z super sprzętem, ale jak znasz to mnie oświeć, bo może w innym Szczecinie się strzelam.

Napisałem Ci już, że ten "badziewny" szitgan strzela 5 razy lepiej niż gówniane snajperki i co z tego, że wygląda gorzej? Nie wygląd ważny, a skuteczność. A jak zależy Ci na wyglądzie to kup sobie byle co, choćby tą VSR i nie zawracaj 4 liter. Powyżej napisano Ci ile trzeba w toto wsadzić, żeby się jako/tako móc bawić w "snajpera". I z tego co mi wiadomo w temacie tuningu snajperskiego, to robienie na raty jest raczej mało opłacalne/możliwe, łatwiej i taniej zrobić raz, a później doszlifować. A jak nie ma VSR w polskich sklepach, to kolega Radzio:) co chwilę organizuje zakupy z chinlandii, czy tam ktokolwiek inny z forum szczecińskiego. A jak masz zamiar tuningować, to gwarancję i tak w buty wsadzisz, a ściągnąć sobie możesz czasami taniej z chin (wiem bo już też tak robiłem).

Zacznę od tego, że wielce profesjonalnym airsoftowcem nie jestem (moja cała wiedza oparta jest jedynie na pierdylionach przejrzanych stron internetowych, a nie na praktyce).

A moja wiedza opiera się głównie na praktyce, a mniej na internecie i też nie jestem "profesjonalnym" airsoftowcem (cokolwiek by to nie miało oznaczać).

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozumiecie, że on chce być SNIPEREM?!1 Kolego, na tym forum (Snajperskim) zazwyczaj wypowiadają się profesjonaliści więc jak ich odpowiedzi Cie nie sadysfakcjonują, wejdź na jakieś śmieszne forum zielonych oni Ci powiedzą to co chcesz usłyszeć "Kup M40A1 Karta! Super snajpa, zabiłem z tego 0 osób! Zasięg to jakieś 400m!".

 

Cyma 0.28 już była, teraz kolej na polecenie M14 cymy...

Link to post
Share on other sites

Hoł Hoł Hoł! Skoro komuś ma się udać, to czemu nie mnie? Spróbować zawsze można :D

 

Będę tłumaczył powoli i mam nadzieję, że zrozumiale. Wszyscy już wiedzą, że chcesz być snajperem i że gra w ogniu kulek w środku bitwy Cię nie interesuje. Chcesz być niczym ninja, który eliminuje przeciwników zdezorientowanych i nie mających pojęcia skąd dostali. Wszystko to jest fajne, lecz problem pojawia się w momencie przejścia z teorii do praktyki. Teraz trzeba zaopatrzyć się w jakiś sprzęt.

 

No i teraz zaczynają się schody. Niestety sama replika jest tak niesamowicie droga, że dla nastolatka (bo to wynika z Twoich postów, nie mówię tutaj o poziomie ich pisania, lecz o Twoich własnych wyznaniach) cena ta jest nieosiągalna. Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że nie ma szans, aby wydać 1500/2000/3000/4000 zł na replikę, więc zaczynasz szukać "broni" tańszych, które wg. ciebie mają za zadanie podołać na "polu walki" i zaspokoić Twoje oczekiwania.

 

Niestety nie masz jeszcze na tyle doświadczenia, aby zrozumieć, że snajperka za 600zł to nie snajperka, tylko replika pozorująca takową :) Taka "broń" nie sprawdzi się w walce, bo nie ma wystarczających osiągów, które są wymagane dla snajpera, który chce coś zdziałać. Oczywiście, możesz sobie takową kupić, ale po co wydawać kasę na coś, co nie spełni swojej roli? Musisz zrozumieć, że za tak małą (jeśli chodzi o snajperstwo) kwotę, nie ma szans, żeby zaopatrzyć się w coś, co będzie dobrze strzelać.

 

Mam nadzieję, że pisałem na tyle łatwym i zrozumiałym językiem, że już wiesz o co mi chodzi i że czas, który poświęciłem na napisanie tego posta, nie zmarnuje się :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo, za wytłumaczenie mi tego i owego, lecz w pewnych sprawach muszę Cię poprawić. Mianowicie świetnie zdaję sobie sprawę z tego za za te "600" złotych żadnej porządnej repliki nie dostanę. Na karabin jestem w stanie wydać 1500 - 2500 tyś. Mówiąc nie droga miałem na myśli karabin nie przekraczający takich niebotycznych cen jak np 4 czy 5 tyś złotych. Więc pewnie problem w tym temacie wynika z tego, że nie podałem moich możliwości finansowych.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może jednak przerzucę się na paintball... :dry:

 

Byłoby lepiej dla szczecińskiego środowiska, na szczęście jakby co - mam daleko.

 

Wydaje mi się, że nikt za bardzo nie rozumie o co mi chodzi. Tutaj nie ma znaczenia mój stosunek do snajperstwa. Nie kupie sobie elektryka, gdyż zupełnie mnie to nie interesuje. Jeżeli już chodzę na strzelanki, to tylko i wyłącznie z moimi kolegami, a nie do jakiś profesjonalnych teamów, gdzie wszyscy są nie wiadomo jakimi chardcorowcami i mają super sprzęt. Założyłem ten temat myśląc, że uzyskam odpowiedź na męczące mnie pytania, a nie pouczenia, żebym kupił sobie jakiegoś badziewnego shotguna (bez urazy). Ze strzelaniem precyzyjnym mam już doświadczenie, i teraz chodzi tylko o dobranie odpowiedniego sprzętu.

 

Strasznie bełkoczesz i mam wrażenie, że to Ty nie chcesz nic zrozumieć. Koledzy starają się być delikatni, ale sam napisałeś, że może jesteś tłukiem, więc przyjmijmy, że tak jest.

 

Więc - NIE MA TANICH SNAJPEREK, GENIUSZU! Dotarło? Paniał?

 

Podasz cenę, to Ci pomożemy. Nie podasz, a będziesz bełkotał, to będziemy Cię jak jakiegoś bełkota traktować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...