Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Chcę kupić replikę m4 zastanawiam się nad replikami G&P i KWA. W przyszłości chcę poddać ją tuningowi (powiedzmy ~m140) i teraz pytanie która firmę wybrać?

Na początku skłaniałem się ku G&P, ale gdy poczytałem więcej podobno słabe są zębatki itp. Znowu w KWA gearbox nie jest do końca typowy. Proszę osoby które siedzą w temacie o poradę.

Z góry dzięki;)

Link to post
Share on other sites

W tej chwili body leży u mnie na biurku a replika wisi na ścianie, w przeciągu 2 tygodni dokona się wsadzanie gb do tego body a wtedy nie omieszkam się pochwalić :D Jeszcze muszę zmajstrować upper receiver G&P i wtedy do dzieła.

 

PS : Trauma z dzieciństwa xD?

 

Edit : Lower receiver leży w zasadzie, nie body :D

Edited by lon3star
Link to post
Share on other sites

Niestandardowa jest tam dysza i dopasowana do niej komora Hop Up, ale raczej nie martwił bym się o te części, i raczej nie polecam ich wymiany, bo szczelność uzyskana na stockowym zestawie, oraz próby wymiany na inne elementy pokazały, że jest to bezsensowne. Niestandardowy jest sam GB, po prostu jest troszkę inaczej zbudowany niż typowe v2, ale części do niego są jak najbardziej kompatybilne - chodzi tu o to, że po prostu aby włożyć je do innego body trzeba będzie (lub nie, nie wiem, nie próbowałem) troszkę kombinować, ale o to pytaj się lon3stara, on chce pakować te GB do innego body :). Bore up? Jedni piszą, że borek nie wejdzie, inni, że tak, ale ładowanie go tam, podobnie jak wymiana dyszy czy komory raczej nie ma sensu. Ja sam nie wiem bo nie próbowałem. Kiedyś chodziła plota, że nie wchodzą inne gumki niż stockowa - bujda, wchodzą, tylko trza to umiejętnie włożyć, bo ciasno wchodzą do komory.

Body... Samo w sobie jest ładne, naprawdę, porównanie do GP, VFC, ICS mam, i naprawdę body mi się podoba, ALE mankament to oznaczenia producenta + cal.6mm po prawej stronie (dość małe) no i napisane cal. 6mm na oznaczeniach. (mówię o body LMT, body w rebrandzie COLTa jest szpetnoniebieskie, a KWA USA i CyberGuna nie widziałem). Do 3częściowej lufy, i upper reca się nie ustosunkuję, bo generalnie to jeszcze się na tym nie zawiodłem, ani mi to nie wadzi.

 

Mankamentami zaś wewnętrznymi jest dupiata gumka hop up (o ile w lecie daje rade, to na zimę "zamarza" i nie kręci) i okablowanie, które swoją rolę niby spełnia, ale jest generalnie dziadowe.

 

Generalnie polecam przeczytanie http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86095 i http://ersoftkk.blogspot.com/2011/11/kwa-kwa-kwaczek-kaczka.html .

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

Ja się zawiodłem, kolimator na szynie która do body jest chyba przykręcona lekko się buja prawo lewo, a lufa luzowała się co godzinę strzelanki, jak wracałem na respa to wysypała mi się cała konwersja i została tylko lufa wewnętrzna :) Opiszę co trzeba piłować i jak z tym body, na razie czekam na upper receiver.

Link to post
Share on other sites

Mam dwie KWA jedną wersja z łożyskami 8mm i 9 mm, drugą tylko z łożyskami 9mm.Ta pierwsza to pierwsza wersja gearboxa 2GBX, generalnie nie różnią się niczym oprócz tych łożysk które i tak są genialne nie ważne czy te 8 czy 9mm:).

Nie prawdą jest ,że inne dysze niż KWA nie pasują. Na dyszach "nie KWA" jest minimalna mniejsza szczelność o jakieś -20 fps w porównaniu do orginału.Większość ludzi uzyskuje na sprężynie sp130 500fps u mnie na dyszy VFC mam 480 fps, co jest według mnie i tak za dużo ,ponieważ na ostatniej strzelance trafiłem kolegę w wargę z +/- 30m i polała się krew :(.

Jedyną naprawdę niestandardową częścią jest komora hop-up:).

Wśród moich znajomych jest około 7 replik KWA i jedyne awarie jakich doświadczyliśmy to z winy użytkownika-dwóch kolegów rozwaliło zębatki po tym jak zaczęli strzelać z zapiaszczonych magów, u mnie pękł chwyt pistoletowy (silnikowy) po zderzeniu z kolegą:) i to wszystkie awarie na razie :).

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Mam dwie KWA jedną wersja z łożyskami 8mm i 9 mm, drugą tylko z łożyskami 9mm.Ta pierwsza to pierwsza wersja gearboxa 2GBX, generalnie nie różnią się niczym oprócz tych łożysk które i tak są genialne nie ważne czy te 8 czy 9mm:).

Nie prawdą jest ,że inne dysze niż KWA nie pasują. Na dyszach "nie KWA" jest minimalna mniejsza szczelność o jakieś -20 fps w porównaniu do orginału.Większość ludzi uzyskuje na sprężynie sp130 500fps u mnie na dyszy VFC mam 480 fps, co jest według mnie i tak za dużo ,ponieważ na ostatniej strzelance trafiłem kolegę w wargę z +/- 30m i polała się krew :(.

Jedyną naprawdę niestandardową częścią jest komora hop-up:).

Wśród moich znajomych jest około 7 replik KWA i jedyne awarie jakich doświadczyliśmy to z winy użytkownika-dwóch kolegów rozwaliło zębatki po tym jak zaczęli strzelać z zapiaszczonych magów, u mnie pękł chwyt pistoletowy (silnikowy) po zderzeniu z kolegą:) i to wszystkie awarie na razie :).

Dysza nie tyle co jest niestandardowa (bo na inną można ją wymienić) ale jest inaczej zbudowana właśnie z powodu niestandardowej komory :) Co do FPSów... wniosek prosty, ładować do nich m110 - m120 i cieszyć się że ma się te 400-450 fps na tak słabej sprężynie, która przekłada się na dużą żywotność :)

Link to post
Share on other sites

Co do tej trzyczęściowej lufy zewnętrznej, rozumiem, że kupując zwykłą m4 można odkręcić jedną część i mieć wersje CQB?

 

Może i głupie pytanie ale nigdy nie miałem kontaktu z tą repliką, a jestem zainteresowany jej kupnem. :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Witam,

Wiem że temat jest dość stary ale wtrącę swoje 2gr jak to się mówi ;)

Co do G&P, w stoku dostajesz świetnie wykonane body, + całkiem niezłego GB praktycznie kompletnie wyposażonego, czyli:

łożyska kulkowe 8mm

głowica tłoka alu łożyskowana "wygląda identycznie jak promyk"

tłok 3 zęby stalowe

sprężyna na moje około w stoku dostałem M120

głowica cylindra alu

dysza alu uszczelniona

prowadnica sprężyny łożyskowana

Cylinder no cóż zwykły mosiądz ale ujdzie.

Generalnie rzecz biorąc w przypadku G&P jest dość mało rzeczy do wymiany.

Ja osobiście kupiłem nową komorę gumę + dyszę bo wolę plastik i lufę reszta została taka jaka jest z tego otrzymałem stabilne 470fps.

Dodam że te GB sprzedają w wersjach M150 fabryka, więc jak to ogarną to, myślę że M130 lub M140 spokojnie będzie śmigać. a i silnik P&J/CYMA neodym.

 

Co do KWA, całe body jest takie sobie, słaba jakość wykonania.

Co do środka, według mnie jedynie sam szkielet GB jest coś wart, reszta to złom niestety.

w stoku dostajesz, Bardzo mocny GB V2 wzmocniony gdzie się tylko da, łożyska 9mm praktycznie nie do zarżnięcia.

Wnętrze: plastikowa głowica cylindra do wymiany

Cylinder mosiądz do wymiany

głowica tłoka nie jest wentylowana do wymiany.

tłok to totalna porażka oczywiście do wymiany!!!!!!

sprężyna M100 chyba, do wymiany

dysza plastik nie uszczelniona do wymiany dodam że komora i dysza w KWA są troszkę inne niżeli innych producentów więc jeśli mieniasz jedno musisz i 2gie :) czyli wymieniasz komorę za nią idzie dysza i na odwrót.

prowadnica może zostać od biedy.

Zębatki są bardzo duże oraz masywne ale jeśli ktoś chce aby replika była cicha musi je zmienić na coś innego. ( dodam że nie są wcale takie mocne jedynie zębatkę silnika można zostawić) u mnie poszedł ząb na zębatce środkowej, a stokowe zęby CA śmigają mi od 10lat nie zawodnie :D a od 5 -6 lat na M130.

no i co jeszcze, wymiana kabli ponieważ są równie kiepskie jak cała reszta.

Więc podsumowując całość pod kontem ekonomicznym.

nie opłaca się kupować kompletnej repliki KWA ponieważ aby z tego zrobić coś co fajnie strzela należy wymienić sporo części, a więc suma sumarów cała zabawa wyjdzie dość drogo, będziesz miał mocny GB i tylko tym będziesz mógł się pochwalić.

A w G&P wymieniasz 1/3 części czyli tłok, zęby, komora, dysza ( opcjonalnie ) i sprężyna o ile chcesz i masz fajnie strzelającą replikę.

W KWA wymieniasz cały środek GB + komora guma i lufa dopiero wtedy replika strzela dobrze.

 

Osobiście bardzo lubię GB KWA, sam jedną z wersji używam ale nie w M4 i jestem zadowolony, czy w tym wypadku warto ?

Jeśli już ktoś się upiera to proponuje kupić używaną G&P w BDB stanie + osobno sam szkielet GB na stronie taktyczny.pl koszt około 399zł replikę G&P można dostać za 600 - 800zł używka więc dalej jest taniej niżeli byście kupili nową KWA.

do tego parę H pracy aby spasować body G&P do GB KWA, ale jak już to zrobicie dostaniecie bardzo fajną maszynkę.

Mój ideał to:

 

body G&P

GB KWA

Komora prowin CNC

guma fiolet promyk

lufa PDI M4 6.05

Masz lan na H...a do tego trochę gratów z serii komadno (latarki, PEQ-15, itp.,) i jesteś komandos pełną gębom :D :P :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...