Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokazy CQB Husarii w Platerce


Recommended Posts

@Nath

A czy oni twierdzą, że robią rekonstrukcje? Co do stopni to czy to naprawdę aż tak istotne, że jedni się ponumerują, inni wezmą jakieś kosmiczne rangi a inni polskie czy rosyjskie? Tobie to nie potrzebne, mi też, ale może chłopakom się to podoba. Naprawdę zaraz ktoś napisze, że są niegodni noszenia munduru.

 

@wimo34

Albo zaleta! Żonaty jesteś, że tak narzekasz??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wygląda na to że temat został już usunięty :icon_confused: Szkoda, bo mimo że było w nim trochę offtopu i przepychanek słownych, kilka rzeczy było faktycznie ładnie i logicznie napisanych.

 

 

Temat został niestety zamknięty. Wypadałoby napisać jeszcze raz to samo może bo jak widać nie dociera :dry:

 

 

AMSTA, odpuściła byś już.

 

No tak, zapomniałam, że większość społeczeństwa nie reaguje na takie sytuacje (łamanie prawa). Nie zdziw się tylko jak jednego, pięknego dnia dopadną Was żetoniki i wrócicie do domu w samych majtkach.

 

Podstawa prawna:

 

Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,

podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,

podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

 

 

Widmo nabijalnia postów jest chyba w innym dziale prawda ?

Link to post
Share on other sites

marcin_d Najwyraźniej miałem do czynienia wyłącznie z negatywną stroną natury kobiecej ... (Żonaty jeszcze nie jestem ale jeden zwiazek optymizmem mnie nie napawał)

AMSTA Bieniekk już najwyraźniej sapitulował, a Ty dalej swoje jak ich dopadną to ich sprawa... Nie mam kompleksu małego licznika (nabijania postów tu nie ma). Stwierdzam tylko fakty.

 

PS Logan jeśli widzisz ten off top to dlaczego nie grzmisz?

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

@Amsta - znasz takie popularne forum militarne gdzie w zależności od ilości postów masz podpis ze stopniem wojskowym? proponuje doniesienie do prokuratora, tam już kadra oficerska cała jest. Nie chcę już również postów nabijać, zwracam jednak uwagę na to, że to krytycy pokazu wyszli od merytoryki (której oceny oczekiwał autor) do tzw. ogólnego czepiania się.

Link to post
Share on other sites

Cały ten wątek, to jedna wielka manifestacja ponadczasowego sztubactwa (z jednej ze stron). Powtarzając za Bareją: takie jest odwieczne prawo natury. Szkoda tylko, że znajdujące coraz nowsze środki ekspresji…

 

Natomiast kolegom (eufemizm) dezawuującym naganność posługiwania się określonymi oznaczeniami, zadam tylko jedno (retoryczne) pytanie. Skoro - jak twierdzi jeden z was - chodzi jedynie o niewinne oznaczenie hierarchii wewnętrznej w grupie, to dlaczego trzeba używać w tym celu określonych oznaczeń stopni, a nie np. trójkącików, słoneczek albo motylków? Ponieważ - abstrahując od tego jak "skrzywionym" trzeba być żeby w ogóle "obrazować pozycje w drużynie" AS - tego rodzaju tłumaczenia są pokazem gówniarstwa, o skalę przerastającym inkryminowane filmiki.

 

 

@Amsta - znasz takie popularne forum militarne gdzie w zależności od ilości postów masz podpis ze stopniem wojskowym? proponuje doniesienie do prokuratora, tam już kadra oficerska cała jest.

Masz na myśli to forum, na którym mam kapitana, czy może to drugie? (sarkazm) Naprawdę jesteś taki głupi jak wynika z cytowanej wypowiedzi, czy tylko pianę bijesz? (ironia)

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Brawo Amsta, ja myślę, że trzeba będzie pomyśleć nad jakimś zbiorowym pozwem, bo pod paragraf 2 wpada co najmniej 90% braci Airsoftowej i wszyscy pseudo-rekonstruktorzy bez zarejestrowanej sądownie działalności, może wtedy ludzie zaczną się orientować co wolno, i co wypada robić i jak zrobić, aby było dobrze i zgodnie z prawem. Na dzień dzisiejszy widać paczka gimnazjalistów uważa, że jak się zebrali do kupy to już mogą sobie i stopnie poprzypinać i stanowią zalegalizowaną organizację, masakra.

Link to post
Share on other sites

 

 

Masz na myśli to forum, na którym mam kapitana, czy może to drugie? (sarkazm) Naprawdę jesteś taki głupi jak wynika z cytowanej wypowiedzi, czy tylko pianę bijesz? (ironia)

A czy Ty jesteś tak głupi,że uważasz, że dzieciak wołający na drugiego per kapitan podciąga się pod Kodeks Karny?

 

a po edycji:

Tak, jestem tak głupi. Dyskusje o stosowaniu stopni można przenieść gdzie indziej. To temat drażliwy, podejmowany swego czasu przez media i wskazywany jako przepis martwy (ale wciąż obowiązujący oczywiście). Oznaczenia na pagonach nie są takie jak obowiązujące w WP, ale fakt - Dura lex, sed lex - więc wszystkim radzę je odpruć.

 

Nie wiem czy gówniarzem nazywać można każdego kto aby lepiej bawić się AS przyjmuje hierarchie w zespołach, chyba to Cię Kubo drogi nie boli?

 

Peace

Edited by marcin_d
Link to post
Share on other sites

Ludzie, proszę przeczytajcie to jeszcze, ale jeszcze raz.

 

Nikt do siebie nie zwraca się po stopniu, to raz. Dwa, nikt z nas, ale to nikt nie nosi się ze stopniem wojskowym, po prostu go nie nosimy ani na ramieniu, ani na kamizelce, ani na czole, dosłownie nigdzie.

 

@Kuba, po prostu tak jest, stopnie były wstawione "na poczekaniu", nie wykluczam że kiedyś się nie zmienią. Zamiast "cwaniakować" odpuścił byś i również przyczepił się lepiej do czegokolwiek, byle nie do mnie oraz mojej ekipy, nie o tym temat, dość OT, jesteś taki elokwentny, więc zapewne powinieneś wpaść na pomysł odpuszczenia, jak AMSTA.

 

Dziękuje.

Link to post
Share on other sites

gewer12

 

tak był ale został usunięty nie wiem po co.... :zastanawia:

 

 

 

Nikt do siebie nie zwraca się po stopniu, to raz. Dwa, nikt z nas, ale to nikt nie nosi się ze stopniem wojskowym, po prostu go nie nosimy ani na ramieniu, ani na kamizelce, ani na czole, dosłownie nigdzie.

 

Może sam przejrzyj filmiki podesłane kilka postów wcześniej i zobaczysz 14 latka z pagonem. Filmik dotyczył wprowadzenia stanu wojennego :blink:

Link to post
Share on other sites
Może sam przejrzyj filmiki podesłane kilka postów wcześniej i zobaczysz 14 latka z pagonem. Filmik dotyczył wprowadzenia stanu wojennego :blink:

 

Wiesz co proszę Cię nie wymyślaj jakiś farmazonów które sobie urajasz powiedz w którym momencie widzisz 14 latka wszyscy uczestnicy tego filmiku chodzą do liceum, więc 14 latek chodzący do liceum... hmm ciekawe może zaraz będzie że czarne to białe a białe to czarne...

Link to post
Share on other sites
Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

W ostatniego Sylwestra miałem na sobie strój pirata. Był to strój, do którego nie miałem prawa, bo przecież nie jestem piratem. Koledzy mówili do mnie per "Kapitanie", czyli dochodzi bezprawne używanie tytułu. Dobrze, że mnie nikt w ostatni karnawał nie złapał, bo byłem przebrany za biskupa!

 

§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia, podlega karze aresztu albo grzywny.

Kurczę, dobrze, ze się dowiedziałem, bo już miałem zamawiać to:

big.602871.820A14F9-AA5F-4EDB-830E-EC7B312DD622.jpg

Przecież to strój organizacji prawnie nieistniejącej! Także każdy, kto robi sobie naszywkę teamu jest zagrożony, przecież wytwarza odznakę np. Pierwszej Brygady Pokemonów, która jest prawnie nieistniejąca. Strach się bać!

 

A może ktoś pójdzie po rozum do głowy i zauważy, że w tych zapisach chodzi o podszywanie się, a nie o bale przebierańców, jakimi są zloty airsoftowe? Trzeba wykazać się naprawdę złą wolą, albo czepialstwem, by stawiać znak równości pomiędzy facetem który używa np. stroju policjanta, by ludzie myśleli, że jest policjantem, a chłopaczkiem w stroju policjanta, który z kolegami bawi się w policjantów i złodziei.

 

Kurde, niedługo aresztują mnie za próbę obalenia władzy i zmianę ustroju, bo na ostatniej imprezie podawałem się za króla*.

 

 

*parkietu

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Dobrze że tego nie zamówiłeś, zapewne naruszyłbyś prawa autorskie, chyba że sprzedaż i produkcja jest za zgodą Lucas Art. Widać do tego nie zrozumiałeś paragrafu drugiego chodzi o organizację prawnie nieistniejącą czyli, zbiór osób działających w sposób zorganizowany, tworzących swoje oznaczenia, odznaczenia i stopnie, będąc podmiotem niezalegalizowanym sądownie. Czyli zbierasz sobie 5 kolegów z podwórka przebierasz się za, może być pirata, tworzysz symbol grupy jako choinki z szablami w tle, i sugerujesz publicznie, że jesteś z grupy "Piraci zielonej choinki", podczas gdy grupa taka nigdy nie została zarejestrowana jako stowarzyszenie czy związek. W ten sposób niektóre grupy nawiązują współpracę w formalnym tego słowa znaczeniu z innymi podmiotami działającymi legalnie, wprowadzając te podmioty w błąd, jednym słowem oszukując je. Dlatego są prawem zabronione.

 

Jeżeli uważasz airsoft za "bal przebierańców" to spoko jeśli będziesz się przebierał tylko w karnawał. Jak na razie grupy airsoftowe działają cały rok, organizują imprezy zorganizowane, a nawet masowe, nawiązują współpracę z choćby szkołami, jakby pogmerać okazałoby się że, wyłudzają środki/sprzęt/pieniądze od firm/organizacji sponsorujących te imprezy. Do tego całego, przestępczego biznesu brakuje tylko osób wywierających wrażenie na innych ludziach o ich rzekomych rangach wojskowych, ale jak widać ich tez już mamy. Zatem tylko pogratulować świadomości społecznej.

Link to post
Share on other sites
Czyli zbierasz sobie 5 kolegów z podwórka przebierasz się za, może być pirata, tworzysz symbol grupy jako choinki z szablami w tle, i sugerujesz publicznie, że jesteś z grupy "Piraci zielonej choinki", podczas gdy grupa taka nigdy nie została zarejestrowana jako stowarzyszenie czy związek.

Zbieram jedenastu chłopaków, przebieram się w trampki i krótkie spodenki, tworzę symbol grupy jako piłkę z kotkiem w tle i sugeruję publicznie, że jestem drużyną piłkarską "Chłopaki spod bloku". I nie, nie jest to zabronione, nawet wtedy, gdy bezprawnie będą mnie nazywać "Kapitanem drużyny". Mogę nawet bez żadnej rejestracji poprosić proboszcza o rozegranie oficjalnego meczu o puchar sołtysa z drużyną ministrantów. Ba, nawet nic mi nie zrobią, jak założymy koszulki Barcelony i rozegramy mecz z chłopakami przebranymi za Real Madryt.

Problem wystąpi dopiero wtedy, gdy zachce nam się wkręcić w tych przebraniach na stadion i rozegrać oficjalny mecz, wprowadzając ludzi w błąd, że niby jesteśmy z Barcelony.

 

Jeżeli uważasz airsoft za "bal przebierańców" to spoko jeśli będziesz się przebierał tylko w karnawał.

Status prawny przebierania się za żołnierza na potrzeby airsoftu można przyrównać właśnie do balu przebierańców. Cóż, jeden się przebiera za Kota w Butach, inny za Marines. Dopóki nikogo nie wprowadza w błąd, dopóty wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

Widać do tego nie zrozumiałeś paragrafu drugiego chodzi o organizację prawnie nieistniejącą czyli, zbiór osób działających w sposób zorganizowany, tworzących swoje oznaczenia, odznaczenia i stopnie, będąc podmiotem niezalegalizowanym sądownie. Czyli zbierasz sobie 5 kolegów z podwórka przebierasz się za, może być pirata, tworzysz symbol grupy jako choinki z szablami w tle, i sugerujesz publicznie, że jesteś z grupy "Piraci zielonej choinki", podczas gdy grupa taka nigdy nie została zarejestrowana jako stowarzyszenie czy związek. W ten sposób niektóre grupy nawiązują współpracę w formalnym tego słowa znaczeniu z innymi podmiotami działającymi legalnie, wprowadzając te podmioty w błąd, jednym słowem oszukując je. Dlatego są prawem zabronione.

 

Jeżeli uważasz airsoft za "bal przebierańców" to spoko jeśli będziesz się przebierał tylko w karnawał. Jak na razie grupy airsoftowe działają cały rok, organizują imprezy zorganizowane, a nawet masowe, nawiązują współpracę z choćby szkołami, jakby pogmerać okazałoby się że, wyłudzają środki/sprzęt/pieniądze od firm/organizacji sponsorujących te imprezy. Do tego całego, przestępczego biznesu brakuje tylko osób wywierających wrażenie na innych ludziach o ich rzekomych rangach wojskowych, ale jak widać ich tez już mamy. Zatem tylko pogratulować świadomości społecznej.

 

Ciekawa debata. Chętnie zapoznałbym się z orzecznictwem dotyczącym tych paragrafów. Idąc Twoim tokiem rozumowania 99,9% grup zarejestrowanych na wmasg pod to podchodzi bo mają mundury i naszywki nieistniejących prawnie formacji.

 

Co do wyłudzania pieniędzy - to mam rozumieć, że np. MIWO myśli, że przekazuje te kamizelki Wojsku Polskiemu a nie grupie asg? Bo wtedy jest to wyłudzenie.

Link to post
Share on other sites

Niestety, może nie 99,9 % grup ASG tak wygląda, ale z 90% mimo wszystko istnieją grupy zarejestrowane i działające legalnie. Dread jesteś w wielkim błędzie, ale wykrzywiasz oczywiste sprawy, po pierwsze nikt nikomu nie zabrania grać w piłkę, tak samo jak strzelać się w ASG, to oczywiste. Ale kiedy chcielibyście zrobić turniej piłkarski zaczęłyby się schody, organizatorem musiałby być ktoś oficjalny, może być urząd Gminy, zapewne postawili by pewne warunki organizacyjne, biorąc oczywiście za to odpowiedzialność.

Wyłudzenie w mojej ocenie, nie polegałoby na tym że, Mivo przekazuje jakiś sprzęt niby wojsku, ale niby organizacji organizującej oficjalna imprezę, która nie spełnia kwestii formalnych samego istnienia, np brak zgody właściciela terenu na organizację imprezy ASG, brak zabezpieczenia medycznego, ubezpieczenia uczestników itp. itd. Wszystko, tak naprawdę jest super, dopóki się coś nie stanie, a jak się stanie to się okazuje że niema wobec kogo wyciągać konsekwencji, bo dana organizacja nie istnieje, a goście co to spaprali mają w głowie matrix.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...