Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GP-30 czyli zrób to sam...


Recommended Posts

Witam!

Jakiś czas temu postanowiłem, że własnoręcznie zrobię atrapę GP-30. Wymiary są zachowane, granatnik był robiony od podstaw bez możliwości strzelania z granatów ASG. Lufa została wykonana z jednego kawałka stali, hand grip to obcięta od ostrego AKM i wypełniona drewnem i zaszpachlowana . Zespół spustowy jest wykonany z drewna a body i montaż to stal. W razie potrzeby mozna zrobić zniego pudełko na baterie.

Koszt: 20-30zł na raczkę od AKM'a i matową farbę reszta to wszystko wytwór mych rąk.

Czas: około 15h

Waga: 750g

Narzędzia: Pilniki, wiertarka, kątówka, dłuta, frezarka, i spawarka

Zrobiłem 2 sztuki różnica to tylko, że w jednym rączka jest z drewna i zaczep celownika jest inny.

 

Sorry za słabą jakość zdjęć. Niestety na zdjęciach wygląda nie tak jak w rzeczywistości :icon_neutral:

p1076505.jpg

p1076507.jpg

p1076508.jpg

p1076511.jpg

p1076519.jpg

p1076514.jpg

p1076517.jpg

p1076510.jpg

Liczę na opinie

Pozdrawiam jakim

Link to post
Share on other sites
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

A chciało by Ci się zrobić replikę pallada ? Jeśli wyjdzie to dość ładnie i będzie w miarę kosztować, to byłbym chętny : )

Dam Ci odpowiedz za pare dni oki? teraz mam dużo rzeczy na głowie WOŚP itp. Jeśli to ma być atrapa to możliwe ale musiałbym się dowiedzieć pare rzeczy o palladzie np. sposób mocowania. Wymiary są na Wikipedi :icon_biggrin:

 

P.S. to były prototypy robione na szybko na WOŚP, można zauważyć że np. spawy nie są zeszliwowane.

Link to post
Share on other sites

Ile byś chciał za ten granatnik jakbyś chciał go sprzedać ?

Nie sprzedawał bym go bo to prototyp mój własny osobisty :icon_biggrin: raczej bym robił je na zamówienie. Aby każdy mógł sobie wybrać specjalne upodobania itp.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to ile by wynosiło zamowienie takiego cuda ?

Zależy z jakich ma być materiałów: jeśli raczka od ostrego/repliki +20zł rura ze stali obrabiana na tokrace +20zł + inne Cena robocizny to już inna sprawa do negocjacji. Już w tej chwili mam pare propzycji roboty, więc jeśli w to wejde będę miał dużo pracy :icon_biggrin:

Jakim

 

P.S. Może w przyszłym czasie bedę miał areograf i wtedy efekt będzie o niebo lepszy bo teraz to było malowane zwykłum pedzlem na wcześniej położonej farbie olejnej i trochę się pogryzły :icon_cry:

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

A więc prosił bym listę osób chętnych: prosiłbym o pisanie w formie ,,strzelankową: prosiłbym o pisanie od razu jaka ma być wersja 1. czy lufa ma być stalowa/PCV 2. Czy rączka ma być od ostrego czy z drzewa??? jak będę miał listę będę mógł podać cenę.

 

Jakim

Link to post
Share on other sites

Oj nie wiem ile wyniesie wytoczenie rur, więc czkam żeby się wiecej nazbierało. Mam info że może to troche kosztować, wcześniej miałem po znajomości i było tanio. Wiec jutro ,,biere się za spust i rączke". Jak dowiem się ile bedzie kosztować wytoczenie lufy to podam cenę, myśle że bedzie o wiele wiele i jeszcze raz wilie tańszą sprawą niż kupno do ASG

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...