Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Straight


Recommended Posts

Na temat Straightów i ich poszukiwań jest sporo napisane w "snajperskich kulkach". Zresztą Straighty były chyba tylko o masie 0,43 i 0,36g.

 

No ale jeśli chcesz naprawdę dobre kulki o masie lekko poniżej 0,3g to nie jest to wcale trudne - kup BBBMax, albo szklane/aluminiowe Madbulle (problemem są kulki cięższe, z których właśnie tylko straighty oferowały wysoką jakość)

Jeśli natomiast wolisz używać "tradycyjnych" kulek to dobre będą G&G 0,28g i 0,3g.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Widmo ma racje, najpierw nie dowierzałem, ale po przewertowaniu internetowych sklepów w pl jak i za granicą, rzeczywiście mogę stwierdzić tak samo jak kolega wyżej, że tych kulek nigdzie już nie zakupisz, szukaj u prywatnych osób, ale przygotuj się na duży wydatek :happy:

Link to post
Share on other sites

chciałem je kupić ze względu na znakomitą precyzję, teraz zostaje mi dylemat bo strzelałem tylko na guarderach i g&g, te drugie są zdecydowanie lepsze ale szukam czegoś najlepszego w wadze 0,28-0,3 g. co polecicie?

 

ps. Straighty posiadają teraz raczej kolekcjonerzy, bo szkoda by było wystrzelać kulki, które już nie są produkowane ; )

 

 

EDIT:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2771

 

natknąłem się na to i producent zastrzega używanie ich w replikach powyżej 300 fps. czy te zastrzeżenia są uzasadnione?

Edited by CptGhost
Link to post
Share on other sites

Widmo, jeśli mówiłeś o mnie, to mogłeś powiedzieć, że ja zaliczam się do tej drugiej grupy osób (czyli po prostu nie sprzedam), żeby nikt przez przypadek nie pomyślał, że zdzieram z ludzi ciężki szmal. Nigdy mi przez myśl nie przeszło zażądać od kogoś tak astronomicznej sumy za te kulki.

 

Ogólnie rzecz biorąc - ja za niemal dwie paczki (jedna pełna, druga otwarta, licząca około 800 kulek) Straightów 0,36g dałem... coś koło 30-40 złotych, jakieś pół roku temu (kupowałem u osoby prywatnej). Nie pamiętam dokładnie. Jak widać - czasami da się je dorwać bardzo tanio.

 

Ale jeśli chodzi o dobre kulki 0,3g, to słyszałem bardzo dobre opinie o kulkach KSC oraz szklanych Madbullach. Ja sam używam w jednej z replik G&G 0,3g i również jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

O Tobie nie wspominałem w tym sensie (przepraszam za nie doprecyzowanie) ale są inni którzy mogliby te kulki sprzedawać za więcej nawet jeśli jest klijent... (ta 2ga grupa). A jeśli chodzi o mit z bbmax to chyba bardziej szło że bardziej bolą co jest mitem.

Link to post
Share on other sites

Drugi punkt w uwagach ( link do slepu ) wszystko wyjaśnia, zatem wpierw czytaj dokładnie, potem doradzaj.

Najpierw miej jakieś pojęcie o temacie, potem doradzaj. Newsy z Trybuny Ludu też byś wszem i wobec rozgłaszał?

Chodzi o to że w przeciwieństwie do zwyklej kulki która jak uderzy w gorsze gogle czy okulary powodując jakąś skazę to szklany bbmax je wtedy przebije... Nie wszyscy mają ochrone ess/boyle/peltor.

Głupota. Testowałem kulki 0.28g szklane Madbull strzałami z przyłożenia z 560fps w okularki SPECS. W tych samych warunkach testowałem te same okularki kulkami 0.3g z tworzywa. Ślady po trafieniach jednymi i drugimi kulkami były nie do odróżnienia.

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2771

 

natknąłem się na to i producent zastrzega używanie ich w replikach powyżej 300 fps. czy te zastrzeżenia są uzasadnione?

Nie jest uzasadnione w sposób merytoryczny. ASGshop albo powtórzył ślepo po innych to ostrzeżenie, albo bał się linczu ze strony ze strony fali kretynów, dla których napis na etykietce to świętość (pomijam, że w instrukcjach do 90% replik jest napisane, aby nie strzelać do ludzi).

Wielokrotnie powtarzany mit.

Boję się, że trwale wsiąkł w szeregi ludzi, którzy nie mając żadnego uzasadnienia powtarzają go każdej napotkanej osobie.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...