Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[JG] 608-4 na "snajperkę"


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie chciałbym napisać że owszem, nie umiem szukać, robię błędy, wybieram złe działy. Ale co tam, forum chyba jest od tego żeby pomagać takim jak ja. :P

Kupiłem ostatnio sobie G36, broń fajna, ale słabiuśka. Moją poprzednią bronią była WELL'oska L96A1 tak więc coś tam ze spajpienia mi zostało, a przynajmniej polubiłem to. Do sedna, chciałbym się dowiedzieć co musiałbym zmienić w Gietce żeby zwiększyć jej osiągi i choć trochę przybliżyć ją do snajperki. Chciałbym zwiększyć jej moc, może do 450 FPS? Co musiałbym wymienić w gearboxie, i czy w ogóle warto? Może cały GB od razu kupić? Na pewno jakaś precka i luneta, ale to oczywiste.

608-4 --> http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/608-4-jg.html

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No dzięki wiciok, tyle że tego posta przeczytałem 2 razy i niekoniecznie wiele się dowiedziałem. Może to wynika z mojego czytania ze zrozumieniem a może nie. Tak czy owak, całego GB bo wszystko może się "rozsypać" no i baterię na 9,6V. I tu nasuwają się kolejne pytania, czy wszystko w tym Gearboxie jest do duszy i na śmietnik?

Link to post
Share on other sites

Dobra, pass. Załóżmy że w rozwoju zatrzymałem się na tym 10 roku życia. No dobrze, GB leci cały nowiusieńki. Jakaś precka szczególna czy tylko odpowiednia długość? To samo z gumą i komorą HU. Może tłumik? Inne gadżety? Wiem, ciężki ze mnie przypadek.

Link to post
Share on other sites

Jesteś ostatecznym dowodem na klęskę systemu edukacji, zakładającego, że dzieci nie trzeba uczyć samodzielnego myślenia, tylko korzystania z tekstów źródłowych. Praktyka sprawiła, że uczniowie zamiast czytać zaczęli oczekiwać gotowych rozwiązań w postaci bryków i opracowań, a efekty widzimy w tematach takich jak ten.

Nie winię tutaj Ciebie, pretensje mogę mieć co najwyżej do Wiatra i Łybackiej.

 

Całe szczęście nie jest jeszcze zbyt późno i jest jeszcze dla Ciebie nadzieja, ale będzie to wymagać współpracy. Po pierwsze musisz zmienić swoje nastawienie i zamiast oczekiwać rozwiązania poszukaj go sam, dla ułatwienia dostałeś od kolegów linki do tematu. Jeśli Ci się to uda, to jest dla Ciebie nadzieja i być może dzięki temu w przyszłości zostaniesz wartościowym człowiekiem, który potrafi radzić sobie z przeciwnościami losu.

Jeśli nie, to zostaniesz kolejną ofiarą systemu edukacji, człowiekiem, który nie potrafi myśleć i kojarzyć faktów, zamiast tego oczekując, że rozwiązanie podrzuci ktoś inny. Tyle, że po pierwsze takich ludzi łatwo zmanipulować i zniewolić umysłowo, a po drugie laski nie lecą na facetów niezaradnych życiowo.

 

Tak więc do boju! Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że Ci się uda. :)

Link to post
Share on other sites

Nie do końca chodziło mi tu o kolorki naszych bebechów. Tak tak, doczytałem. Najlepiej Elementa i Guardera. Są postępy co? Ale różową postaram się znaleźć. :D Głównie mój problem polega na tym, że nie chciał bym czegoś nie doczytać i popsuć na starcie. Jeżeli coś może się rozsypać, trzeba to wymienić. Na gearboxie nie znam się wcale. Dlatego też tyle problemów.

Link to post
Share on other sites

Dobra, patrząc na to z innej perspektywy pewnie kiedyś wam podziękuję.

Nie chcę grzebać w gb będąc zielony w tym temacie, zamiast tego wolałbym kupić już wzmocniony. Może taki?

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-319-Kompletny-Gearbox-v-3.html

Na pewno preckę, albo 490mm albo dłuższa i przysłonięta tłumikiem. Co lepsze? Firmy Element lub Guarder. Chciałbym też zwiększyć moc, tylko czy ten gearbox to wytrzyma? Zależy mi na mniej więcej 450FPS. Gumkę, silikonową guardera. No i oczywiście na początek lepsza bateria, strzelam w Firefoxa. Co Wy na to?

Link to post
Share on other sites

O airsoftextreme coś tam wiem. Nie chodzi o to, to był tylko przykład. Czy coś takiego byłoby odpowiednie? Jak już pewnie zauważyliście chodzi mi też o cenę. Co do precek to też nieco poczytałem. Chyba wybrał bym Systeme, podobno sprawdzona a na dodatek nie droga. A Firefoxa mają kumple i sobie go chwalą. No nic, o bateriach poczytam jutro. Na dziń zdecydowanie koniec...

Link to post
Share on other sites

Dłuższej precki nie ma powodu kupować - nic to nie zmieni, a tylko wydłużysz sobie replikę. Systema, albo Guarder 6,02 - to dobre wybory. Jedne i drugie mają zwolenników. Gumka hop-up uważam, że lepiej czarna z Systemy, bo w niektórych G36 z JG widywałem problemy z przezroczystym Guarderem, ale to mógł być przypadek. Akumulatory Firefoxa są odpowiednie TYLKO, jeśli posiadasz dobrej jakości ładowarkę mikroprocesorową. W przeciwnym wypadku szybko je wykończysz. Przy czym mając dobrą ładowarkę nie warto już kupować Firefoxów, gdyż w tej cenie znajdzie się wiele lepszych akumulatorów typu LiPo.

Link to post
Share on other sites

No tak. Precka to wiem już, znalazłem odpowiedni temat i poczytałem troszkę. Co do gumki to nie miałem pojęcia, a lepiej dmuchać na zimne. Akumulator... i tu zaczyna się problem. Przeczytałem kilka tematów i niewiele znalazłem na ten temat. Jeszcze troszkę poszukam, może się coś trafi. A jeszcze w sprawie tego gearboxa, to czy taki byłby odpowiedni?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pierwsze primo, o akumulatorach masz cały dział.

Drugie primo, ten gearbox jest Cymy, więc byłaby to wymiana stockowego chińczyka na stockowego chińczyka.

Trzecie primo, w/w gearbox jest od kałasza, więc i tak musiałbyś wymienić w nim dyszę, selektor, listwę łączącą etc.

Czwarte primo - ultimo - wszystko jest na forum.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...