Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASR 101 APS - tuning


Recommended Posts

Witm, mam ASR 101 firmy APS. i zastamawiam się nad tuningiem, odrazu zaznaczę że kupiłem ją podrasowaną do 400 fps. Zaznaczone # to części zamątowane a obok linki do tego na co planuję je wymienić. Celem mojego tuningu jest otrzymanie +/- 450 fps. Kupiłem ją na taiwangun. Z tego co wyliczyłem to powszechna opcja sprzedać i kupić to co mnie interesuje jest nieopłacalna, kupno zestawu tuningowego lub całego gearbox-a nie ma sensu bo niektóre części są całkiem całkiem.

 

# stalowe zębatki http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/kola-zebate/zestaw-stalowych-zebatek-32-1-high-torque-up-shs.html

 

# sprężyna M120 ( tutaj zastanawiam się nad 140%)

 

# prowadnica sprężyny z abs – u v.2 http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/prowadnice-sprezyn/wzmocniona-prowadnica-sprezyny-z-lozyskowaniem-vortex-v-2-p-j.html

 

# abs – owy tłok z metalowym zębem (na pewno wszystkie zęby stalowe ale nie mam nic kąkretnego)

 

# cylinder typ zero ( chyba wystarczy, lufa Guarder 550 mm 6,02 mm)

 

# abs – owa kierunkowa głowica tłoka ( tak dobrze się nie znam ale to powinno wytrzymać)

 

# abs – owa głowica cylindra http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/cylindry-i-glowice-cylindra/podwojnie-doszczelniona-glowica-cylindra-do-serii-m4-shs.html

 

# metalowa doszczelniona dysza

 

# 7 mm łożyska ślizgowe

 

Szkielet gearbox-a jest z abs-u więc na pewno nie wytrzyma więc myślę nad: http://gunfire.pl/product-pol-1152195183-Szkielet-gaearboxa-7-mm.html

Stalowy JG powinien być wmiarę, mam nadzieję że nie będzie trzeba kupować gearbox-a wzmocnionego bo to zwiększy koszty.

Link to post
Share on other sites

Szkielet JG powinien dać radę do M120. Lecz jeśli chcesz by żył jeszcze dłużej, to głowica tłoka plastikowa i wyjąć łożyskowanie.

 

Lufa 550mm za długa jak na zwykły cylinder typ "0".

 

 

Najpierw ten szkielet musi być dostępny !!! ^^

 

Apropo lufy, próbowałeś ????

 

Dla twojej wiadomości:

 

Typ 0 Ultimate, lufa 550mm Guarder 6,02, SP120 - 430fps

 

Typ 1 Guarder, lufa 534mm KM 6,04, SP120 - nie miałem jak zmierzyć fps ale zasięg całkowity ok 60-65m, kulka leciała wpizd.... daleko w porównaniu do 509 KA(stock)

 

Wiadomo szczelność idelna, jak jej nie ma, to może nie sprężyć tyle powietrza ile trzeba.

 

Polecam przeczytać temat, gdzie było opisywane o cylindrach do luf.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
Apropo lufy, próbowałeś ????

Gdybym nie próbował, to bym nie napisał.

 

Lufa 535mm- około 380-390 fps, zaś 500mm dała około 420fps. Wszystko szczelne, cylinder typ 0 NB.

A pisać sobie mogą, ja wolę przekonywać się "na własnej skórze" i sprawdzić coś na oczy, niż bezgranicznie słuchać tego co mówią. Później mamy miliony znawców- teoretyków, co niby mówią dobrze, a repliki oddają na serwisy : )

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniesz coś w niej zmieniać to napisz jaki masz tam w niej silnik. Mam ASR 104 to na początek to wymiana silnika, teraz do M100 zakupiłem SHS High Torque (Azteko.pl - 126zł). Jak na tą sprężynę bardzo wydajny ale ja czekam aż go na stałe zamontuję bo mi to tłok zje (stock ICS) ale zrobię jeszcze na nim pomiar ile ma Rofu o ile się uda ;P

Link to post
Share on other sites

Gdybym nie próbował, to bym nie napisał.

 

Lufa 535mm- około 380-390 fps, zaś 500mm dała około 420fps. Wszystko szczelne, cylinder typ 0 NB.

A pisać sobie mogą, ja wolę przekonywać się "na własnej skórze" i sprawdzić coś na oczy, niż bezgranicznie słuchać tego co mówią. Później mamy miliony znawców- teoretyków, co niby mówią dobrze, a repliki oddają na serwisy : )

 

 

Słabo próbowałeś. Cylinder "0" promyka i lufa 550mm KM head. SP110- 420fps (było nawet 430fps), SP120- 450fps, SP130- lekko ponad 500fps. A na stokowej sprężynie TMa 335fps.

Link to post
Share on other sites

Słabo próbowałeś. Cylinder "0" promyka i lufa 550mm KM head. SP110- 420fps (było nawet 430fps), SP120- 450fps, SP130- lekko ponad 500fps. A na stokowej sprężynie TMa 335fps.

 

 

Piszesz tu oczywiście o NBU ??

 

 

Na SP110 typ "0" lufa ta co wyżej było tylko 415fps, po wsadzeniu SP120 trochę przeoranej 430fps(za każdym razem stabilna strasznie)....

 

Byłem bardzo zaskoczony przy cylindrze typ "2" lufa 300mm i SP130 (Prawie nówka) 500fps, stawiałem (+- 20fps błąd) Wsadziłem używaną SP120 i chrono pokazało 450fps.... To dopiero mnie zaskoczyło O_o

 

[Do tamtej pory moje chrono pokazywało mi i innym dobre wyniki....(aktualnie poszło na gwarancje)]

 

BTW. i tak nie ma co pisać, bo większość powie, że sobie to wymyśliłem/śmy....

 

KicpA... Tak czy siak szacun ;)....

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Do elek Stara/Aresa nie ma BU więc jest to cylinder standardowej średnicy.

 

A teraz ciekawostka. W mojej emce z BU systemy kombinowałem i kombinowałem bo na lufie 300mm nie mogłem wyjść powyżej 475fps na SP130, szczelność wzorowa. Cylinder "0" i "2" dawały takie same wyniki. Stwierdziłem że założę lufę 550mm i sprawdzę. Wynik 495fps wszystko było by fanie i w normie gdyby nie to że cylinder zostawiłem "2", po zmianie na "0" skoczyło do 500fps z groszem.

Link to post
Share on other sites

Jak masz oryginalny silnik to go zmień, albo ci spali styki albo zacznie coraz słabiej pracować aż przestanie ci działać na mrozie. Mój w domu potrafił działać cały czas na M100 a na mrozie to nie dawał rady, nawet musiałem 3-4 razy na spust nacisnąć by zrobił pełny cykl. Sprężyna 120% to zapewne z CA nie wiem ale coś mi się obiło o uszy że 120% jest słabsze niż M120 jak się mylę proszę mnie poprawić.

Przy dobrym rofie i większej mocy (porządnej M120<X [Madbull, Guarder], to dobrze będzie wymienić na jakiś lepszy tłok (ja stosuję SHS z 15 metalowymi zębami) i wymiana prowadnicy sprężyny, tą co ty chcesz wsadzić powinna styknąć (ja mam SHS Łożyskowana), sprężyna to Guarder najlepiej będzie wstawić bo są fajne moim zdaniem jak i większości Airsoftowiczów, nie są takie twarde i najpewniej łatwo się je zakłada a Madbulla są strasznie twarde nawet przy M120 trzeba się ładnie nasiłować ;P

Zębatki APS'a powinne dać radę na M120. Nie wiem czemu chcesz do niej wsadzić lufę 550mm chcesz do niej wsadzić większą o ponad 20cm lufę, jaki jest w tym sens? To jest M4 a nie M16 no chyba że chcesz z niej zrobić M16. Dla mnie robienie M4 takiej długiej jest jakieś chore (to jest moja opinia). Jak miałbym wstawiać lufę 550mm do repliki to wolałbym kupić M16 z kolbą teleskopową. Dobrze się zastanów czy robienie z małej broni do walki w mieście coś co wygląda jak wykastrowana M16 jest dobre.

 

UP

Nie chcę się wtrącać ale czemu z tematu w sprawie tuningu robi się rozmowa na temat długość lufy a typ cylindra i ile FPS to da? Czytam wiele tematów ale większość zawsze stanowczo odbiega od tematu, część osób powinna się nieco ogarnąć z tym bo się offtop robi.

Jest rozmowa o tuningu a nagle odbiega temat i się chwalicie jakie mieliście wyniki przy tym cylindrze i takiej lufie zamiast czegoś nie wnosić do tematu.

Oczywiście panowie bez urazy ale nie chcę by się tu offtop robił ;)

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

My tylko sprostowaliśmy to że lufa 550mm nie jest za długa do cylindra "0" standardowej średnicy ;)

 

Dla mnie temat jest prosty, nieopłacalna zabawa xD Ze środka trzeba prawie wszystko wywalić najlepiej z komorą HU a z zewnątrz zostaje leciwe i łatwo łamliwe body ;)

 

Edit:

 

Sprężyna w APSie jest nawet dobra. Jest delikatnie słabsza od SP120 u mnie w elce dawała niecałe 440fps.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Do elek Stara/Aresa nie ma BU więc jest to cylinder standardowej średnicy.

 

A teraz ciekawostka. W mojej emce z BU systemy kombinowałem i kombinowałem bo na lufie 300mm nie mogłem wyjść powyżej 475fps na SP130, szczelność wzorowa. Cylinder "0" i "2" dawały takie same wyniki. Stwierdziłem że założę lufę 550mm i sprawdzę. Wynik 495fps wszystko było by fanie i w normie gdyby nie to że cylinder zostawiłem "2", po zmianie na "0" skoczyło do 500fps z groszem.

 

 

Bardzo mnie ostatnio zaskoczyło jak rozebrałem kumplowi M16 JG, nie wiem jak to wcześniej strzelało, ale wg sklepu ok 400fps miało...

 

No, ale co takiego śmiesznego.... Lufa 509mm a GB taki sam jak w M4 i cylinder typ "2".....

 

Żałuje, że nie miałem jak przechronować tej repliki przed rozbieraniem :zastanawia:

 

 

My tylko sprostowaliśmy to że lufa 550mm nie jest za długa do cylindra "0" standardowej średnicy ;)

 

Dla mnie temat jest prosty, nieopłacalna zabawa xD Ze środka trzeba prawie wszystko wywalić najlepiej z komorą HU a z zewnątrz zostaje leciwe i łatwo łamliwe body ;)

 

Edit:

 

Sprężyna w APSie jest nawet dobra. Jest delikatnie słabsza od SP120 u mnie w elce dawała niecałe 440fps.

 

 

A próbowałeś może 590mm albo 650mm do typ "0" :happy:

 

Co do sprężyny, ciekawe jak długo będzie trzymać te fps'y :P ???

 

 

Srr. kolego, że Ci tu troche OT robie :icon_cry:

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Pewnie macię rację i za niedługi czas dojdę do wniosku że przydała by się całkiem nowa replika ale jak narazie ta mi w zupełności wystarczy. Nie posiadam chrono i mam znim małą styczność więc zbyt szybko nie sprawdzę jak po zmianie lufy FPS-y się mają ale dla mnie najważniejszy jest zasięg jak on się poprawi to fps maże nawet spaść. Z tego co napisaliście (o FPS-ach) jestem lekko wstrząśnięty, wiedziałem że dopasowanie cylindra do lufy jest bardzo ważne ale nie zdawałem sobie sprawy że mowa o takich liczbach. Jestem bardzo posytywnie zaskoczony. Poza tym planuję stopniową, minimalną wymianę bebechów do żeby trochę posłużyła.

Link to post
Share on other sites

@KicpA dla czego uważasz że body jest łatwo łamliwe. Miałem w rękach metalowe body z BOYI i APS'a jeszcze pierwszej serii i bardziej mnie przekonywało body APS. Ja i kolega Mariusz posiadamy body te nowsze gdzie jest lepsza farba (nie taka szitowo błyszcząca) i jest moim zdaniem jeszcze lepsze niż body APS pierwszej serii. Nawet powiem że porównywałem lufy zewnętrzne BOYI i APS to APS ma masywniejszą lufę ale niestety lufy te są krzywe, bo zamiast przyrządy celownicze ustawiać pod lufę to lufę ustawili pod przyrządy co było totalną klapą.

Zresztą nie mogę marudzić jak kupiłem swoją ASR 104 za 130zł i to sprawną ale wymaga kilku poprawek ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...