Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania nowego maniaka


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum :icon_biggrin:

 

Jakiś czas temu w okolicach listopada 2011 roku zainteresowałem się asg, od mojego kolegi, który się bawi w to od dłuższego czasu, dowiedziałem się, że strzelają się niedaleko mnie. Udało mi się wziąc udział tylko w jednej strzelance, z uwagi na to, że zrobiło się za zimno, ale mimo tego, że pożyczono mi jakiś tani sprężynowy pistolet bardzo dobrze się bawiłem. Dlatego postanowiłem kupic sobie jakąś pożądną replikę. Okazało się niestety, że liczba replik i producentów jest ogromna, więc mam nadzieję, że pomożecie mi wybrac coś dobrego.

Z tego co wyczytałem i z rozmów z ludźmi, którzy siedzą w tym temacie, wydaje mi się, że elektryk jest najlepszym wyborem. Na 95% chcę kupic karabin, jako, że wydaje mi się, że jest to najlepszy wybór dla początkującego.

Zależy mi na tym, żeby replika miała dobry zasięg, jako, że strzelamy się w lesie, była dosyc łatwa w obsłudze i mało awaryjna.

Na dzień dzisiejszy planuję wydac na replikę od 600 do 900 zł. Chciał bym, aby służyła mi ona przez dłuższy czas, więc wolę wydac więcej, jeżeli zapewni mi to większą niezawodnośc repliki.

 

1 Jeżeli było by to możliwe, to prosił bym, żebyście zaproponowali mi jakieś modele pasujące do moich oczekiwań, jako, że niestety kompletnie nie znam się na replikach :icon_cry:

2 Po za tym, jestem ciekawy, czy strzelacie się w kaskach (czy pożądny narciarski będzie się nadawał)?/hełmach, czy jest w tedy za gorąco w głowę.

3 Planuję, strzelac się w kominiarce, czy będzie ona wystarczająca (większośc ludzi, z którymi będę się strzelał ma raczej słabe repliki, ale kilku z nich ma mocniejsze), czy lepiej kupic maskę?

4 Czy jest sens od razu zaopatrywac się w broń boczną (jakiś sprężynowiec, czy tańszy elektryk), czy lepiej uzbierac parę stówek i dopiero w tedy kupic coś porządnego?

5 Od razu kupowac rękawiczki do asg, czy zwykłe wystarczą?

6 Używa ktoś z was nakolanników w czasie strzelanek, czy to głupota?

 

To chyba wszystkie moje pytania, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za tak długi post :cool:

Link to post
Share on other sites

AK:

Jeśli chodzi ci o wygląd kup coś z serii RK. Jeśli o osiągi, AK cymy, wersje 040 i w górę.

M4:

Tu króluje M4 KWA, ma pancerny GB.

G36:

Najlepszy wybór to Cyma, 500~zł.

 

2. Hełm nie jest potrzebny.

3. Kup maskę typu Stalker firmy TMC.

4. Nie, chyba że zrobisz tuning do 500+ fps.

5. Wystarczą zwykłe.

6. Tak, używają.

Link to post
Share on other sites

5 Od razu kupowac rękawiczki do asg, czy zwykłe wystarczą?

6 Używa ktoś z was nakolanników w czasie strzelanek, czy to głupota?

 

To chyba wszystkie moje pytania, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za tak długi post :cool:

5. Wszystko jedno byle chroniły i żebyś miał pewny chwyt. Polecam rękawiczki z castoramy, 25 zł.

6. Używanie nakolanników to mądrość, a nie głupota.

 

Co do replik nie będę Ci radził, bo jest pełno tematów poświęconych wyborze replik. Zdecyduj się jaka replika Ci się podoba, wtedy przeczytaj sobie post Christophy'ego i kup. Pamiętaj o ATESTOWANEJ ochronie oczu.

 

Edit- zapomniałem o bocznej:P moim zdaniem się przydaje, ale tylko jak używasz low lub real capów.

Edited by andyss1995
Link to post
Share on other sites

2. Ja noszę replikę hełmu Mich2000 poduszeczki w środku zapewniają komfort noszenia, nie raz mi się przydał bo nie raz przywaliłem nim o ścianę, gałąź itp. więc moim zdaniem się przydaje.

3. Kominiarka się nie przydaje, jak już to kup sobie maskę od TMC ale ja tego nie używam wystarcza mi arafatka. I na pewno lepiej wyglądasz w arafatce niż w takim najajniku na twarzy ale to tylko moje zdanie.

4. Nie widzę sensu jak strzelasz się na otwartej dużej przestrzeni.

5. Zwykłe wystarczają do czasu postrzału w palec, kostkę itp.

6. JW

Link to post
Share on other sites

1.Zastanów się jaki klimat Ci odpowiada (US, NATO ogólnie, wschód). Wybór konkretnego kałacha, czy m4 etc. zależy od Twoich gustów. Jeżeli masz kolegę, który strzela się od dawna, to z pewnością Ci pomoże wybrać właściwy karabin szturmowy.

 

2.Hełm się przydaje, ale dla chętnych. Nie ma takiej konieczności. Znam graczy, którzy biegają bez niczego i nigdy nie marudzili. Ja mam zwykle patrolówkę.

 

3.Kominiarka jest całkowicie bezużyteczna, jedyne, co robi, to grzeje. Maska się przydaje, ale nie jest zbyt wygodna. Na początek wystarczy trzymać zamknięte usta. No chyba, że strzelania odbywają się w budynkach, przynajmniej częściowo. Wtedy bez maski ani rusz, bo o tragedię łatwo.

 

4.Broń boczna krótka, potocznie zwana potocznie boczniakiem, też związana jest ze strzelaniem się w budynkach. Większość replik z przedziału cenowego, jaki podałeś, to chińczyki, czyli mają powyżej 350 fps i w większości teamów nie jest akceptowana w budynkach. Jak wspomniałem, o tragedię nietrudno, więc w budynkach używamy słabszych replik i do tego przydaje się boczniak z mniejszym fps.

 

5.Zwykłe wystarczą, ale takie do ASG są o niebo lepsze. Niekoniecznie pełny kevlar, np takie http://redberet.pl/p/18/1152193159/rekawice-taktyczne-helikon-idw-rekawice-odziez.html

Mają one elastomerowe nadlewy na knykciach i kostkach dłoni, a trafienia w takie kostki są irytujące. Koszt zbliżony do takich z castoramy, więc nie widzę sensu wydawać na inne.

 

6.Używaj. Kolana uszkadza się wyjątkowo łatwo, a często gramy w jakiś ruderach, czy bunkrach jeszcze z czasów WW II. Nie wiesz tak do końca, co leży na ziemi w takich miejscach. Nawet w lesie można uklęknąć na kamieniu, czy szkle.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

 

3. Kominiarka się nie przydaje, jak już to kup sobie maskę od TMC ale ja tego nie używam wystarcza mi arafatka. I na pewno lepiej wyglądasz w arafatce niż w takim najajniku na twarzy ale to tylko moje zdanie.

 

 

A według mnie to maska TMC jest raczej niezbędna... No chyba, że mamy dużo pieniędzy na nowe zęby. Arafatka nie zawsze da radę.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum :icon_biggrin:

 

Jakiś czas temu w okolicach listopada 2011 roku zainteresowałem się asg, od mojego kolegi, który się bawi w to od dłuższego czasu, dowiedziałem się, że strzelają się niedaleko mnie. Udało mi się wziąc udział tylko w jednej strzelance, z uwagi na to, że zrobiło się za zimno, ale mimo tego, że pożyczono mi jakiś tani sprężynowy pistolet bardzo dobrze się bawiłem. Dlatego postanowiłem kupic sobie jakąś pożądną replikę. Okazało się niestety, że liczba replik i producentów jest ogromna, więc mam nadzieję, że pomożecie mi wybrac coś dobrego.

Z tego co wyczytałem i z rozmów z ludźmi, którzy siedzą w tym temacie, wydaje mi się, że elektryk jest najlepszym wyborem. Na 95% chcę kupic karabin, jako, że wydaje mi się, że jest to najlepszy wybór dla początkującego.

Zależy mi na tym, żeby replika miała dobry zasięg, jako, że strzelamy się w lesie, była dosyc łatwa w obsłudze i mało awaryjna.

Na dzień dzisiejszy planuję wydac na replikę od 600 do 900 zł. Chciał bym, aby służyła mi ona przez dłuższy czas, więc wolę wydac więcej, jeżeli zapewni mi to większą niezawodnośc repliki.

 

1 Jeżeli było by to możliwe, to prosił bym, żebyście zaproponowali mi jakieś modele pasujące do moich oczekiwań, jako, że niestety kompletnie nie znam się na replikach :icon_cry:

2 Po za tym, jestem ciekawy, czy strzelacie się w kaskach (czy pożądny narciarski będzie się nadawał)?/hełmach, czy jest w tedy za gorąco w głowę.

3 Planuję, strzelac się w kominiarce, czy będzie ona wystarczająca (większośc ludzi, z którymi będę się strzelał ma raczej słabe repliki, ale kilku z nich ma mocniejsze), czy lepiej kupic maskę?

4 Czy jest sens od razu zaopatrywac się w broń boczną (jakiś sprężynowiec, czy tańszy elektryk), czy lepiej uzbierac parę stówek i dopiero w tedy kupic coś porządnego?

5 Od razu kupowac rękawiczki do asg, czy zwykłe wystarczą?

6 Używa ktoś z was nakolanników w czasie strzelanek, czy to głupota?

 

To chyba wszystkie moje pytania, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za tak długi post :cool:

 

1. Zależy co lubisz. Za ok. 580zł możesz kupić CM003 (G36 C) ,wymienić gumkę za ok. 28zł i wstawić lufę precyzyjną dobrą ,powiedzmy do 150zł. To już jest konkretny zestaw,resztę kasy zostawić sobie na kamizelkę (na początku jeden hi-cap Ci starczy). Jeśli nie podoba Ci się G36 to może seria RK z boyi? Jak możesz wydać do 900zł to lepiej weź tańszą replikę trochę i wymień w niej na początku te części co wymieniłem,a będziesz naprawdę zadowolony. Nie zapomnij o kupieniu dobrej ładowarki.

 

2. Do budynków lepiej nosić kask,nigdy nie wiadomo czy coś Ci na głowę nie spadnie zwłaszcza ,że często te budynki w których gramy nie są w bardzo dobrym stanie. Jak coś to polecam hełmy BFT lub kaski PRO-TEC.

 

3. Kominiarkę odpuść,kup lepiej maskę z firmy TMC (na gunfire można dostać) i coś na szyję,jakaś chusta/arafatka - coś w stym stylu.

 

4. Jeśli broń boczna to lepiej gaziaka niż sprężynówkę,pamiętaj że dobra kabura też kosztuje.

 

5. Jeśli chcesz to tak,ale jak masz mało pieniędzy to na początek dobre będą rękawice bundeswehry. Później możesz pomyśleć o czymś z kevlarem np.

 

6. Nakolanniki są bardzo przydatne,poszukaj bijansów ,albo ALTY jakieś ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedź

Mam jeszcze kilka pytań

 

1 Czy dobrze was rozumiem, że lepiej kupic chińczyka za 600 zł i stuningowac go za 200 zł, niż kupic np. m16 G&G za 900zł?

Po tym jak trochę poczytałem na forum, to boję się, że chińczyk przez kiepskie dopasowanie i nie metalowy GB zacznie szwankowac po połowie roku.

 

2 Co sądzicie szczerze o komisie na tej stronie? Kilka ofert wydaje się byc bardzo dobre, ale czy warto kupowac taniej "zużytą" replikę?

Te oferty wydają mi sie najciekawsze (do każdej z nich dodaję cenę z ceneo lub innej strony w ramach odniesienia):

a) http://wmasg.pl/pl/consignment/show/186580 http://www.ceneo.pl/;0151915873-10.htm

b) http://wmasg.pl/pl/consignment/show/187502 http://www.ceneo.pl/8573514s

c) http://wmasg.pl/pl/consignment/show/187500 http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2542 (co znaczy, że "rączka przeładowania jest na gumce, oraz nie ma blokady"?)

Link to post
Share on other sites

1. Zależy jakiego,jesli chodzi np. o G36 Cymy to tak. Jak M4 firmowe to najlepiej KWA lub G&P.

2. Jak już to wybrałbym ostatnią replikę. Z tego co słyszałem i czytałem Lukira zna się na replikach i potrafi je "dopieścić". Nie ma blokady spustu chyba,jeżeli dobrze rozumiem. Gdzie wyczytałeś,że mają niemetalowy GB?? Jakieś bzdury. Są repliki co mają z plastikowy GB ,ale to są bazarowe zabaweczki zazwyczaj. CM003 ma świetne spasowanie, RK boyi ponoć też, w M4 P&J jakoś nie miałem na co narzekać również jeśli chodzi o spasowanie.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie znasz się na asg to nie kupuj używek. Te zabawki mają za dużo elementów, które mogą się zepsuć. Chińskie repliki ostatnio bardzo nadrobiły dystans do tajwańsko-hongkońskich (to że HK jest w Chinach to mniej ważne), albo te drugie pogorszyły jakość. Tak czy inaczej, na start najlepiej wydać moim zdaniem na G36 Cymy, który świetnie strzela, a nie kosztuje majątku. Gdy się trochę postrzelasz, to zrozumiesz jakie klimaty cię interesują i wtedy precyzyjnie dobierzesz sprzęt. Z Cymy będziesz raczej zadowolony.

Link to post
Share on other sites

1 Jeżeli było by to możliwe, to prosił bym, żebyście zaproponowali mi jakieś modele pasujące do moich oczekiwań, jako, że niestety kompletnie nie znam się na replikach :icon_cry:

Jakieś AK od Cymy od 040 i więcej.

 

2 Po za tym, jestem ciekawy, czy strzelacie się w kaskach (czy pożądny narciarski będzie się nadawał)?/hełmach, czy jest w tedy za gorąco w głowę.

Zależnie od scenariusza. Lasy raczej boonie (zimą dokerka) a do CQB hełm.

 

3 Planuję, strzelac się w kominiarce, czy będzie ona wystarczająca (większośc ludzi, z którymi będę się strzelał ma raczej słabe repliki, ale kilku z nich ma mocniejsze), czy lepiej kupic maskę?

Kominiarka daje słabą ochronę przed kulkami a dodatkowo zwiększa zaparowanie okularów. Jeśli boisz się o twarz kup maskę.

 

4 Czy jest sens od razu zaopatrywac się w broń boczną (jakiś sprężynowiec, czy tańszy elektryk), czy lepiej uzbierac parę stówek i dopiero w tedy kupic coś porządnego?

Zazwyczaj replika boczniaka używana jest do CQB więc jeśli strzelacie się na takim terenie to kup to większość replik stockowych jest zbyt mocna do strzelania na krótkie dystanse.

 

5 Od razu kupowac rękawiczki do asg, czy zwykłe wystarczą?

Moim zdaniem element opcjonalny ale się przydaje.

 

6 Używa ktoś z was nakolanników w czasie strzelanek, czy to głupota?

Gdydy nie ochraniacze to już dwa razy miałbym rozwalone kolano. Raz upadłem na wystający korzeń który porysował mi skorupę ochraniacza i przez spodnie zdarł skórę z piszczeli a drugi raz w czasie wymiany kulek klęknąłem na rozbitej butelce. W polskich lasach pełno różnych śmieci.
Link to post
Share on other sites

Jakieś AK od Cymy od 040 i więcej.

 

Zazwyczaj replika boczniaka używana jest do CQB więc jeśli strzelacie się na takim terenie to kup to większość replik stockowych jest zbyt mocna do strzelania na krótkie dystanse.

 

 

Dlaczego tylko Cymy mu polecasz? Jeśli chodzi o AK to Boyi też jest dobre,a Cyma robi też G36,które wg mnie jest bardzo dobrą opcją na start jeśli ktoś ma więcej kasy. To ,czy replika jest za mocna do CQB to zależy od teamu,nie wszędzie obowiązują limity,więc wpierw niech dowie się lepiej czy taki limit istnieje,czy nie bo po co kasę wywalać w pistolet na początku jak można przydatniejsze rzeczy kupić.

Link to post
Share on other sites

No tak, OFF, nie wszędzie są limity, ale chyba zdrowy rozsądek podpowiada, żeby nie strzelać się z ponad 400 fps w budynkach, na bliskich odległościach.

 

Krzywdę można zrobić nawet z 300fps jak ktoś maski nie ma. Jakoś wiele razy grałem i dostawałem z mocniejszych replik. Chodzę i żyję do dziś. Jeśli gra się z normalnymi ludźmi na pewnych zasadach (czyli np. bez afgana,strzelania z "metra") to można,oczywiście nie mówię że jest to takie bezpieczne,ale gram w masce,goglach,hełmie (do CQB) i arafatce na szyję często ,chyba że mam bluzę ze stójką lub polar. Po prostu trzeba wtedy być ostrożniejszym. Jakoś nie widzę potrzeby latać z pistoletem w budynku,kiedy inni spokojnie używają AEGów mocniejszych - do tego zmierzałem.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Dodaj do tego koszt kabury,gazu i kulek 0.2g najlepiej. Już bardziej opłacalny chyba będzie shotgun bo przynajmniej zimą można coś postrzelać,nie to co z gaziaka.

Najlepiej żeby dowiedział się czy są jakieś limity w teamie,z którym chce grać. Dopiero później planować zakup pistoletu.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Dodaj do tego koszt kabury,gazu i kulek 0.2g najlepiej. Już bardziej opłacalny chyba będzie shotgun bo przynajmniej zimą można coś postrzelać,nie to co z gaziaka.

Najlepiej żeby dowiedział się czy są jakieś limity w teamie,z którym chce grać. Dopiero później planować zakup pistoletu.

Shotgun? Nie ma to jak metrowy boczniak :)

Link to post
Share on other sites

Shotgun? Nie ma to jak metrowy boczniak :)

 

 

DO CQB ,czytasz ze zrozumieniem? Przecież jak będzie grał w budynkach tylko to po co ma brać aega z 420fps lub więcej jeśli jest limit (o ile jest) ? Co innego w MOUT,ale shotgun zawsze może iść na plecy,to nie problem. Można też wybrać zamiast shotguna glocka cymy elektrycznego,ale to już jak kto woli.

Link to post
Share on other sites

DO CQB ,czytasz ze zrozumieniem? Przecież jak będzie grał w budynkach tylko to po co ma brać aega z 420fps lub więcej jeśli jest limit (o ile jest) ? Co innego w MOUT,ale shotgun zawsze może iść na plecy,to nie problem. Można też wybrać zamiast shotguna glocka cymy elektrycznego,ale to już jak kto woli.

Kloc cymy będzie lepszy, bo w drzwiach sobie o futryne tego shota złamie..

Link to post
Share on other sites

Nie rozmawiamy o broni do CQB, tylko o broni bocznej, gdyby ew. musiał na chwilę wejść do budynku, dlatego strzelba nie wchodzi w grę.

 

Faktycznie, gaziaki mają największe koszty ożywania, ale to nie jest broń główna, więc jedna butla gazu starczy kawał czasu.

Link to post
Share on other sites

Magazynki do gaziaka też kosztują. Co jeśli to nie miałaby być chwila,tylko cała gra w budynku (czyli właśnie CQB)? Ja zakładam taką,właśnie opcję. Jak już kupować gaziaka to coś porządnego (na boczną). Jeśli ma limit CQB to kupić AEG'a do CQB (najlepiej),a nie pistolet na gaz.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Ja mam strzelbę (planuję ingrama) do CQB i gaziaka na udzie, w razie potrzeby. Uważam jednak, że gaziak jest wcześniej w kolejności zakupów przy rozpoczęciu swojej przygody z ASG. Jest bardziej uniwersalny, a poza tym odsyłam do podstawowego zagadnienia postu i zadanych pytań, gdzie wyraźnie pada stwierdzenie ,,jako, że strzelamy się w lesie".

Link to post
Share on other sites

Racja,zagalopowałem się trochę ;) Tylko po co od razu kupować gaziaka za 80zł. Lepiej już odłożyć na coś dobrego,zimą i tak teraz nie pograłby tym gaziakiem,więc spokojnie może odłożyć ten zakup i uzbierać na coś konkretnego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...