Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze repliki


Recommended Posts

Kolba może zaraz nie odpadnie ale po pewnym czasie na pewno będą problemy.

Sam jako były użytkownik AKSU powiem Ci że brak szyn nie wpłynie jakoś negatywnie na replikę, a same szyny w najbliższym czasie się nie przydadzą ( bo trzeba mieć kase na to by kupić cokolwiek trwałego by na te szyny założyć ), a tylko będą się w ręce wpijać i denerwować człowieka.

Po drugie mając wybór "SuperUberProTaktyczny" AK47 z shitmetalu i ABS'u a "drewniany" AKSU ze Stali i kilku el. z shitmetalu wybrałbym AKSU, albo możesz poszukać sobie AK74 (RK-06W) i ew. kiedyś tam zmienić sobie drewno na szyny które i tak Ci się nie przydadzą.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

@up

Ta replika którą podałeś jest 50 zeta droższa i nie podoba mi się, wole replikę w czarnym kolorze. A możecie wypowiedzieć się na temat środka? Jeśli w 042A korpus jest z metalu to gearbox z czego? Nie chcę repliki w której po 2 upadkach coś w środku będzie fruwało. Chcę coś z wytrzymałym wypełnieniem. Tak czytałem o replikach BOYI "podobno mają lepszy wygląd" http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-12-boyi.html przecież ta lufa na 2. zdjęciu wygląda jak latarka -.-. Wypowiedzcie się o bebechach, zależy mi też na mocy bo z mojej obserwacji wynika że BOYI ma mniej fpsów od cymki.

Link to post
Share on other sites

Tak czytałem o replikach BOYI "podobno mają lepszy wygląd" http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-12-boyi.html przecież ta lufa na 2. zdjęciu wygląda jak latarka -.-. Wypowiedzcie się o bebechach, zależy mi też na mocy bo z mojej obserwacji wynika że BOYI ma mniej fpsów od cymki.

Bebechy Cymy są lepsze anieżeli Boya, "ładność" serii RK to możliwość wymienienia tego, tamtego i sramtego, oraz doczepienia innych takich co w cymie jest często problemem.

 

Fpsy w chinczykach to jest chwyt marketingowy i nie ma co porównywać ale jeśli miałbym wybierać między boyem a cymą to wybrałbym cymę.

Link to post
Share on other sites

600zł za Full znal kałasza w starym, nie życiowym systemie?

BRAWO :maniak_OK:

 

Kolega życzył sobie orisowanego, full taktycznego kałacha. Uważam to za lepszy wybór niźli jeszcze starszy CM.039U

 

Kilku moich znajomych używa CM.042, i tactical i zwykłej i jakoś nic tym replikom nie dolega od 1,5 roku

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

ICS to w końcu znana i ceniona firma, więc nie sądzę, aby wypuściła na świat ładowarkę, która potrafi zniszczyć baterię.

 

Hehe.

 

Jednakże odradzano mi CHIŃSKIEJ wolnoładowarki. A te od ICS-a raczej chińska nie jest(choć pewnie w Chinach produkowana), więc niekoniecznie musi psuć baterię. Zwłaszcza, że to produkt znanej firmy.

 

Hehe.

 

Chcę coś z wytrzymałym wypełnieniem. Tak czytałem o replikach BOYI "podobno mają lepszy wygląd" http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-12-boyi.html przecież ta lufa na 2. zdjęciu wygląda jak latarka -.-. Wypowiedzcie się o bebechach, zależy mi też na mocy bo z mojej obserwacji wynika że BOYI ma mniej fpsów od cymki.

 

Z takim genialnym podejściem - weź sobie cm.028 ;)

 

Bebechy Cymy są lepsze anieżeli Boya,

 

Anieżeli? Twoja w jaka języka pisać?

 

"ładność" serii RK to możliwość wymienienia tego, tamtego i sramtego, oraz doczepienia innych takich

 

Mam nadzieję, że to zdanie to jakiś żart. ;) Oznaczenia, stal i brak luzów nie jest ważne, ważne, że cyma ma springa mocniejszego!

 

Fpsy w chinczykach to jest chwyt marketingowy i nie ma co porównywać ale jeśli miałbym wybierać między boyem a cymą to wybrałbym cymę.

 

Podstawowe pytanie - ile replik obu producentów W TYM SAMYM przedziale cenowym i stanie zużycia miałeś? MIAŁEŚ, a nie widziałeś. ;)

 

CM.042A Już zamówione

 

Brawo, idealny wybór. :) Polecam do kupić do tego pokrowiec na replikę od ICSa (250 zł), wolnoładowarkę TM (100 zł), baterię NiMh od KA (220 zł) i "pas taktyczny do AK" od G&P (80 zł). Wtedy wydawanie kasy na relikty przeszłości będące aktualnie sto lat za murzynami będzie kompletne. :)

Link to post
Share on other sites

To może nasz Forumowy spec od ludzkiej natury, chińskiej technologii i ciętej riposty oświeci nas przebłyskiem skacowanej jasności w co mamy w 2012 roku inwestować.

Bo za przeproszeniem pierdolić to każdy potrafi.

 

Nie wiem, w złoto? W nieruchomości w dużych aglomeracjach - to się zawsze KIEDYŚ zwraca.

 

A w przypadku replik AK do 6xx zł - w te, które się podobają, byle z jakimś akceptowalnym stosunkiem ceny do jakości i, co najważniejsze, w systemie VFC.

A wydanie 6 stówek na kopię TMa w 2012 w "dobrą inwestycję" się nie wpisuje.

 

I zauważ, że nie rozgraniczam cymy od boyi - jeśli ktoś KONIECZNIE musi mieć model z napisem CM, bo inaczej znajomi go wyśmieją - droga wolna. Cyma też ma AK w systemie VFC.

Link to post
Share on other sites

Lesiu mam takie pytanie jako Świeżak. Czytam prawie każdy Twój post ze względu na ciętą ripostę, ponieważ jest ona miodem dla moich oczu, gdy ją czytam. Dość słodzenia. Przejdę do rzeczy. W przyszłości będę planował zakup rk. Czytając posty w tym temacie, jak i post z innego tematu, który odnosił się do promocji na gunfire.pl

Fajna przecena? To jest generacja z 2007 roku. Niewiele lepsza od Cymy 0.28. Ponawiam - NIE ZNASZ SIĘ, to nie mędrkuj i nie staraj się wciskać nowym swoich "montrości".

 

Chodzi mi o to po czym rozróżniasz generacje replik. Przynajmniej jeżeli chodzi o rk. Bo jak za ten rok dwa, gdy będę się przymierzał (wiem że jeszcze dużo się może zmienić, może powstać inna firma, może wyjść coś nowego) do kupna, jak będę mógł rozróżnić generacje z 2007 roku, a np z roku 2012. Ponieważ sam zgaduje jedynie tyle, że w nowszych generacjach jest wprowadzone drewno(no i oczywiście inne dodatki, ale po tym można je odróżnić od starszych modeli).

I ostatnie pytanie, jak byś mógł w dwóch słowach przybliżyć o co chodzi w systemie VFC?

Link to post
Share on other sites

Nie jestem Lesiem, ale odpowiem o systemie VFC: chodzi o budowę repliki zbliżoną do ostrej broni, w której front trzyma się na jednym pinie. Generalnie większość kałaszy jest teraz tak zbudowana. Oczywiście tak są zbudowane tylko kałasze od AKM w górę, wcześniejsze miały inną budowę.

Link to post
Share on other sites

Jak mówi Stalker - w systemie VFC są kołki i budowa zbliżona d ostrej broni, dzięki czemu stosunkowo niewiele trzeba przerabiać. w systemie TM wszystko jest na śrubkach.

 

co do generacji - różnią się ilością FPS (te najnowsze "duże" AK mają powyżej 400), i są w pełni stalowe i drewniane. starsze generacje mają niektóre części ze znalu, jeszcze starsze - plastik zamiast drewna i są full znalowe. Te ostatnie i tak są lepsze zewnętrznie od CM.028, ale w osiągach - wg mnie gorsze. Za to wersję "stal/znal", a TYM BARDZIEJ full steel - polecam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...