Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ta. Chińskie kable niskiej jakość oraz chiński mosfet. Wybitnie warto.

 

A co miałeś je już że piszesz ? Czy postępujesz jak wielu zielonych którzy polecają rzeczy których na oczy nie widzieli ? No, o to to chyba bym Ciebie nie posądzał... Chyba że wać mość konkrecji się boisz :P (W to tez nie wierzę...)

 

Wolisz home' mady z allegro po 30zł ? Z których zapewne większość części i tak pochodzi z chin... Być może nie każdego stać na układy typu GATE.

Akurat kablom "PJ" nie mam nic do zarzucenia. Siedzą w mojej replice ponad 3 lata, nigdy się nie grzały itd (współpracują z mosfetem GATE- temu nie mam też nic do zarzucenia). Próbowałem również kabli głośnikowych, wstawiałem kiedyś do emki druty G&P lub G&G- klient sobie zażyczył, to dostał. Różnicy nie zauważyłem...

 

Kupię, sprawdzę, szrajbnę co i jak. Nóż widelec będzie to dobra alternatywa dla osób którym nie chce się bawić w kombinacje alpejskie związane z montażem mosfetu i nie są wybredni, oraz obeznani w temacie jak AnR. Sam pamiętam mój pierwszy montaż tego czegoś- elektrykiem nie jestem i trochę nerwów mi to zabrało... Teraz wydaje się banalnie proste, ale jak to z pierwszym razem, bywa różnie :D

 

Tym bardziej może to być dobra opcja dla "nowych", że zapewne będzie bezpłatna możliwość montażu tego czegoś przez profesjonalny serwis w sklepie!

 

P.S. Chińskie zestawy z taiwana mają wg mnie jeden mankament- zazwyczaj kostka stykowa jest zbyt duża i ciasno to wszystko chodzi. Odrobina pilnika i po problemie.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Akurat kablom "PJ" nie mam nic do zarzucenia. Siedzą w mojej replice ponad 3 lata, nigdy się nie grzały itd

O ile się nie mylę PJ stosuje awg 18 wiec nie ma co się dziwić są bardzo dobre (sam miałem pj i sobie bardzo byłem zadowolony) do stokowych chinoli typu cyma lub boyi nie ma co ich nawet porównywać. Wracając do tematu jeśli masz trochę zdolności manualnych w zakresie obsługi lutownicy to jednak proponuje kable wymienić samemu.

 

Koszt: około 15 zł z wtyczką + mosfet wg własnego uznania.

 

Chodź nie ukrywam ,że te chińskie kable są dobrą alternatywą dla kogoś kto przechodzi mały kryzys ekonomiczny lub poprostu mu się nie chce bawić lutownicą. 

Edited by getta
Link to post
Share on other sites

Tak patrzę na to zdjęcie iiii....takie same kable siedziały w replice M4 sygnowanej znaczkami GFC, sprzed około 2 lat. Tzn, 2 lata temu replika kupowana ;) Też dziwny mosfet, który siedzi w takiej śmiesznej metalowej obudowie. Jeśli to jest to samo, to odpuść. Nie będziesz musiał się denerwować :)

Link to post
Share on other sites

Ryly? xD Tuksiak radiatora nie musi mieć o ile tranzystor jest dobry... a tu może być różnie ;)

 

A przewody przewodami, dupiane i tyle xD

Za 40 parę zeta, z wytworzeniem , kabelkami, wtyczkami, kostką i takim kawałem termokurczki z gliny widzisz tam dobry tranzystor?

Link to post
Share on other sites

No i doszło. Żadnej instrukcji obsługi, napisów, naklejek. Tylko coś tam jest naskrobane na takim czarnym plastikowym "czymś". Pewnie zwie się to tranzystor.

 

Kable do wersji z kolbą stałą- nie działały. Były zrobione na odwrót niż te z kolbą na przód. Dopiero odlutowanie kabelków i ich przełożenie, sprawiło że to coś zaczęło działać... ROF się znacząco zwiększył (na 9.6 FF). M120 ciągnie na stockowej 8.4 całkiem znośnie. Wcześniej ledwo co dawało radę... Ogólnie nieźle się namęczyłem żeby to coś zaczęło działać. Ale z efektu końcowego, można chyba być zadowolonym, bo ROF widocznie wzrósł. Czy produkt faktycznie godny polecenia- czas pokaże. Póki co ani nie namawiam do zakupu, ani też nie jestem nazbyt entuzjastyczny.

 

Kable i mosfet do wersji z baterią na przodzie- w porządku. Lecz różnią się od tych z wersją na tył. Mają dwa dodatkowe kabelki, a nie jeden. Jeszcze ich nie montowałem, ale podejrzewam że będzie to samo co w M4 ze stałą kolbą.

 

Niestety, nawalił mi aparat, nie chce mu się włączyć, więc nie porobiłem zdjęć. Mam nadzieję że go naprawię, to pocykam.

 

Reasumując (moim zdaniem)- jak to coś brać, to tylko z opcją montażu w sklepie. Mniej doświadczeni w elektronice (jak ja) mogą mieć spore problemy żeby ładziało.

 

Ja pozostanę przy mosfecie GATE i to jednak je będę jak coś dalej polecał. Montaż gate'a zajął mi niecałe 30 min, była instrukcja etc.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Kicek!

Wyprzedziłeś mnie.

Sam miałem napisać, ze nienajgorszy tranzystorek.

Firma zacna i wielokrotnie sprawdzona, model też nienajgorszy.

A co do kabelków, które trzeba było przelutować to juz dwa lata temu krakmańskie instalacje mosfetowe miały na odwrót oznaczony plus i minus przy wtykach silnikowych.

 

Co musiałeś przelutowywać i jak?

 

Poza tym te kable co Krakman montuje wcale takie złe nie są.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...