Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

To że jestem zielony to nie znaczy abyście mnie od razu krytykowali.


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jako, że jestem zielony to chciałem się zapytać co i jak. Mam dopiero prawie 14 lat- wiem że większość osób będzie wkurzonych że w ogóle się tu zarejestrowałem. Ale mam pytanie czy w tym wieku mogę jeździć już na poligon z moim 18letnim kolegą? Przeczytałem już setki artykułów w jednych piszą tak w drugim od 16 a w trzecim dopiero od 18. Jak nie to spoko rozumiem ale szkoda. Mam jeszcze 2 kolegów w moim wieku którzy też tego chcą. I tu jest moje największe pytanie czy jak kupimy sobie broń, całą ochronę (czyli hełm, okulary, kamizelkę taktyczną) to czy będziemy mogli się strzelać w lesie, albo chociaż próbować strzelania do drzew i nikt nam tego nie może zabronić?

 

A teraz broń. Czy ta się nada http://wmasg.pl/pl/consignment/show/199814?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i proszę o nie zjechanie mnie z ziemią.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli nie masz pojęcia o asg to nie kupuj używek. Właściwie to każda replika jest opisana na forum,poszukaj. Jeśli nie masz 16 lat to może być ciężko ze wstępem na zlot jakiś lub większą imprezę. Graj lepiej w gronie swoich kolegów,pamiętaj o tym żeby replikę przenosić w pokrowcu (niekoniecznie musi być pokrowiec,ważne żeby była schowana w czymś) na miejsce strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, forum, to nie poligon, wstęp ma każdy.

 

Jeżeli chodzi o strzelanie, to są ekipy dla nieletnich, ale tam 13-latki pokazuję się z rodzicem, bądź opiekunem prawnym. Samemu, bez rodzica, nawet jeżeli obok jest pełnoletni kolega, raczej będziesz miał problemy na wielu strzelaniach.

 

Co do strzelania się w trzech do drzew/siebie nawzajem, to nikt wam tego nie zabroni, o ile nie jest to teren prywatny. To po prostu kiepska zabawa jest. Już lepiej namówić na udział ojca i znaleźć ekipę w swoim wieku. W Krakowie z pewnością takie znajdziesz, popytaj tylko po sklepach i lokalnych maniakach.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie cm028 - nowe !!! ( jak ma byc NAJTANIEJ ) Używek nie kupuj .

 

ps. "kupimy sobie broń" - jakoś dziwnie to brzmi :zastanawia:

 

"To że jestem zielony to nie znaczy abyście mnie od razu krytykowali." - to już komicznie brzmi :icon_biggrin:

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Pierwsze primo, gogle nie mają szczelności okularków pływackich, więc pod względem izolacji od środowiska nic nie zmienią.

 

Drugie primo, alergeny wcale nie muszą działać bezpośrednio na oczy, żeby te swędziały. Weźmiesz sobie zyrtec/claritinę/loratadynę/cokolwiek i po problemie, zwłaszcza, jak będziesz się ruszać (im więcej kampienia, tym mniej adrenaliny w organizmie i tym podatniejszy na alergię jesteś).

 

Trzecie primo, chociaż nie takie ultimo, o polecanych goglach i okularach jest cały dział na forum. Z polecanych tanich a w miarę dobrych i uniwersalnych (okulary muszą pasować do twarzy - duże szpary to duże ryzyko) są Uvexy I-vo.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze 2 kolegów w moim wieku którzy też tego chcą.

 

:biggrin:

 

 

Sorki za tą broń. Mógł by mi ktoś napisać jakie okulary czy gogle najlepiej gogle bo mam alergie na pyłki kwiatów i strasznie mnie oczy swędzą tak do 70zł.

 

Dorzuć 20zł do ESS.

Edited by CQBRAY
Link to post
Share on other sites

Są tanie gogle, które wytrzymują wszystko, co w ASG może w nie trafić, ale zwykle mają tę wadę, że strasznie parują. Jeżeli mają być wytrzymałe i nie parować, to są drogie, oczywiście jako nowe. Za to można dostać używane ESS od ZielonejPantery (użytkownik na allegro) mieszcząc się w Twoim limicie cenowym. Generalnie warto jest być na bieżąco z ofertą tego sprzedawcy. Często ma ciekawe aukcje wszelakiego wyposażenia wojsk NATO.

Link to post
Share on other sites

Mógł by mi ktoś napisać jakie okulary czy gogle najlepiej gogle

 

 

Zajrzyj do tematu z ochroną oczu i twarzy i poczytaj. Napewno znajdziesz coś dla siebie. I odrazu ostrzegam: kupuj tylko atestowane produkty. Chińskie podróbki nie są wystarczająco pewne.

 

 

PS

Obskok zbierają zwykle pytania bezsensowne na granicy bredzenia. Za przemyślane i sensowne pytania nikt Cię nie obskoczy.

 

I miłej zabawy życzący.

Link to post
Share on other sites

Spoko mogę sobie kupić tą broń tylko,że nie wiem jak wymieniać tą gumkę.

Primo, to nie jest broń, tylko replika! :maniak_killer: Ostatnio jest bardzo polecana, choć ja mam w tym zakresie ambiwalentne odczucia.

 

Hmm... wydaje mi się, że w podobnej cenie do cm.028 lepiej wziąć coś takiego: http://www.sklep-asg-rc.pl/product-pol-113-G36-JG608.html

No to teraz zostaniesz "opluty" przez zwolenników CM.028, ale masz moje poparcie, choć ja kupowałbym http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1000. Dobry sklep, bardzo dobry serwis, replika dłuższa, ale też bardziej uniwersalna. :maniak_OK:

 

PS.

To moje osobiste, subiektywne zdanie!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Primo, to nie jest broń, tylko replika! :maniak_killer: Ostatnio jest bardzo polecana, choć ja mam w tym zakresie ambiwalentne odczucia.

 

No to teraz zostaniesz "opluty" przez zwolenników CM.028, ale masz moje poparcie, choć ja kupowałbym http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1000. Dobry sklep, bardzo dobry serwis, replika dłuższa, ale też bardziej uniwersalna. :maniak_OK:

 

PS.

To moje osobiste, subiektywne zdanie!

 

 

Widzę,że argumenty które już padały chyba 3-4 razy na temat G36 JG za ~500 zł dalej nie docierają. Polecając taką replikę za takie pieniądze wyrządzasz komuś niedźwiedzią przysługę (jeśli Cię posłucha).

 

Po drugie to nie przyczepiajcie się tak do słowa BROŃ. Jesteśmy na forum airsoftowym! Jak ktoś pisze "broń" to wiadomo co ma na myśli,jest to pewien skrót myślowy. W pewnym sensie jest to broń,a nie tylko sama replika,a dokładniej REPLIKA BRONI,można tym komuś zrobić krzywdę itd. .Dlatego skończcie już tak to czepianie się o to słowo.

Jakby ktoś nie wiedział to ta sprawa już dawno została rozwiązana i jest dopuszczalne użycie słowa BROŃ na naszym forum.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...