Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka


Recommended Posts

Witam!

 

Air Soft'em interesuję się od bardzo długiego okresu czasu, ale dopiero teraz czuję się na tyle "dojrzały" by zacząć zabawę na poważnie...

Decyzja jaką replikę kupić już padła, teraz przyszedł czas na oporządzenie.

Wertując forum nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi i dlatego zadam powtarzające się do bólu pytanie "co wybrać?".

Jak wiadomo dobór kamizelki jest raczej sprawą indywidualną i każdy powinien mniej więcej wiedzieć czego chce, na szczęście dla nas (mnie i was) mam już koncepcję czego potrzebuję/czego bym chciał...

 

- Całość musi być zgodna z systemem MOLLE (a dokładniej z amerykańską wersją)

- Kamizelka musi posiadać plecy, czyli chest rigi odpadają (jest to związane z faktem iż mam zamiar doczepić na plecach camelback'a)

- Kamizelka powinna posiadać cummerbund'a (ładownice na magi chciałbym przymocować bardziej/po bokach )

- Duże znaczenie ma wykonanie. Mam zamiar kupić raz, a porządnie, kamizelka ma mi służyć przez dłuższy okres czasu.

- Kamizelka nie może mieć suwaka/zamka

 

Myślałem nad kamizelkami typu Plate Carrier, jeśli chodzi o jakiś konkret to kamizelki MBSS przykuły moją uwagę, A-16 od Miwo też niczego sobie, Chińczyk Plus też wygląda interesująco (ALE obawiam się że dość niskie "plecy" utrudnią mi kożystanie z camelback'a)

 

Za chwilę padnie pewnie pytanie czy chcę nosić wkłady balistyczne... Nie, myślę że starczy mi utwardzona pianka albo coś w tym stylu..

Jeśli chodzi o moją funkcję w strzelankach/w grupie... Grupy nie posiadam, a na strzelanki z nowym sprzętem przyjdzie dopiero pora... znając siebie nie nadaję się na snajpera, granatów używać/nosić nie będę, przy sobie mam zamiar nosić 3-4 dodatkowe magazynki typu mid-cap, czyli na daną chwilę sam nie wiem jaka przypadnie mi funkcja..

 

Wyczytałem na forum, że najczęściej nie polecacie kamizelek ACM'a właśnie ze względu na jakoś wykonania. Niesie to ze sobą pytanie jakiej firmie "zaufać"?

Padało często hasło Miwo Military, czy jeszcze jakieś propozycje co do modeli i firm?

 

Oczywiście temat ceny... Na samą kamizelkę chciałbym wydać 250-300 zł (jak to w życiu bywa wolałbym taniej xD). Oczywiście z kamizelkami trochę przekraczającymi próg 300zł również chętnie się zapoznam.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Przyznaję, że zaskoczył mnie pomysł z paso-szelkami. Oczywiście w znaczeniu pozytywnym :D Nie brałem tego rozwiązania pod uwagę choć obiło mi się o oczy w czasie czytania forum...W moim przypadku pokuszę się chyba tylko o Past PT-3 oraz szelki ST-2.

 

Przyznam szczerze, że paso-szelki mocno podskoczyły w rankingu xD

 

Prośba do MODa, czy można scalić mój temat? Utworzyły się dwa identyczne tematy (nie specjalnie) i nie chciałbym żeby powstało zamieszanie.

Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

"Np tu masz czesta z Camelem, którego w przeciwieństwie do systemu molle możesz ściągnąć w każdej chwili celem napełnienia, czy odlania wody do gotowania."

 

<facepalm> Naprawdę mi teraz głupio, że nie pomyślałem o tym... Nie ma jak głupie pomysły xD

 

Hmmm... Dzięki uwadze Wukasz'a pomysł Jey'a85 na pasoszelki jeszcze bardziej zyskał w moich oczach...

Wygrywają pasoszelki :D

 

Pas PT-3

Szelki ST-2

Ładownica na 2 magazynki AK/Beryl

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Polecam PT-4 z ST-2. Miałem dopóki nie zmieniłem "orientacji politycznej" z WP na BW. :wink:

Świetnie się noszą, są bardzo wygodne. Szerszy pas stabilniej trzyma ładownice, dodatkowo stanowi dość dobre zabezpieczenie kręgosłupa w pasie. Bardzo solidne wykonanie.

Polecam z doświadczenia.

 

PS. Tu masz camela

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała, myślałem nad tym by kupić PT-4 ale właśnie przez szerokość pasa jednak zdecydowałem się na PT-3. Niestety mam lekko gruszkowatą figurę (ale, cały czas chudnę) i trochę by mi było gdyby pas podchodził mi do góry... Czy dobrze zrobiłem kupując PT-3 okaże się za ~14 dni roboczych ^^

Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze iż sam nie wiem jeszcze co będę nosić... zaczynam jak na razie z ładownicą na dwa magazynki, worek zrzutowy. W przyszłości dojdzie radio PMR, Camelback, kolejna ładownica na magi, bagnet, jakaś uniwersalna ładownica na drobiazgi... Zobaczymy jak to będzie :)

 

P.S.

Zapomniałem wspomnieć o tym iż będę używał mid-cap'ów i owszem problem powstanie jak "impreza" będzie wymagała używania realnej liczby kulek (real-cap), ale zanim się udam na tego imprezę dużo wody w rzece upłynie... mam dużo do nauczenia się jeśli chodzi o air soft...

Edited by Ninja_
Link to post
Share on other sites
P.S.

Zapomniałem wspomnieć o tym iż będę używał mid-cap'ów i owszem problem powstanie jak "impreza" będzie wymagała używania realnej liczby kulek (real-cap), ale zanim się udam na tego imprezę dużo wody w rzece upłynie... mam dużo do nauczenia się jeśli chodzi o air soft...

Zawsze mid capa możesz 30 kulkami załadować ^^

Edit, aj nie odświeżyłem :/

Edited by Gregoriian21
Link to post
Share on other sites

Mówiąc "problem powstanie jak "impreza" będzie wymagała używania realnej liczby kulek" miałem na myśli liczbę przenoszonych magazynków i miejsce na nie, to apropos "mało miejsca na pasie a inne rzeczy jeszcze się nosi."

 

Co do chlebaka... tak, pewnie w końcu trzeba by było go kupić.. ilość ekwipunku zwiększa się wraz z doświadczeniem xD

Edited by Ninja_
Link to post
Share on other sites

Czyli co masz na myśli mówiąc "liczbę przenoszonych magazynków". Masz zamiar kupić tak jak ten koleś 100 mid-capów :

Skoro tak to zawsze możesz zabrać mniejszą ilość czyli taką jaka by była wymagana. Lub zamierzasz kupić 2-3 midy to też nie będzie problemu bo raczej jak jest limit amunicji to jest max. x kulek nikt Ci raczej nie zabroni posiadać przy sobie np. 50 kulek w 2 magach
Link to post
Share on other sites

:sciana:

Chyba jestem zbyt zmęczony po pracy... Ubzdurało mi się, że mogę w ładownicach przenosić po dwa magi xD Czytając naszą wymianę zdań właśnie mnie olśniło że tak jak tak jak to ujął Jey85 ładownica może być występować w wariancie na 3(i np. 4) magi xD I wtedy mając ograniczoną ilość miejsca (o co się rozchodziło) faktycznie nie ma problemu...

Edited by Ninja_
Link to post
Share on other sites

Inne są pękate. Dobre do przytroczenia do plecaka lub ewentualnie jako transportowe, z boku buttpacka lub coś w ten deseń. Jak będziesz potrzebował więcej magów to sobie mini czestem uzupełnisz ten beltkit. Poczytaj odpowiednie tematy, wiele pytań samo się rozwieje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...