Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanaka Kar 98k - redwolf


Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu w/w pistoletu asg, znalazłem go na stronie:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Classic_Rifles_Tanaka_Tanaka_Kar98K_WWII_Rifle.htm

Zastanawia mnie jednak fakt, czemu w opisie jest napisane że osiąga 420 FPS? Skoro wszędzie można wyczytać, ze karabin wyciąga 550 FPS wzwyż.

Jak wyglądają zakupy w tym sklepie? Jest to jakiś rzetelny sklep asg?

Przepraszam że umieściłem temat tutaj ale nie miałem pojęcia gdzie go przypasować. ;/

Jeżeli macie jakieś opinie co do karabinu proszę podzielcie się ze mną ;)

 

Pozdrawiam

Gruber92

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawia mnie jednak fakt, czemu w opisie jest napisane że osiąga 420 FPS? Skoro wszędzie można wyczytać, ze karabin wyciąga 550 FPS wzwyż.

 

"Power: 420.0 fps

Power Source: HFC134"

 

Czyli krótko mówiąc prędkość zmierzyli na tzw. gazie "low presure" - zalecanym do stosowania w większości japońskich replik, głównie broni bocznej - stąd też niska (jak na tę replikę) liczba efpeesów. Na green gazie ten Mauser powinien wyciągać stabilne 520-540 FPS (głównie zależy od temperatury).

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites

Dzięki SturmFJ,

Mam jeszcze parę pytań jak to wygląda z płatnością, jeżeli zapłacę a kurs dolara zmieni się wzwyż to muszę dopłacić?

Czy poprostu "fixuje" kurs dolara? Jak wygląda awaryjność tego karabinu.

Jakie jest przełożenie FPS na metry ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda awaryjność tego karabinu.

 

Odpowiednio smarowany i należycie czyszczony będzie bezawaryjnie służył przez lata - Tanaka Works, podobnie jak kilku innych japońskich producentów, tworzy klasę samą w sobie jeśli chodzi o jakość.

Jeśli natomiast uda się komuś coś w nim uszkodzić (mechanicznie), to rodzi się poważny problem - części zamienne tylko u producenta (lub smutne resztki oferty części na WGC) lub u utalentowanego tokarza z dobrym zapleczem narzędziowym.

 

Magazynki są jeszcze gdzieniegdzie dostępne, u nas o dziwo także (245 zł za sztukę).

Link to post
Share on other sites

Miko ma rację. Na klimatycznych spotkaniach strzelamy częściej na singlu, wyjątkiem jest MP40. Ja mam M14 Weterana zastępującego mi Garanda ale i tak strzelam pojedynczymi lub po 2-3 kulki na raz.

Na zwykłych spotkaniach nie wygrasz z HiCapami :bialaflaga: i podejżewam, że nikogo nie namówisz na przełączenia się na singla :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to potrzebuje dobrej broni z IIWŚ do rekonstrukcji oraz do potyczek asg, ale nie chce kupować jakiegos chinskiego mp40.

Chce kupić raz a porządnie, żeby mi ta broń starczyła na pare lat. Jakieś sugestie ? (musi być broń niemiecka)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz używać tego do rekonstrukcji i się nie oszczędzać to ja bym zalecał STG . Niestety ale konstrukcje gazowe są dość delikatne i podatne na uszkodzenia. Nie wiem jak jest z Tanaka, ale koledze przy niskiej temperaturze w Marushinie pękła na pół w Marushinie obudowa zamka .

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Dobra, to ja coś dorzucę od siebie. Mam sporo replik gazowych, na GG, CO2 czy zasilane z zewnątrz i pośród tego wszystkiego jest Mauser od Tanaki. Replika wyjątkowo dobrze zrobiono, z dbałością o detale, dodatkowo mechanizm działa perfekcyjnie i jest wytrzymały. Osiągi są naprawdę bardzo dobre nawet w stocku, 550fps w temp około 20 stopni, umożliwi Ci bezproblemową grę wraz z innymi graczami. Testowałem replikę w temperaturze -3 stopni i jedno porządne nabicie maga wystarczało spokojnie na oddanie 10 bez problemowych strzałów, może wydawać się to nie wiele ale patrząc na to że wiele replik gazowych w takiej temperaturze ani jednego strzału nie chce oddać to wyniki jest mocno zadowalający.

 

Podsumowując, jeśli stać Cię na samą replikę plus komplet magazynków, to wydaje mi się że powinieneś być bardzo zadowolony z repliki i spokojnie mógłbyś konkurować z replikami elektrycznymi pokroju mp40 czy stg.

Link to post
Share on other sites

Nanteris, a poleciłbyś stg44 jakieś porządnej firmy, bo nie chciałbym wtopić znowy kasy jak to zrobiłem z kar98 boyi ;(

 

 

Gdzieś na forum w tematyce WWII przewinął się temat z problemem dostepności magów do Stg44.

Rozpoznaj temat żebyś nie biegał z pustymi ładownicami :cool:

 

Gdzieś na forum w tematyce WWII przewinął się temat z problemem dostepności magów do Stg44.

Rozpoznaj temat żebyś nie biegał z pustymi ładownicami :cool:

 

Już mam

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/118139-magazynek-stg-44/

Link to post
Share on other sites

No trochę słabo to wygląda z magazynkami ;/ No ale to chyba kwestia dłuższego poszperania ? ;)

Co do blowblack jedyna wersja stg44 to od shoei a to już troche za drogie cacko ;/

Jest może jakiś tutorial do stg 44? z blowbackiem? Bo widziałem na tym forum i innym tylko do mp40 ;/

Link to post
Share on other sites

Akurat jeden z członków mojego stowarzyszenia sprzedaje STG wraz z ładownicami, cena atrakcyjna.

 

http://allegro.pl/agm-stg44-sturmgewher-44-ladownice-i2179392126.html

 

Żaden stg oprócz Shoei nie posiada blowback-a . Zresztą z kupnem Shoei też łatwo nie jest, kiedyś kilka osób odemnie zamówiło, czekali ponad rok i poprosili o zwrot pieniędzy.

 

Co do magazynków to ostatnio były u Krakmana, aktualnie wyszły. Musisz się czaić :).

 

http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-hi-cap/magazynek-hi-cap-do-agm-056b.html

Link to post
Share on other sites

Ooo nanteris, hmm a te ładownice są pełne czy to same łądownice ;>?

Kurcze a ładowarkę bym gdzieś dostał?

To nie jest przypadkiem ta wersja z pomarańczową końcówka przy wejściu lufy?

Czym rózni się (oprócz wydawcy) od ERMY lub GFC?

Jestem chętny go kupić :>

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...