Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanaka Kar 98k - redwolf


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To kupuj bo Cię może ktoś wyprzedzić. W replice jest batka 8,4 V stick jak nie będziesz miał gdzie kupić stockowa ładowarkę to pisz do mnie na PW oddam za piwko +koszta wysyłki.Chyba ze od razu zainwestujesz w lipo 7,4V i ladowarkę. W moim siedzi stick 11,1V ale musiałem delikatnie przerabiać kolbę.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o StG to polecam zakup na zbrojowni . Z osiągów jestem bardzo zadowolony (niby stock a jak ładnie strzela !) zalecam jedynie wymianę gumki hop siup. Jeśli chodzi o magi, to średnio raz na pół roku krakmani się starają i magi są dostępne ;)

 

Pozdr

Edited by brod3c
Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem dzisiaj do sklepu redberet, powiedzieli mi że te marki AGM, ERMA, GFC to te same pistolety, tylko że przepakowane, polecił mi stg44 od gfc bo posiada 2 letnią gwarancję a nie tak jak inne modele roczną. Potwierdził że są problemy z dostępnością magazynków, a blowback nie powinien wywołać zadnego uszkodzenia.

Jak myślicie jest w tym troche racji?

Link to post
Share on other sites

Tak się składa że posiadam i Stg44 od GFC i Mp40 od SRC, więc mogę coś nie coś powiedzieć. Większość czasu latam z Stg, wymieniłem komorę na G&P i wstawiłem lipola 11,1.

Zalety Stg

-Moc (430 fps w stocku )

-Hi cap ( dla jednych + dla innych - , ale jak ma się tylko jednego maga to wolę żeby był to Hi niż mid/real )

-Bezawaryjność i solidne jak na chińczyka części ( stalowa prowadnica, łożyska 8mm, M135 spring )

-Cały GB i zespół lufa + HU w standardzie M4

Wady Stg

- Brak szczelności na komorze ( komora z plastiku )

- Trzeba uważać na piny i na osłonę muszki.

- Słabo z magazynkami

 

Mp40 SRC kupiłem sobie, żeby kulturalnie strzelać się na budynkach ( no i dlatego że podobała mi się opcja blow backu i solidnego wykonania ). Szybko okazało się że po za funkcjami ozdobnymi bardzo mało z niego strzelam. Brak trybu single ( choć jest 100% real ) utrudnia życie bo jakoś zawsze słyszę " w budynkach Cqb i na singlu :(

Zalety Mp40 SRC

-Wykonanie ( śmieszne waffenmaty ) + dobrej jakoś imitacja bakelitu ( nylon ) + dużo stali.

-Ma 360 fps +/- a strzela na przyzwoite odległości

-Blowback :)

-Dostępność magazynków ( większa niż w stg )

Wady Mp40 SRC

-Fabrycznie skopana regulacja hop upa ( pierścień wygląda jak połamany i ma ostre nadlewki

-Bardzo mało miejsca na baterię ( 8,4 Firefox się mieści ale już 9,6 mini FF w dwóch stickach nie [ różnica 5mm na długości ])

 

W sumie to tak mniej więcej wygląda. Najlepiej było by żebyś dorwał kogoś z tymi replikami i sam zobaczył co i jak i co lepiej tobie pasuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Mam okazję kupić używaną replike kar 98 od tanaki.

Dla pewności spytam czy to napewno ta "długa" wersja.

Dołączam opis:

"Karabin jest wykonany w całości z metalu i osadzony w pięknej drewnianej kolbie. Nie jest o żadna sklejka czy inna imitacja tylko prawdziwa drewniana kolba!!

Biorąc karabin do ręki czujesz sie tak jakbyś miał w ręku prawdziwego Mausera, waga ok 4 kg, wymiary zgodne z oryginałem, przeładunek jak w prawdziwym, no i ten dzwięk przy przeładowaniu.. Naprawde wrażenia są świetne!!

Strzelanie to również sama przyjemność, karabinek jest ładowany na GreenGas a jego magazynek mieści 10 kulek 6mm BB, ok 530 FPS !!

W Polsce można kupić taki karabin za ok. 1690 PLN (cena według jednego z większych polskich sklepów, do tego karabin od dłuższego czasu niedostępny na stanie...)"

 

Sprzedający twierdzi iż karabin ma długość 110 cm (czyli długa wersja), ale w opisie pada cena 1690 zł czyli cena adekwatna do krótszej wersji ;/

Z góry dzieki za podpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam okazję kupić używaną replike kar 98 od tanaki.

Dla pewności spytam czy to napewno ta "długa" wersja.

Dołączam opis:

"Karabin jest wykonany w całości z metalu i osadzony w pięknej drewnianej kolbie. Nie jest o żadna sklejka czy inna imitacja tylko prawdziwa drewniana kolba!!

Biorąc karabin do ręki czujesz sie tak jakbyś miał w ręku prawdziwego Mausera, waga ok 4 kg, wymiary zgodne z oryginałem, przeładunek jak w prawdziwym, no i ten dzwięk przy przeładowaniu.. Naprawde wrażenia są świetne!!

Strzelanie to również sama przyjemność, karabinek jest ładowany na GreenGas a jego magazynek mieści 10 kulek 6mm BB, ok 530 FPS !!

W Polsce można kupić taki karabin za ok. 1690 PLN (cena według jednego z większych polskich sklepów, do tego karabin od dłuższego czasu niedostępny na stanie...)"

 

Sprzedający twierdzi iż karabin ma długość 110 cm (czyli długa wersja), ale w opisie pada cena 1690 zł czyli cena adekwatna do krótszej wersji ;/

Z góry dzieki za podpowiedzi

 

Za tę cenę bierz i nie pytaj, czy Kar 98k, czy Gew 33/40(oryginał ma 95, a maus Tanaki 99 cm)!

Edited by Sepp
Link to post
Share on other sites

Jak w opisie najpierw pisze "(...)W Polsce można kupić taki karabin za ok. 1690 PLN(...)", a on chce za używkę(nie wiadomo w jakim stanie) 2100, to powiedz mu, żeby "szedł Krzyża bronić" - delikatna wersja zwrotu "spier...aj".

Link to post
Share on other sites

Dobra przepraszam was wszystkich, bo chyba nie jasno przedstawiłem sytuację. Szukając k98, wszedłem na stronę archiwumallegro.pl. Znalazłem parę starych aukcji własnie z tą repliką napisałem do użytkowników, którzy te aukcje powygrywali. Opis, który wam napisałęm pochodzi własnię z aukcji, który ten gościu wygrał (3 lata temu). Kupił tanake za 1300 złociszy. Chodzi mi własnie czy jest to wersja krótsza czy też nie. Bo jeżeli jest to długa wersja, to cena i tak jest mniejsza od kosztu kupna nowego sprowadzanego z redwolf'a. Zaś jeżeli jest to wersja "G" to nie ma tu kalkulacji. Poprostu nie chce przepłacic ;)

Link to post
Share on other sites

Zaś jeżeli jest to wersja "G"

 

Oj, tu musimy zrobić rozróżnienie - wersja "G" (najczęściej oznaczana w sklepach "the G version") to wersja repliki, zarówno Maus'a 98k jak i czeskiego G33/40, wyposażona w regulację ciśnienia gazu dostarczanego podczas strzału (co przekłada nam się na FPS - niektórym udawało się podobno osiągnąć na tym nawet siedem stówek). Ogólnie jest to rzecz ultra-rare i wątpię by ktoś chciał coś takiego puścić za 1,5k zł.

 

To tak tylko gwoli rozróżnienia, jak mniemam chodziło tu o Gewehr'a 33/40

Link to post
Share on other sites
Jak w opisie najpierw pisze "(...)W Polsce można kupić taki karabin za ok. 1690 PLN(...)", a on chce za używkę(nie wiadomo w jakim stanie) 2100, to powiedz mu, żeby "szedł Krzyża bronić" - delikatna wersja zwrotu "spier...aj".

 

 

Takiś mądry to weź i kup za te 1690zł. Podawanie cen sprzed 3 lat jest równie sensowne jak podawanie długości sam wiesz czego łącznie z kręgosłupem...

Link to post
Share on other sites

Takiś mądry to weź i kup za te 1690zł. Podawanie cen sprzed 3 lat jest równie sensowne jak podawanie długości sam wiesz czego łącznie z kręgosłupem...

 

Nie jestem "taki mądry", jak ci się wydaje, gdyż swojego kupiłem za tyle w zeszłym roku w styczniu(czyli rok, a nie trzy) ze Spec`a. Rzucili na magazyn całą jedną sztukę, tak samo jak "mośki" Zeta Lab każdego rodzaju po jednym, czy "aż" pepeszki ARES`a(z tą ostatnią nie zdążyłem i musiałem zza granicy ściągać). Wszyscy zainteresowani wiedzą, jak obecnie ciężko o cokolwiek dżapańskiego doprosić się z w/w sklepu :icon_confused:,

Link to post
Share on other sites

Niestety... za bardzo się widać upaśli. :zastanawia: Gdyby na bieżąco uzupełniali swoje zapasy(nie wspominając już nawet tych bardziej chodliwych), to człowiek by nie przepłacał, ściągając sprzętu zza granicy. :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

No nic gościu się rozmyślił, bo się za bardzo do repliki przywiązał ;/

Mam pytanie, czy ten sklep na pewno znajduję się w UK?

http://www.shootercity-airsoft.com/

Bo jeżeli tak to by się opłaciło kupić tam tanake ; )

Z tym że w opisie znajduje się dziwne zdanie:

"Magazine capacity:10rd 260fps(134a Gas) "

To znaczy że na bardzo niskim poziomie gazu tak strzela?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...