Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam posiadam g36c firmy Cyma. Po ostatnim otworzeniu GB i jego przesmarowaniu, zrobiłem test strzykawki na zespole cylindra. Powiem że wypadła dosyć mizernie: mogłem bez większych oporów przesunąć tłok do końca. A więc myślę nad wymianą głowicy cylindra i tłoka, bo to raczej one są odpowiedzialne że szczelność w zespole cylindra. Po przejrzeniu rożnych stron natrafiłem na takie głowice: http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3763 Czy jest to dobra opcja, czy może jest coś lepszego w podobnej cenie. Z tymi uszczelkami na daną temperaturę to myślę że trochę pic na wodę. Zależy mi głównie na szczelności układu i jego możliwie jak największym wyciszeniu.

 

Jeszcze mam pytanie czy jest sens wymieniać cylinder na jakiś inny skoro on nie podlega żadnemu odciążeniu i raczej nie odpowiada za szczelność tylko za dobry poślizg głowicy tłoka. W mojej giecie czytałem że jest dysza nie standardowej długości, wszędzie w sklepach widuję około 24mm moja ma 25,2mm (tak pisało w testach na tej stronie) Czy jest jakaś dysza która by pasowała do mojej repliki, czy pozostaje dorobić jedną tutaj: http://allegro.pl/dysza-mosiezna-na-zamowienie-scar-masada-g36-i2194799861.html choć jest to dosyć drogie.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem chodzi mi też głównie o wyciszenie układu. A ten co teraz mam nie jest zbyt cichy jeśli chodzi o zespół cylindra ;p

 

Myślałem też nad sprężyną Guardera m120, czy będzie większa różnica w prędkości wylotowej od tej stockowej. Czy przy m120 jest konieczna wymiana stockowego tłoka ?

 

Pozdr

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Tak, trochę zmniejszy, ale nie tak dużo, a na stratę fps się przekłada w jeszcze mniejszym stopniu.

Owszem, trzeba, ale to wyjdzie na zdrowie dla tłoka - >TU< masz zdjęcia tłoków "zjedzonych" złym AOE.

 

@Szymx1 na ile rozumiem to, co napisałeś i to, co wyczytałem o AOE, to właśnie na tym polega ta korekta ;)

Link to post
Share on other sites

Zależy, jaka guma i jaki silikon ;)

Oba skutkują tym samym - odsunięciem tłoka do tyłu w pozycji początkowej, a tym samym lepszym kątem natarcia zębów zębatki tłokowej na zęby tłoka. W różnym stopniu i zależnie od tego, czy to pierwszy strzał, czy któryś z serii (silikon się trochę bardziej "kompresuje"), ale tym samym.

Zresztą guma grubości 3-4mm (tyle potrzebowałem na poprawę AOE) też wcale nieźle tłumi.

Link to post
Share on other sites

Zrobienie AOE to dość ciekawa inicjatywa tylko trzeba to zrobić porządnie. Ja bym tam raczej polecał kupić zestaw wyciszonej głowicy tłoka i cylindra. Wyjdzie to drożej ale nie będzie strachu że nagle coś się może zepsuć bo źle nacięło się ząb. Ale to już zostaje do decyzji zainteresowanego.

 

@l_isek pamiętaj że Cyma to jednak wytwór Chiński i może się zdarzyć że jednak będzie ta niedokładność i nieszczelność jednak będzie. Jak to się mówi jednemu będzie wieki chodzić a drugiemu się rozwali następnego dnia po kupieniu.

 

@Across321 co do M120 Guardera znajdziesz mocną poprawę. Kwestia jest taka że sprężyny Cymowskie nie są super dobre i są o jednakowym skoku co doprowadza do szybszego ubijania się jej a tym samym zmniejszającym się parametrom mocowym repliki. Sprężyny Guradera są z dobrego materiału i są o niejednakowym skoku co prowadzi do mniejszego ubijania się sprężyny, jak poszukasz na forum wiele osób sobie chwali je mówiąc że używając je 4 lata nie spadają im znacząco FPSy w replice.

Też można znaleźć w internecie tablice na których SP120 (Guarder) ma przewagę o jakieś nawet 20-30 FPS względem M120 innych producentów.

Link to post
Share on other sites

Co do tego testu strzykawki to ja mogłem zrobić błąd, ponieważ nie robiłem go z zespołem cylindra włożonym do gb tylko w ręce. Za niedługo powtórzę ten test ale tym razem poprawnie. Co do m120 jestem już do niej całkowice przekonany. Jednak wolał bym kupić wyciszone głowice niż bawić się w samoróbkę.

 

Jakie głowice są godne polecenia, jeśli chodzi o tańsze niż te systemy ? Czy może warto dopłacić do tych systemy ?

 

Czy są jakieś gotowe dysze, które pasowały by do mojej giety pod względem gługości, czy musiał bym poprosić gościa z allegro żeby mi taką zrobił ?

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście robiłem test strzykawki na wyciągniętym zespole cylindra ale dobrze złożonym i wychodziło bardzo pozytywnie.

 

Wyciszone głowice to chyba każda będzie dobra tylko żeby dobrać wyciszoną głowicę cylindra do wyciszonej głowicy tłoka i najlepszym rozwiązaniem będzie by były tej samej firmy powinny wtedy najlepiej do siebie pasować.

 

Co do dyszy to wtedy możesz wymienić jak będziesz chciał dać ją uszczelnioną bądź wstawić Bore-Up (zestaw o powiększonej średnicy) bo tam są inne wymiary średnic wewnętrznych dysz.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie i praktycznie. AOE (Angle of Engagement) nie ma nic wspólnego z wyciszaniem repliki. Montując gumę wyciszającą przy okazji musisz dopasować kąt kontaktu zębatki z tłokiem. Na wyciszenie w twoim przypadku miało wpływ to że zamontowałeś sobie wyciszenie w postaci gumy. Jeżeli ustawię AOE montując odpowiednie podkładki między głowicą tłoka a tłokiem to w żaden sposób nie wpłynie to na wyciszenie. Skąd pomysł że ustawienie kąta ma wpływ na wyciszenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...