Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie repliki na ala drewno .


Recommended Posts

Chodzi mi o malowanie repliki środkami łatwo dostępnymi w PL .

Na Mazowieckiej w Warszawie masz świetny sklep dla plastyków i innych artystów-powinieneś tam znaleźć albo takie farby i werniksy jak te z tutka na RA albo coś podobnego.

Link to post
Share on other sites

http://img841.imageshack.us/img841/5889/p1010600d.jpg

Tutaj jest zdjęcie mojego SWD, nie tylko malowane okładziny, sorry za jakość. Postaram się zrobić następnym razem jakieś lepsze fotki. Odkupiłem te okładziny, na strzelankach często słysze "drewna od ostrego?" "cyma?", ale komentarz mojego ojca przebił wszystkie "bardziej styranych drewien nie mogłeś dostać?". :happy:

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie tylko , w niczym ten film nie pomaga .

 

Jak zrobić taką kompiel ?

Jakich składników użyć ?

Gdzie można kupić do tego składniki ?

Czy taką metodą można pomalować plastik ?

Czy można wykonać coś takiego w domu ?

 

I czy taką metodą można uzyskać efekt drewna ?

Edited by musashi
Link to post
Share on other sites

Koszt profesionalnego malowania jest chyba mniejszy lub porownywalny z kupnem u stolarza kolby a napewno stosunek cana/jakos jest nieporownywalna w ogole.

 

Ewentualnie mozesz sprobowac odkupic od kogos gotowa, stockowa kolbe tak pomalowana na drewno o ile sa dostepne do twojego modelu karabinu. Well i tanaka robia takie na pewno - wiem bo mialem (co prawda z drewnem sie nie rownaja, ale na poczatek wystarczaja). Radze spytac tez w sklepach modelarskich, moze jakis modelarz by sie podjal namalowania wzoru.

 

Jesli wszystko zawiedzie to mam znajomego stolarza ktory zawodowo robi kolby airsoftowe.

Link to post
Share on other sites

musiashi-

1.baniak lub wanna z woda

2.farby humbrol ( dostepne rozne kolory - patrz sklepy modelarskie )

3. tego w domu sie nie robi. mozna sobie dywan zapackac ;)

4. plastik prawdopodobnie mozna pomalowac. najpierw trzeba go zabielic papierem sciernym,pozniej oczysci aby farba lepiej przylegalas do powierzchni. btw-humbrol jest dedykowany do plastikow ;) a gitary elektryczne wykonuje sie z polimerow ;)

5.czy bedzie przypominac drewno.... w najlepszym przyoadku co najwyzej sklejke....

http://m14forum.com/m14/19319-need-advice-assembling-new-wenig-stock.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

Mój znajomy chce upiększyć cm.28. Widziałem kiedyś artykuł o urealnianiu plastykowej stali i pseudodrewienek przez umiejętne malowanie. Pisany o ile mnie pamiec nie myli przez jakiegoś typa z Filipin. Wie ktoś o co mi chodzi? Może podrzucić linka?

 

A może macie własne porady?

Z góry dzieki za pomoc

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o plastik zrobiłbym tak, podkład srebrny, na to lakier. Potem właściwa warstwa czarnego lakieru z połyskiem, myślę że fajny efekt by to dało. U siebie w dwóch replikach użyłem lakieru z połyskiem by uzyskać efekt "oksydy" i wyszedł mi bardzo podobnie.

Co do drewien... pojechałbym papierem ściernym.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...