Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ustawienia imaxa


Recommended Posts

Witam wszystkich. Niedawno zakupiliśmy z kolegami polecaną ładowarkę Imax B6. Aktualnie jest ona u mnie w domu i staram się rozkminić jakie parametry ustawić jeśli chodzi o ładowanie i rozładowywanie. Cała nasz trójka posiada stockowe akumulatory dodawane do G36c Cyma 1200mAh 8,4.

Póki co ustaliłem, że jeśli nigdzie mi się nie spieszy to taki akumulator ładować stosunkowo małym prądem:

 

Prąd rozładowywania - 0,3 A

Prąd ładowania - 0,3 A

Maksymalne napięcie ładowania - w instrukcji mam podane 10,5 V ale wydaje mi się, że jest to za dużo. Jaką wartość najlepiej tutaj wprowadzić ?

Napięcie końcowe rozładowywania - jaka wartość powinna tutaj być dla mojego akumulatora ?

 

Czy przy ładowaniu ustawiać maksymalny czas ładowania, lub pojemność do jakiej ma być naładowana batka ?

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Maksymalne napięcie ładowania to wartość V jaką batka będzie miała na pełnym naładowaniu. Jest to w granicy 1,4V na Cele.

Napięcie końcowe rozładowywania to wartość V jaką batka będzie miała na pełnym rozładowaniu. Jest to w granicy 0.9V na Cele.

Link to post
Share on other sites

Witaj strudzony wędrowcze,

 

Prąd ładowania ustawiam zazwyczaj na 0.6A jeśli chodzi o NIMH bo pewnie o ten rodzaj chodzi zać maxymalne napięcie zazwyczaj mam auto co by sama pomyślała :)

 

możesz zabezpieczyć alarmem do danej pojemności ja zawsze daję o 50mah więcej i nic się nie dzieje :) przykładowo mam 1200 8.4V nimh to daję sobie 1250mah ;)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że post pod postem ale mam jeszcze jedno pytanie. W moim akumulatorze mam bardzo krótkie kable które idą do wtyczki. Czy jeśli bym dolutował przedłużenie z kabli niskooporowych, wzrósł by opór na kablach przez dodatkowy lut ?

 

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jak dolutujesz z 10 cm kabla modelarskiego ze 2 mm^ to nie odczujesz tego (tylko zrób to dobrze aby nie było tzw. zimnego lutu). A swoja droga to przy tym prądzie spokojnie możesz ładować do napięcia 10,5V. Nie ustawiaj opcji pojemnościowej w ładowarce dla NIMH bo pakiety są w rożnej kondycji jak masz 1200 to jak wejdzie 1400mAh to się nic nie stanie pilnuj tylko napięcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...