Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Krótkofalówki


Recommended Posts

Witam, potrzebuje porady dotyczącej krótkofalówek. Mianowicie potrzebuje krótkofalówek do terenu lekko górzystego i lesistego. Jestem myśliwym i służyły by mi one na polowaniach. Jeśli chodzi o cenę to do 500 zł mogę na to przeznaczyć. Aha zapomniałem dodać że interesuje mnie kupno pary krótkofalówek. Jestem zielony w tym temacie (wolę od razu sie przyznać):D

Liczę na to że mi pomożecie :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Navcomm będzie lepszym wyborem - Motorola działa tylko w paśmie PMR, Navcomm pokrywa dużo większy zakres, ma wymienną antenę, dużo ciekawych akcesoriów itp.

Hmm, w takim razie muszę zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy i kupić te Navcomm'y.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A patrząc do chińskich sklepów dostaniemy to samo za połowę ceny. Mój typ na dziś http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107196 Na oko z vatem 220. Dawno nic nie ściągałem z Chin, nie wiem jak teraz się nasze cło zachowuje. Pewno puszczą bez.

Kupowanie nowego Navcomma to jakieś nieporozumienie jest. Nawet przy dzisiejszym kursie dolara. TK760 299 pln, Najtańszy chińczyk z klawiaturą 48$ http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106332. Jeśli przejdzie bez cła oznacza mniej więcej połowę ceny.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że kupując Navcomma w Polsce możesz dochodzić uprawnień z tyt. niezgodności towaru z umową i gwarancji. Kupując od skośnookich, "niekoniecznie". Osobiście nie mam zaufania do QC w ChRL i wolę mieć "serwis" na miejscu. Choć oczywiście rzecz warta uwagi, pod warunkiem, że znajdzie się wystarczająco odważnych, żeby to kupić i sprawdzić...

Link to post
Share on other sites

To prawda. W wypadku 409 gwarancja działa, tylko wysyłka jest nieopłacalna. I masz rację z QC. Na 6 Qanshengów TG6A które ściągałem akurat w moim nie działa klawisz 5. Napisałem do sklepu, opóźniliśmy kolejne zamówienie i przysłali nową klawiaturę, której nie mieli na sklepie. Ściągnęli od producenta.

Link to post
Share on other sites

Mam i jest to bardzo fajne radyjko. Nawet w deszczu działało. Tylko rzeczywiście jest problem z tym złączem, bo nawet (tak jak w moim przypadku) przerobienie samej wtyczki to nie wszystko, trzeba też przerobić PTT (jakiś mostek, czy coś - nie znam się). Odbiór i nadawanie bdb. Na minus to, że bywa zbyt czułe i lubi zbierać zakłócenia oraz głośne pyknięcie na koniec odbioru (nie ma rogerbeep, ale takie głośne pyknięcie - trochę denerwujące).

 

Aczkolwiek jeżeli wystarczy Ci fabryczna słuchawka (a jest na prawdę dobra), to nie ma problemu z headsetem.

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Zestaw grucha+odsłuch- gorąco polecam. Używam ponad rok i sobie chwalę. Nie ma tych +37 do lansu jak za headset/słuchawki aktywne ale jest to bardzo wygodne. Przy produktach navcomma nie trzeba nawet tak bardzo kierować ust w stronę gruszki a i tak wszystko pięknie zbiera.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...