Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja FJR


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bataliony 500/600 to już całkiem inna bajka :)

 

Ja, ja, ale chodzi mi o co innego - chłopaki byli z WSS, co oznacza dostęp do najlepszego sprzętu (i np. 500-tny FG-iety otrzymał), a StG nie dostali - musieli zadowolić (że tak to kolokwialnie nazwę) "wyrobem zastępczym"

Link to post
Share on other sites

Kiedyś chyba taki projekt miała grupa GRH Pomerania 1944 jak dobrze pamiętam.

 

 

 

 

Nasi członkowie dysponują tego typu sprzętem. Rzeczywiście kiedyś będąc jeszcze w P45 mieliśmy kilka zdjęć jako 500/600 . Może kiedyś do tego powrócimy :) .

 

251086_189575151093480_183898408327821_546021_1829784_n.jpg

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Git, bo jest posucha w kraju w tej materii.

Próbowałem nakręcić władze Grupy z którą sporadycznie współpracuję(ałem) na taki profil, ale mimo, że oficjalnie odtwarza Strzelców Górskich WH(jak do tej pory jedyny :excl: występ jako GJ wykonali w... 2007r., a ich pojęcie o szpeju sprowadza się do butów i M43 z szarotką, bo "(...)resztę można sobie darować"), to na porządku dziennym idzie na tapetę Infanterie WH i coś niby SS(maus z plastikową kolbą, farbowane płaszcze szwajcarskie, grochy Sturm`a{sam mam takie od lat, ale tylko na polowania, bo nigdy tego syfu na inscenizację bym nie włożył}, czy palmy od Franka to wierzchołek góry).

Jak już ichnia władza usłyszy o Spadochroniarzach, to wysypki dostaje

Link to post
Share on other sites

Hmmm a skąd mają buty górskie ? Jest to jedyny element który powstrzymuje nas przed zajęciem się oddziałami górskimi SS muzułmańskich ochotników z "Handschar" :zastanawia: , niestety ale te szwajcarskie buciory są nijak podobne do niemieckich. A porządne repro koszuje grubo ponad 1000 zł :angry: , może kiedyś :wub: .

 

 

coś niby SS(maus z plastikową kolbą, farbowane płaszcze szwajcarskie, grochy Sturm`a (.....) , czy palmy od Franka to wierzchołek góry).

 

Ała , ała aż uszy bolą :dry: , era grochów sturma w reko na szczeście dawno już się skończyła , chociaż niestety nie wszędzie .

 

 

Znalazłem jeszcze jedną fotkę z FJ :) .

 

04m.jpg

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Skoro już temat powoli schodzi na Sturma, to czy ich worek na kości jest dobrej jakości? Skoro to to samo co MilTec to trochę się boję, bo miałem niemiłe doświadczenia z produktami tej firmy :zastanawia:

 

Sepp, co sądzisz o gaziaku K98k Boyi? Daje radę? ;)

Link to post
Share on other sites

W mojej grupie jest dwóch gości, którzy odtwarzają między innymi FJR i Knochensacki mają właśnie Sturmowskie. Wydaje mi się ze skoro oni ich używają, to nie mogą być złe, jako że często gęsto ciągną sprzęt zza granicy.

Link to post
Share on other sites

Hmmm a skąd mają buty górskie ? Jest to jedyny element który powstrzymuje nas przed zajęciem się oddziałami górskimi SS muzułmańskich ochotników z "Handschar" :zastanawia: , niestety ale te szwajcarskie buciory są nijak podobne do niemieckich. A porządne repro koszuje grubo ponad 1000 zł

 

Dwóch osobników(będących zresztą od początku istnienia Grupy) posiada właśnie szwajcary. Porządne repro kosztuje obecnie... coś 500(pięćset) jewro. Niestety już nie posiadam, bo mi jakiś chuj zajebał po kilku założeniach z sali "zamkniętej na klucz". Jeżeli ktoś zobaczy typa w takich "trzewiach" z rozmiarem 29,5 - to najpierw wpierdol, a potem pytać, skąd ma. :angry:

 

 

(...)Sepp, co sądzisz o gaziaku K98k Boyi? Daje radę? ;)

 

Wizualnie to samo co springi, lufa również dwu częściowa(6,12 i 7,20 mm), tyle, że zamek jest w wersji gazowej. :bialaflaga:

 

 

No to ładnie, bo ściągać z Panther-Store za siedem stów nie uśmiechało mi się :biggrin:

 

 

Tekst gościa z powyższej grupy, dla którego GJ to kiedyś był priorytet, gdy usłyszał, ile dałem za portki Górskie z Lostbattalions

http://www.lostbattalions.com/german33-45/heer/heerwool/M36MountainTrousers.html

 

"Ja bym w życiu nie wydał ośmiu stów na spodnie" :bialaflaga:

 

 

Co do kombi trzeciej wersji w Splittertarn od Sturm`a - mam taki kupiony od Magnusa, kiedy jeszcze handlował wyłącznie na bajzlach motocyklowych szpejem dla bajkersów i miał katalog, w którym były fajne fanty. Mam go do tej pory, ale od kilku lat biegam w tym drugiej wersji w Grünmeliert(zajebisty jest zwłaszcza na polu z rzepakiem :icon_biggrin: ). Ze Spearhead`a, czy SMwholesale mają lekko przekłamany kamuflaż.

Link to post
Share on other sites

Tekst gościa z powyższej grupy, dla którego GJ to kiedyś był priorytet, gdy usłyszał, ile dałem za portki Górskie z Lostbattalions

http://www.lostbattalions.com/german33-45/heer/heerwool/M36MountainTrousers.html

 

"Ja bym w życiu nie wydał ośmiu stów na spodnie" :bialaflaga:

 

Wiadomo, że jak się idzie w reko to trzeba kupować najlepszy szpej i to są wydatki. Ale mowa o stylizacji. Może kiedyś i na reko przyjdzie czas :wink:

Link to post
Share on other sites

Dwóch osobników(będących zresztą od początku istnienia Grupy) posiada właśnie szwajcary. Porządne repro kosztuje obecnie... coś 500(pięćset) jewro. Niestety już nie posiadam, bo mi jakiś chuj zajebał po kilku założeniach z sali "zamkniętej na klucz". Jeżeli ktoś zobaczy typa w takich "trzewiach" z rozmiarem 29,5 - to najpierw wpierdol, a potem pytać, skąd ma. :angry:

 

 

Uuuuuu Panie :icon_eek2: , rozumiem że buciki od Bergera były , czy od Jolkego z czech ? Dlatego właśnie ja unikam spania na salach z całą mieszanką ludzi... wole wynająć sobie hotel/motel i mieć spokój, że nikt mi nic nie podjebie... Polska :bialaflaga: .

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że jak się idzie w reko to trzeba kupować najlepszy szpej i to są wydatki. Ale mowa o stylizacji. Może kiedyś i na reko przyjdzie czas :wink:

 

Jasne, przytaczam tylko przykład, jak niektórzy Rekonstrukcję mylą ze stylizacją. Do Stylizacji kombi Sturm`a w Splittertarn, czy w Sumpftarn możesz łatwo wyhaczyć za niedużą kasę, ponieważ ciągle są na Allezło okazje.

 

 

Uuuuuu Panie :icon_eek2: , rozumiem że buciki od Bergera były , czy od Jolkego z czech ? Dlatego właśnie ja unikam spania na salach z całą mieszanką ludzi... wole wynająć sobie hotel/motel i mieć spokój, że nikt mi nic nie podjebie... Polska :bialaflaga: .

 

Przyznam się, że nie pamiętam dokładnie skąd, bo to trzy lata temu kumpel kierował sprawą wspólnego zamówienia(żeby chociaż przyciąć na kosztach wysyłki; jak będę w Wawie, to się go zapytam, gdzie zamawiał) trzech par. Powiem krótko - to były najwygodniejsze buty(mimo swej wagi), jakie w życiu na nogach miałem. Pomijam już, że "bergbuty" można używać od Afryki po omawiany powyżej wątek spadochroniarzy LW i SS.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy w takim razie powinienem pod worek na kości włożyć jeszcze Fliegerbluse? W książce "Niemieckie wojska spadochronowe 1936-1945" znalazłem informację, że dopuszczone było ich użycie w akcji bojowej tylko przez oficerów.

Edited by Dziećka
Link to post
Share on other sites

Co prawda nie jestem specjalistą w dziedzinie FJ, ale wydaje mi się, że jak wszędzie- regulaminy swoje, a życie swoje. Najlepiej bazować na zdjęciach z epoki. Tu na przykład strzelec KM z elegancko wyłożonymi patkami. Eben Emael- 1940.

fallschirmjagerenemael.jpg

Link to post
Share on other sites

Fliegerbluse nosił każdy - Kochensack zapewniał ochronę podczas skoku (co by się oporządzenie nie poplątało w linki spadochronu), a już na ziemi pełnił rolę stroju maskującego (analogicznie w Heer i WSS - parki maskujące noszone były zawsze na bluzie mundurowej, nigdy na koszuli czy na "gołą klatę"). Inna sytuacja z tym, co nosiło się pod Fliegerblusą, a to już zależało głównie od poru roku i klimatu w jakim przyszło im walczyć).

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś do czynienia z chlebakiem LW z Rekonstrukcji.pl? Jest on godny polecenia?

http://www.rekonstrukcja.pl/product_info.php?products_id=427&osCsid=9035b23075b87d12307aed364718b0cb

 

Czy też może lepiej brać demobil z Partyzanta?

http://www.partyzant.pl/index.php?IDP=1&Lng=0&IDPr=280&IDKat=31&IDPKat=0

Wydaje mi się, że ten z Partyzana to raczej powojenny.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, kolejny dodatek do listy zakupów dodany ;)

W planach mam dać na pas chlebak i kaburę z Lugerem. Jeśli zdecyduję się na Mausera to jeszcze może bagnet, a jeśli nie to ładownice do repliki (do Mausera wziąłbym bandolier). Czy coś jeszcze warto włożyć na pas? Może saperkę, manierkę ,albo torbę na maskę przeciwgazową?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, kolejny dodatek do listy zakupów dodany ;)W planach mam dać na pas chlebak i kaburę z Lugerem. Jeśli zdecyduję się na Mausera to jeszcze może bagnet, a jeśli nie to ładownice do repliki (do Mausera wziąłbym bandolier). Czy coś jeszcze warto włożyć na pas? Może saperkę, manierkę ,albo torbę na maskę przeciwgazową?

 

 

Swego czasu mój zacny kolega z pewnej szanownej grupy zrobił mi listę którą pozwolę sobie ci podesłać, to takie minimum do rekonstrukcji :)

 

Ekwipunek FJ:

 

1 .Pas skórzany z klamrą stalową LW

- Szelki

- Ładownice 2 sztuki i/lub bandolier

- Chlebak z zawartością – niezbędnik(jednoczęsciowy-łyżka/widelec lub trzyczęsciowy, esbit kocher, nóż uniwersalny, maselniczka, puszka schokakoli)

- Manierka

- Menażka

- Saperka

- Bagnet

- przybornik do czyszczenia broni

- Zelta WH

- Opatrunek osobisty

- Latarka

- Koszula mundurowa

- Spodnie sukienne spadochronowe

- Bluza fliegerbluse lub viertaschenrock

- Knochensack

- Furażerka sukienna Lw tzw. schiffchen

- Hełm wz. 38 spadochronowy

- Szal, kominiarka

- Rękawiczki

- Buty

- Skarpety

- Pokrowiec na maskę

2 - nakolanniki

3 - rękawice spadochronowe czarne lub brązowe

4 - nóz grawitacyjny

5 - pistolet z kaburą – walther P38 lub Parabellum

 

takie małe cosik :)

a w odpowiedzi na twoje pytanie to manierka, saperka i menażka bardzo wskazane nie zapominając o niezbędniku ...

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...